Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bolące stopy/kolana - stawy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bolą różne stawy, głównie rąk. Jednak najgorszy jest ból stóp Sad Chwilami ryczeć mi się chce, tak boli, że ciężko mi chodzić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ciagle szczegolni rano i wieczorem bola nogi od kolan w dol, pomaga polozenie ich w wyzej niz glowe, czy Wy tez macie takie bole? Raz mnie rwie, raz kłuje..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak. boli, boli, boli. Staw za stawem, mięsień za mięśniem;) Ale spójrzcie na to z innej perspektywy - czy wiedziałyście wcześniej jak wiele macie stawów i mięśni, hihihi;)
Mi tam niestety żadne sztuczki nie pomagają, próbowałam różnych smarowideł, nóżki w górę itp. ale nic z tego:( ha, przypomniało mi się, że ostatnio ktoś mi podrzucił pomysł z moczeniem nóg w soli Twisted Evil Muszę wypróbować w końcu, może chociaż stópki mniej będą bolićWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopytuje sie tak o ten bol i sposoby łagodzenia bo nie mam jeszcze diagnozy i nie wiem od czego pochodzi ten bol..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt, ja odkrywam jakie mam stawy Smile
A tak poważnie to nie wiem jakie stawy bolą mnie w stopach, nie jestem w stanie określić, bo ten ból jest ze środka. Najgorzej przy zginaniu, schodzenie/wchodzenie po schodach jest najgorsze, a z samego rana to po prostu męka...


mmilena Mnie też bolą całe nogi, ale przeważnie jak jest zmiana pogody, lub za dużo chodzę.
Ale wiele osób w ten sposób bolą nogi, szczególnie jak długo stoją/chodzą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mnie też najbardziej boli przy staniu wchodzeniu i schodzeniu po schodach i najgorzej jest rano..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ból stawów nie jest związany z żadnym ruchem. Powiedzmy,że sobie siedzę i nagle czuję ostry ból np w kciuku lewej reki po chwili przechodzi w ćmiący ból,żeby po kilku minutach pojawić sie w jakimś stawie palca prawej ręki, a po np pół godziny przechodzi na staw barkowy-i tak cały dzień po wszystkich stawach. A z kolei innego dnia puchną mi palce i bolą wszystkie stawy rak przez cały dzień, do tego dołączą sie np.kolana (puchną mi czasem tylko kostki i stawy palców rak, inne nigdy mi nie puchną. Rano jak wstaję to zawsze jestem zesztywniała!!A kiedyś przez jakieś kilka miesięcy wcale mnie nie bolały stawy chociaż nie byłam na lekach-wtedy myślałam,że to już wreszcie koniec. Czasami są miesiące,ze mnie tylko pobolewają-a teraz od kilku dni to mnie wręcz napierd......!! A i często staw który mnie boli jest zaczerwieniony i rozgrzany. pomaga mi diklofenach w dupsko i tramal doustnie w zestawie razem. a dzisiaj mi nie pomogło Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie rowniez puchniecie zwiazane jest z bolem, bol przenosi sie od kolan w dol az do palcow, i wraca w tej chwili czuje go w łydkach, nie wiem nadal czy bola mnie mieśnie czy kosci boli mnie w srodku ale jakby na wierzchu łydek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kina jakbym czytała o sobie.
Ból stóp tak jak pisałam dokucza mi najgorzej, bo utrudnia chodzenie.
Inaczej jest z resztą stawów.
Od bardzo długiego czasu (ponad rok) mam popuchnięte nadgarstki i stawy przy palcach. Raz mniej, raz bardziej. A ból jest taki wędrujący, czasem zaczyna mnie boleć np. kciuk tak nagle, nawet jak nie robię nic w tym czasie. Boli jakiś czas, później przestaje i boli mnie np. bark, albo spuchnie mi trochę kolano, jest czerwone i boli, a za jakiś czas przestaje i zaczyna łokieć... Taka boląca loteria Very Happy
I ręce mam takie jakieś sztywne i bezsilne. Najgorzej rano, bo są tak zesztywniałe, że czasem nie mogę pisać.
Ostatnio też bolą mnie plecy, tak dziwnie, nawet jak leżę. Ale tam chyba żadnych stawów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maglia napisał:
Ale tam chyba żadnych stawów

A kręgosłup? Same stawy;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to chyba nie kręgosłup. Bóle kręgosłupa miałam inne (jestem po operacji i mam implanty na odcinku L5-S1)
Te plecy bolą mnie tak z boków, zastanawiałam się nawet czy to może płuca, albo nerki ?
Bo boli i tak trochę wyżej i niżej. Taki tępy ból, jakby mnie ktoś pobił, albo jakbym miała zakwasy.
Korzonki na pewno też nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maglia napisał:
Ale to chyba nie kręgosłup.

Słabo się znam, chociaż mam rozwalony kręgosłup w drabiezgi. Ale podobno od kręgosłupa może boleć wzdłuż żeber itp. jakieś tam neuralgie czy coś takiego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania napisał:
oj tak. boli, boli, boli. Staw za stawem, mięsień za mięśniem;) Ale spójrzcie na to z innej perspektywy - czy wiedziałyście wcześniej jak wiele macie stawów i mięśni, hihihi;)
Mi tam niestety żadne sztuczki nie pomagają, próbowałam różnych smarowideł, nóżki w górę itp. ale nic z tego:( ha, przypomniało mi się, że ostatnio ktoś mi podrzucił pomysł z moczeniem nóg w soli Twisted Evil Muszę wypróbować w końcu, może chociaż stópki mniej będą bolićWink
Awaniu jedz do sanatorium do Buska Zdr,jedz na siarke..tylko to jest wstanie na pol roku wyeliminowac moje bole stawow i kręgosłupa.....a jeśli chodzi o bóle kregosłupa(?) to istotnie bywaja neuralgie,sa bardzo dokuczliwe i imituja rożne schorzenia...masz racje ze moze bolec w okolicach zeber Smile

Ostatnio zmieniony przez Ankanow62 dnia Sob Kwi 07, 2012 1:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow62 napisał:
Awaniu jedz do sanatorium do Buska Zdr,jedz na siarke..tylko to jest wstanie na pol roku wyeliminowac moje bole stawow i kręgosłupa

Ania...... jak? kiedy? Sad Nie ma opcji na razie. Może kiedyś... Ale dzięki za namiar! Na razie usiłuję się zapisać na rehabilitację (dwa z rzędu źle wypisane skierowania Twisted Evil ale wreszcie mam dobre i w nast. tygodniu jadę się grzecznie zapisać na termin do szpitala). To trzy tygodnie, 10 km od domu - da się zrobić w trybie pobytu dziennego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałyście robione kiedyś RTG stawów? Były jakieś widoczne zmiany?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 10 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group