Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bolące stopy/kolana - stawy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kather
Senior
Senior


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 77
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brałam 5 encorton
Mój lekarz nic nie wie
Sama zmniejszlam dawki i przestałam
Wiem, że to było głupie z mojej strony, ale stało sie
Aktualnie czuję się dobrze i dlatego tak zrobiłam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale z ciebie ryzykantka ja nie wiem czy bym sie odwazyla przestac brac bez wiedzy mojego reumatologa.Moze dlatego gdy zmniejszylismy do 2,5 encortonu to toczen sie rozszalal i od 5 miesiecy siedze na 20 mg.
Powodzenia monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam może śmieszne pytanie-czy komuś "wędruje" ból w stawach?
Mnie zaczynaj ą boleć ramiona, na drugi dzień bolą mnie mocniej ramiona a jedno bardziej,na trzeci dzień w tej ręce z bardziej bolącym ramieniem(to jest ręką mniej używana)boli mnie już łokieć, kolejnego lekko popuszczają ramiona a za to bolą nadgarstki,w ramionach się uspokaja(ale wciąż je czuję)i kolejnego dnia sztywnieją i bolą mnie paluchy Evil or Very Mad
Potem jest chwila spokoju i...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to normalka.jednego dnia boli mnie kolano lewe na drugi prawe.
Takie bole i pobolewanie jednego dnia to drugiego cos innego.

monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, tak, tak, Jagula Exclamation Dopóki nie zaczęłam leczenia, tak właśnie mnie stawy bolały. Na stałe krzyżowo-biodrowe i "wędrująco" raz kolana, raz stawy skokowe, raz pięty, a to znowu stawy nadgarstkowe. Ale powiem jedno, wcelowali u mnie z tym leczeniem, pomogły sterydy, a i sulfa, która miała zacząć działać w szóstym tygodniu od rozpoczęcia leczenia robi swoje, naprawdę nie mogę narzekać i pozostaje się tylko cieszyć Laughing Dzisiaj reumatolog powiedział mi, że wyglądam o niebo lepiej niż przy ostatniej wizycie, stwierdził, że wręcz "widać u mnie dobre samopoczucie" Very Happy
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula, to toczniowa "norma", a przynajmniej zgodnośc z teorią Wink

Cytat:
charakterystyczne objawy:

stawy i mięśnie (90% chorych) - zapalenie stawów o charakterze wędrującym, lotnym, niedoprowadzającym do destrukcji stawów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matko i córko...ja się wolę trzymać tego mojego nie do końca zdiagnozowanego sjogrena Crying or Very sad ...to zaczynam szperanie w przepastnych archiwach...ale to oczywiście nie musi być toczeń?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście nie musi, Sjogren i bóle stawów też są możliwe.
wszystko jest możliwe, nakładanie się kilku chorób niestety też. co nie znaczy, że tak jest u ciebie. Smile

chodziło o samo stwierdzenie "wędrujących" bólów stawów, to nie jest tak jak w rzs'sie że zajęty jest konkretny staw/stawy i ulegają one powolnej degeneracji i trwałym zmianom,
stany zapalne i bóle po prostu przemieszczają się i przeskakują...


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Nie Kwi 22, 2007 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam wierzę, że moje stawy bolały sobie z powodu takiego, jaki mi zdiagnozowali. W sumie właśnie jednym z powodów diagnostyki w kierunku tocznia były te wedrujące bóle, ale jak widzisz Jagula u mnie wynikło zupełnie coś innego, a i leczenie trafione jak na razie i byle jak najdłużej Laughing
Chociaż reumatolog powiedział mi, że bóle kolan, stawów skokowych i nadgarstkowych raczej nie są związane z zzsk...W sumie mogło to wynikać z przeciążenia nadmiernym wysiłkiem fizycznym, ale scyntygrafia wyraźnie pokazała zmiany (co prawda jeszcze nie zapalne) w stawach kolanowych, skokowych i nadgarstkowych...W każdym razie teraz już mało co mnie boli...Niewyjaśniona natomiast pozostała przyczyna zapalenia w stawie sródręczno-paliczkowym drugim u lewej ręki, reumatolog był też zaniepokojony torbielami Beckera pod oboma kolanami... I skąd to się wszystko bierze... Confused A skąd ten zespół cieśni nadgarstka w obu dłoniach...? Myślę, że na te pytanie nie znajdę odpowiedzi...A na razie cieszę się, że wszystko jest ok Very Happy
Nie zrobili mi z krwi czynnika reumatycznego, nie zrobili badań w kierunku boreliozy, nic z tych rzeczy...Grunt, że czuję się super i nie zamierzam się już niczego doszukiwać.
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja sie kurczowo trzymam sjogrena i już...po raz kolejny przeczytałam konkretny wątek...tylko zastanawiam się w jaki sposób może się osobniczo różnić sjogrenisko-psisko... Laughing
no i zaczynam myśleć czy ja jestem normalna,że wyjechałam na pół roku bez diagnozy... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagulo nie martw sie:) przeciez wiesz, ze nam reumatykom stres szkodzi Smile takze glowa do gory i pelen optymizm.

ja tez mam sjogrena i zanim rozpoczelam leczenie mialam wlasnie takie wedrujace bole plus zawsze bolaca i skostniala prawa reka az do lokcia. Lekarze w IR stwierdzili, ze to na bank Sjogren ale ze moze rozwinac sie toczen. Za to lekarka u ktorej sie lecze przewiduje u mnie rzs. Fajnie, nie? Smile Nie warto sie zamartwiac. Ciesz sie wyjazdem, a moze samo Ci przejdzie niedlugo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

humor i tak mi siadł choć się staram ...joanka jak długo miałaś bóle stawów zanim Cię zdiagnozowano?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bol kolana to odczuwam juz od okolo 7 lat, a wedrujace bole pojawily sie u mnie w styczniu. szybko trafilam do szpitala i tam mnie zdiagnozowano. tak wiec pod koniec marca znalam juz wyrok.

glowa do gory jagulo Smile

wydaje mi sie ze nie powinnas zwlekac. rozsadniej jest rozpoczac leczenie w fazie poczatkowej choroby niz w zaawansowanej. moze zalatw sobie skierowanie do jakiegos szpitala reumatologicznego i jak wyznacza Ci termin (pewnie za jakies 3 miechy, chyba ze w trybie pilnym to za 2 tygodnie) to wtedy przyjedziesz do Polski na pelne przebadanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula jaki tam wyrok, no daj spokój , myslałam ze ty jestes osoba opanowana a tu takieee słowa ?
nie umrzesz przez ten czas w Szkocji , z po przyjeżdzie wezmiesz się za lecznie a raczej diagnozowanie, a potem, lecznie , przyjmij wresje optymistyczna i ciesz się pobytem w tym pieknym kraju . co bedzie przekonasz się po powrocie i tyle


jonako nie ma co przewidywac na przyszłośc, co moze a co nie moze sie rozwijac ? byc moze organizm sobie odpusci , a czy bedziesz miec tocznia czy co innego czas pokaze , na razie nie ma powdu do zmartwien co wy wszyscy , wisona za oknami a wy się chorobskami przyjmujecie, sa bo sa i nie ma się co nimi tak przejmowac , zrobcie sobie coś dla siebie i poprawcie nastój a choroba coz jest i tyle, moze sobie odpusci moze jej sie znudzi Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, nie myślę jak o wyroku-puściłam oko do joanki,która użyła tego wyrażenia Wink ale spanikowałam przez moment...Cieszę się ,że uważasz mnie za osobę opanowaną-dobrze mi idzie widocznie Laughing
Jest jedna pozytywna strona- dojrzewam do tego żeby odwiedzić miejscowego lekarza...i tak mam umówioną wizytę jesienią w tychach, najwyżej będę się żalić na forum, że ci lekarze faktycznie jacyś nieprzyjaźni Confused
A dziś przyszła pora na stopę i dłoń Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 4 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group