Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bolące stopy/kolana - stawy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, miałam zrobić we wrześniu wszystkie badania no i skończyło sie na czczym gadaniu. Ze skórą jakoś sie uspokoiło a pięty nadal mi dają do wiwatu. Kolana jakby ucichły, za to zaczęło się w udach a właściwie to przy stawach biodrowych - trudno mi zlokalizować. Najgorsze są te pięty - nawet jak je dotykam to bolą - gdy wstaję - to najpierw chodzę zgięta, nie jestem zdolna zrobić kilku kroków normalnie, wygląda to fatalnie szczególnie w miejscach publicznych. Czasem mam wrażenie że te stopy niedługo już mnie wogóle nie utrzymają, że przy której próbie wstania po prostu padnę.
Wiem wiem, zbagatelizowałam- powiecie, i będziecie miały racje.
Od poniedziałku jednak biorę sie za siebie solidnie.
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czas najwyzszy ....moze w koncu potrafia po badaniach ci pomoc .bo sama widzisz ze nie jest dobrze..a nie masz co brac sie za usmierzanie bolu sama .bo to jest dobre na krotka mete.....Znam to mnie tez sie nie da zaciagnac na badania ..zwyczajnie mnie sie nie chce .nie umiem sie zmobilizowac.......a potem boli .stawy biodrowe od jakiegos czasu mi takze dokuczaja ........czasami musze pomyslec co zrobic zeby sie odwrocic.i zastanawiam sie czy warto ........chyba nareszcie tez zrobie badania .bo ciagle twierdze u lekarza ze jest dobrze .ale cos chyba nie za bardzo....to moja obronna poza .zawsze twierdzic ze jest ok.a potem mam czego chcialam Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika czasami to myślę, że moje ciało szybciej sie starzeje niż mój umysł i na dodatek wbrew mojej woli! Ja mu jeszcze na to nie pozwoliłam, taka samowola. A tak na poważnie, moja mama ma silną osteoporozę i bardzo prawdopodobne, że to również i mnie dosięgnęło. Ale zbyt długo te bóle są, i zaczęły być już uciążliwe, bo jak fatalnie się czuję, gdy muszę wstać od np. stoika i wyjść, a nie mogę, lub zmuszam sie i ide zgięta, jak kaleka, więc to już naprawdę konieczność. Od jutra zaczynam badania, już widze minę lekarza jak mu powiem na jakie badania chce skierowanie.
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos miewa czasem w kolanach
nie bóle ale takie powiedzmy zmęczenie
które dość drażni .. ,a dziwne bo mnie
ostatnio dopadło kiedy leżałem .. ,a bylem wypoczęty
ale dobrze ,ze szybko to mija :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 24, 2005 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vegus tak na swiecaco sie zrobiles tro co sie dziwisz ze na kolana ci pada eheheh

a powaznie mowiac to swego czasu mialam problemy tez z kolanami - i czasme tez miewam -- takie uczucie jakbym w srodku miala samo powietrze i jak ide to miala by mis ie zaraz noga w kolane rozleciec --- a co do stop to uuu bola czesto -- a jeszcze te roznace ostrogi eheheh - kowbojke ze mna organizm chce zrobic czy co Wink

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafdiłam opisać bólu stóp, pięt właściwie, ale już wiem - to tak jakbym stała na gwożdziu - bartdzo silny ból chyba...kości w pięcie. To jest okropne, najpierw nie mogłam wyjśc do pracy bo straszyłam widokiem twarzy, skóry, a teraz nogi odmawiają mi posłuszeństwa i też coraz trudniej mi sie poruszać a więc i pracować.

Lekarz sobie mnie najwyrażniej olewa, opukał ostukał i powiedział że świetnie wyglądam i dał tylko skierowanie do chirurga ze stopami i on ma dać mi dopiero skierowanie na prześwietlenie - powiedział też że nie widzi potrzeby robienia innych badań teraz. To jest rozbój w biały dzień.
chyba sie przepisze do innego,
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja przez bóle i sztywniwnie rąk musiałam pracę rzucić- wprowadzałam dane do komputera i nieststy innego stanowiska dla mnie nie było. Lekarz najpierw stwierdził syndrim nadgarstków maszynistki, ale się nie dałam i zażyczyłam innych badań , wyszedł zespól Reynoda/tak to się chyba pisze/, no i po dalszych badaniach toczeń. Wprawdzie stopy mnie nie bolą , ale ręce i nogi - jakby ktos próbował mi wyciągać kości imięsnie. Szkoda i brak słów. pozdrowienia.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zużka, nie chcę cię martwić, ale to rzeczywiście może być osteoporoza (chociaż nie musi). Ja mam stwierdzoną osteoporozę i ostatnio właśnie bardzo mocno boli mnie noga w okolicy pięty, od spodu, tak między pobiciem a pietą. Szczególnie rano ten ból jest bardzo silny. Byłam u lekarza i dał mi skierowanie na prześwietlenie.
Nie daj się zbyć i zażądaj badań, przede wszystkim prześwietlenia. Osteoporoza może zaatakować miejscowo i badanie densymetryczne innych kości nie zawsze to wykaże. Życzę ci powodzenia w zmaganiach z "łapiduchami" i żebyś trafiła na lekarza z prawdziwego zdarzenia.
Serdecznie pozdrawiam Very Happy
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mella dzięki za ostrzeżenie i wskazówki. Przeczytałam teraz twoją historię. To rzeczywiście jest straszne - myślę że ci lekarze powinni sami w pierwszej kolejności odwiedzić swoich kolegów psychiatrów, a nie wysyłać pacjentów, ja nie miałam doświadczenia z lekarzami do tej pory, dopiero w tym roku mi sie wszystko jakoś tak sypnęło, ale dzięki wam - temu forum- otwierają mi sie oczy. To prawda, że byłam szczęśliwa, gdy lekarz kolejny obalał wcześniejsze podejrzenia, i w końcu stanęło że to nic takiego, ale czas, nie rozpoznana w porę choroba i nie leczona od razu odpowiednio, tylko nam szkodzi. Więc chyba najwyższa pora zebrać się na odwagę i żądać tych badań, których potrzebujemy, choćby - a może przede wszystkim na piśmie.- Przecież to nasze życie!
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a u mnei o dziwo jak robilam badania na ostoporoze z jakies 2 lata temu to bylo w normie - ale jak mnei bolalao wszysko tak boli bardziej -- ale lekarz uwaza ze to nei kosci tylko miesnie i stawy i tylko takei wrazenei mam hm no ja tam nie wiem bo tez na stopy czasem nie dsaje rade idz a dlonei to wsyzstko puszczam i nei mam sil nawet odkrecic sobie picia z wody mineralnej - tragedia

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff, w sumie nie wiedziałam, gdzie napisać to, co za chwilę "stworzę", ale chyba znalazłam odpowiednie miejsce.
Wiecie co, chyba jestem na granicy załapania dołka Crying or Very sad Wybrałam się dzisiaj na spokojny spacer ze znajomymi, trasa niedługa, 6km, spokojnym, nieforsownym tempem. Idę sobie zadowolona z życia, a tu co chwilę jak mnie nie łupie w lewym stawie biodrowym, po którymś z rzędu łupnięciu, łupnęło w kolanie i już od tej pory szłam z wrażeniem przeszkody w stawie kolanowym Crying or Very sad Jakoś doszłam do domu, choć kolno porządnie dawało mi się we znaki. No i oczywiście po powrocie z tego jakże pięknego wypadu, kolanko postanowiłam obejrzeć. Powychodziły jakieś takie dziwaczne guzy, w liczbie trzech Confused jeden przy drugim Confused nie mam pojęcia, co to jest, w zyciu czegoś takiego nie miałam Confused W spoczynku nie boli, ale podczas chodzenia przeszkadza, jak cholera Evil or Very Mad Kurczę, może komuś z Was zdarzyło się coś podobnego Question Jak tak dalej pójdzie, to będę zupełnie uziemiona, a tego nie zniosę Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani. Jak masz chorobę objawiającą się zapalenie stawów to lepiej nie wybieraj się na długie spacery itp, długotrwały wysiłek przeciąża stawy Sad niestety. Dla Ciebie 6 km to mało, ale dla Twoich stawów to duży wysiłek. A duży wysiłek, przeciążenie prowokuje i wyzwala stan zapalny, który właśnie prawdopodobnie zrobił Ci się w kolanie. Jeśli kolano jest cieplejsze niż to drugie, to jest ewidentny stan zapalny. Te guzy to może być np. płyn zebrany w kolanie.
W sytuacjach zapalenia stawu dobrze jest zrobić sobie domową krioterapię (przyłożyć coś zmrożonego z zamrażalnika, przez ręcznik, żeby nie odmrozić skóry). I odpoczynek, ewentualnie ustabilizować kolano bandażem elastycznym przy krzątaniu się po domu, chodzeniu. Ani niestety przy tych chorobach duży wysiłek często źle wpływa, zaostrza objawy Sad
Trzymaj się cieplutko Buziak


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sro Wrz 01, 2010 6:58 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga, dzięki za rady, już jest lepiej, miałam usg kolana i zrobiła się kolejna torbiel (Beckera - czy jak tam ją zwą Confused ), na razie stanu zapalnego nie ma, ale jest niewielki wysięk, jeśli torbiel urośnie, trzeba będzie ją ewakuować Confused na razie może zostać, chyba, że się będzie dawała mocno we znaki Confused w prawym kolanie też taką mam, a lekarz mówi, że to typowe w chorobach reumatycznych Confused
A co ciekawe, wszystkie wyniki krwi są u mnie idealne, mimo zapalenia stawów krzyżowo-biodrowych - CRP-0,43, OB-2, itd. wszystko w normie.
Widocznie można mieć stan zapalny bez podwyższonych parametrów owego stanu Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie znów bardziej latem się to zdarza .. kolana się lekko czerwienią ..
i odczuwam wielkie zmęczenie w nogach yhh.. i jeszcze takie dziwne uczucie
w kolanie tak jak by się te kości ..hm.. tak jak by się na siebie napierały.
/lato tush tush .. wydaje mi się ,ze bedzie dobrze ,a co Surprised
trzeba pokazać wilczkowi kto jest Panem hyhy.. Rechot
bo przecież inna opcja jest niedopuszczalna Wink ! hihi.. Mr. Green

trzymajcie się.. hey! Slonko
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Aga, mi uwierzyli, bo scyntygrafię zrobili, a wyników takiego badania raczej nie można udawac Wink ale zanim zdecydowali sie na badanie, to nie wiem, jak było z moją wiarygodnością Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group