Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bolące stopy/kolana - stawy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabu mnie bolą dziwnie mięśnie i też nie wiem pod co to podczepić, ciągną, rwą, ciupią, jakby ktoś mi je ściągał, a generalnie jakbyś się mnie konkretnie zapytala nie udzielę odpowiedzi "gdzie" konkretnie boli Wink bo boli wszędzie.Na co wypadnie na tego bęc Rolling Eyes Laughing
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety czasem boli i trzeba przywyknąć , aczkolwiek nie jest łatwo.
Mnie coś łupie od jakiegoś czasu w prawej stronie od barku przez rękę i w dół tułowia , i nie umiem określić bólu taki dziwny ucisk Confused
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialabym sie w pewnej sprawie Was poradzic, poznac Wasze opinie.

Chodzi o bole tułowia, korpusu ( Wink ), no nie wiem jak to okreslic ale sprobuje naokoło. Laughing
Pisze o tym w tym watku, bo przypomina mi to sztywnosc stawow. Wiele/u z nas jej doswiadcza i nie byloby nic w tym dziwnego, gdyby dotyczyla biodra, kolana czy kostki.
U mnie, juz od dlugiego czasu, dotyczy to pkecow, bokow, zeber-ciezko jest dokreslic miejsca, gdyz nie maja swoich, transparentnych nazw.
Najdokuczliwiej odczuwam bol, kiedy w nocy chce zmienić pozycje, gdy dluzej jestem w jednej pozycji, np. kiedy ide itp. W ciagu dnia bol ten staje sie lzejszy, choc rzadko przechodzi. Moze to byc kregoslup, zebra, ich boki, lub tez miejsca gdzie łączą sie z kregoslupem. (Czy mamy w tych miejscach jakies łączenia, ktore moga dawac takie dolegliwosci?)
Moj lekarz uwaza, ze kregoslup to nie sprawka tocznia. Bylabym sklonna przyjac to do wiadomosci ale wcale nie jestem pewna czy to on jest przyczyna tych boli.
Jak troche sie "powyginam" to jest na chwile lepiej-np. podczas marszu. Gorzej jednak kontrolowac to podczas snu. Zdarza sie, ze bol ten doprowadza mnie do lez-ciezko go zniesc.

Co o tym mylicie?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Pią Kwi 29, 2016 11:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilamacioszek
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:02 am    Temat postu: Re: bolące stopy/kolana - stawy? Odpowiedz z cytatem

zuzka napisał:
Nenya, ja znów mam pytanie do twojej tęgiej głowy, tym razem chodzi o mnie, nie chce znów lecieć do lekarza / przynajmniej na razie/ bo może to mi jeszcze przejdzie, może to nic takiego, ale że mi dokucza to chce zapytać. otóz od kwietnia ciągle pobolewały mnie stopy i kolana, najpierw myślałam że to może od nadwagi, jednak waga mi sie zmniejszyła, a bóle sie nasilają, nawet już po przespanej nocy nie mogę normalnie wstać i chodzić, tak stopy wewnątrz bolą, potem jakoś rozchodze i leci dzionek, natomiast jedno kolano to jest jakieś dziwne, nie mogę nawet oprzeć się łokciem o niego, bo przeszywa wówczas piorunujący ból. Jak myślisz, czy to już ze starości sypią mi się kości? czy powinnam wołać o jakieś konkretne badania / jakie?/ bo jak znam mego rodzinnego, to zbędzie mnie tabletkami jakimiś przeciwbólowymi.
Ja wiem że to nie na temat tego forum, ale może "po znajomości" mnie nie pogonisz?


Aż dziwie się, że jeszcze nikt nie polecił jakiegoś preparatu na stawy. Polecam Ci posprawdzać specyfiki na bóle stawów, czasami po prostu możesz mieć braki związane z kwasem hialuronowym w stawach.

Od pół roku korzystam z preparatu [url xxxxxxx [/url], który skutecznie pomógł mi w walce z bólem stawów - zwłaszcza bólu związanego ze stawem kolanowym.

Jedyny minus to cena, ale jest skuteczny w przeciwieństwie do innych preparatów, więc jeżeli nie masz czasu chodzić po lekarzach to ten specyfik będzie dla Ciebie ukojeniem. Mi pomógł, zaczęłam odczuwać zmiany po jakichś 3 tygodniach stosowania.

Więcej informacji znajdziecie na ich oficjalnej stronie. Produkt jest oparty o kwas hialuronowy, więc w głównej mierze ma na celu zregenerować ilość

kwasu hialuronowego w stawach.

usunęłam nazwę tego specyfiku , bo to jest zwyczana , ordynarna reklama. Kolejnym razem będzie upomnienie. Może warto najpierw się przedstawić , powiedzieć co Cię skłoniło do rejestracji na tym forum , zanim coś zaczniesz polecac ? / m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I myślisz, ze kwas hialuronowy dotrze do stawu tam się odlozy i będzie git?

Predzej zadzialal na Twoja psychikę niż na stawy.

Bez obrazy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela nie mam pojęcia co to może być, może jakiś rezonans albo rtg coś by pokazał co to może być?
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela mnie w ten sposób bolą mięsnie.Ba boli całość człowieka . Cała jestem sztywna, obrocić się na bok to tragedia jest.
Jest lepiej jak zaczynają działać sterydy , czyli jakaś godzina po zażyciu czy dłużej.
Chodzę jak automat, bo miesnie są sztywne.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamila, odnosisz do postu z przed wieku lat-to po pierwsze.
Po drugie- czy wiesz, ze reklama jest surowo zabroniona? Przeczytaj regulamin, posze.

Przyczyn problemow ze stawami moze byc wiele.

Edit: Juz Monika posprzatala, kiedy ja rozmawialam z Tata. Wink

Moniko, miesnie, ktore tez mi czesto dokuczaja, bola inaczej. Ten bol jest paraluzujacy, uniemozliwiajacy wrecz poruszanie. Strasznie duzo kosztuje mnie proba "rozruszania".
Bardzej "czuje" jakby to byly gnaty, "stawy".
Przeswietlenie miałam kilka lat temu i bylo ok. Nie sadze aby tutaj ktos i mi zlecil inne badania. Przepisza przeciwbolowe i tyle. Moze wysla do fizjoterapeuty, bez zdjecia i tyle.

No nic, sprobuje pomeczyc GP, choc wiem, ze raczej nic nie wskoram.
No chyba, ze sie troche to wszyztko uspokoi-zbyt dlugo to mne meczy, od ponad roku, i czuje, ze jest gorzej.

Dzieki Serducha. ♡
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela, Twoje objawy to mój stały zestaw. Mi lekarz powiedział, że to jest zapalenie przyczepów mięśniowych do zeber, kręgosłupa. Na to metotreksat nie działa, bardziej nlpzty i rozluźniające np. sirdalud, ale brane przez dłuższy okres czasu. O ile do bólu stawów mogłam przywyknąć to te objawy mnie paraliżują. Własnie takie mi wróciły mimo, że pół roku brałam mtx i to w dawce 25 mg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2016 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela, też mam podobne kłopoty o zmiennym nasileniu, raz jest super przez miesiąc czy dwa a kolejne miesiące jest masakra. Oczywiście, bóle najintensywniejsze są w nocy, dlatego też budzę się zmęczona. Prześwietlenia wychodzą różnie ale nie tragicznie, rezonans w najgorszym okresie nie wykazał niczego za wyjątkiem torbieli które zdaniem lekarzy nie dają takich dolegliwości. Rehabilitacja nie ma znaczenia, tak jak pisała Aklepka tylko nlpz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2016 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki dziewczyny.

Wybiore sie do lekarza, spróbuję mu to jakos wytlumaczyc i zobaczymy co mi powie.
Nlpz-ow, mi nie da- nie sa do tego skozy. Paracetamol, nie bedzie działał wiec podziekuje.
Mam inne, ktore moge uzywac ale ich nie lubie (pochodna morfiny). Czuje sie po ich zazyciu jakbym obalila wino. Najpierw mam chec na wszystko, jestem gadatliwa (jak po alkoholu Wink ) a potem dopada mnie szybki "kac" i najchetniej poszlabym spac.
No i tylko to lub paracetamol moge uzywac.. Confused

Jakby moj GP dostal jakiegos "olsnienia" i cos by stwierdzil, cos konkretnego, to dam Wam znac.

Jestescie kochane. Very Happy
Buzile. :*
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i jak zwykle proszę o pomoc - mam nadzieję ,ze w dobrym miejscu -ponieważ problem dotyczy bólu nóg .ortopeda zdiagnozował stan zapalny mięśni strzałkowych i zalecił Sirdalud i Aglan .Macie jakieś doświadczenie z tymi lekami ? Czy nie ma jakiś przeciwskazań do ich stosowania przypadku chorób tkanki łącznej ? Biorę tylko Plaquenil. Wiem ,że powinnam się z tym zwrócić do reumatologa ,ale wizyta dopiero za tydzień .Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz zawracać głowy lekarzowi bo wiele osób bierze te leki . Ty nie masz zadnego problemu ponieważ bierzesz tylko ten jeden lek i nic więcej.

Nie rozmiem zachowania wielu osób w tym także Ciebie. Idziesz do lekarza z problemem, zostaje on zdiagnozowany i masz przepisane leki .Masz je brać żeby była poprawa . Zamiast się cieszyć Ty zaczynasz się zastanawiać ?
To albo się wszyscy leczymy albo szukamy czegoś innego .
Może trzeba zmienić stosunek do leczenia i lekarzy - albo wierzymy że ten konkretny ktoś chce nam pomóc albo nie . Jesli nie to może nie warto zawracać głowy lekarzowi wizytą ?

nie obraż się ale tego typu postępowanieod jakiegoś czasu obserwuję na forum . Utrudnia ono życie wszystkim . strach o zdrowie, o to co się bierze , co będzie , co mi zaszkodzi a co nie , do niczego dobrego nie prowadzi .
Bierz co przepisał lekarz i zamelduj się za jakiś czas że jest juz dobrze a przynajmniej o wiele lepiej.
Pamiętaj że to my mamy chorobę a nie choroba nas. Nie róbmy z siebie zakładników choroby , bo życie stanie się do niczego a przecież warto żyć .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, rozumiem Twoj punkt widzenia i, owszem, rowniez zauwazylam taka tendencje na forum ale (akurat) Gania, jest nowa, dopiero zaczyna podroz z choroba i naturalne jest, ze woli sie o rozne sprawy dopytac. Nie ma doświadczenia a natlok informacji moze wywolac niepokoj.
Twoj post umiescilabym w innym miejscu. Chetnie, bardzo chetnie... Confused

Gania, Monika udzielila Ci juz odpowiedzi. Oby szybko nastapila poprawa! Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela może warto i trzeba mówić tym osobom ktore zaczynają " przygodę " z choroba , żeby starać się żyć normalnie .
Wiem jedno im bardziej skupiamy się na tym że coś jest nie tak .Tym trudniej nam się zyje .
Dlatego napisałam żeby dziewczyna się nie obraziła. To dotyczy przynajmniej 50% tych , którzy żyją w dobie internetu . Internet dobra rzecz , ale w niekórych wypadkach niestety szkodzi .
Tyle w temacie ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group