Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wątpliwości
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia811
Junior
Junior


Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 9:28 am    Temat postu: Wątpliwości Odpowiedz z cytatem

Witajcie kochani bardzo się cieszę, że jednak znalazłam to forum i się do niego zapisałam Laughing . Dziękuję serdecznie i gorąco za wspaniałe ciepłe i miłe przyjęcie. Jestem szczęśliwa, iż znalazłam grono osób, które potrafią mnie zrozumieć. Czy macie czasem wrażenie, że to wszystko (choroba i całe to nieszczęście) nie jest naprawdę? Ja często tak myślę , może obecnie już rzadziej niż kiedyś, ale jednak. Kiedys myślałam, że to nieprawda straszny żart lub pomyłka. Najgorszy jest dla mnie fakt, że ja już nie pamiętam jak żyłam przed chorobą i co robiłam. Obecnie nie potrafię marzyć o życiu bez tocznia. To smutne ale nie potrafie wyobrazić sobie normalnego życia Sad .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwuś, rozumiem Ciebie doskonale. Ja na początku też sobie tego nie wyobrażałam. Nawet wymyśliłam sobie, że na pewno nie będę miała w łasnej rodziny. Z czasem jednak to się zmieniło, na plus. Teraz wiem, że wszystko mogę Smile bo co z tego że mam motylka Ja też chcę być szczęśliwa Smile Wierzę, że tobie też to się uda. Trzymaj się, nie poddawaj i naprzód zdobywaj góry Smile Papki
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia !.marzenia nic nie kosztują .ależ jak najbardziej .mozesz miec rodzine...mozesz miec dzieci .poczytaj posty tych dziewczyn ktore urodzily dzieci , zdowe dzieci .podczas choroby naprawde
trochę remisji i wszystko mozna.no ! ...prawie Very Happy ......To forum niesie ze soba nadziejeę dziewczyny sa super i pelne zycia .jasne ze choroba to nie tylo sen ......ale bedzie dobrze .....nawet nie wyobrazasz sobie jak Exclamation warto probowac warto marzyć.i czasami warto czekac
Monika


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Nie Lip 16, 2006 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh sylwia widze, ze jak kazda z nas toczniowcow przechodzisz ten etap zalamki i wogole --- ja tez tak mialam i w sumie przez ciagle problemy nie tylko zdrowone lapie mnei znow dol i rozmyslam - ale wiesz co - to mija - przynajmniej czasowo - a najlepiej cjest przestac o tym myslec tylko zaczac jakos po ludzku zyc - w konu z tym sie da zyc - kozystaj z przecudnego wrzxesnia i nei daj sie sama pograzyc w dole - bo nie warto --- i pamietaj - ja jak znalazlam sie tu - dopiero zaczelam myslec pozywtywnie - co prawda jetsem niereformowalny typek wiec maja tu one ze mna ciezkie starcie ale i tak dosc jzu mipomogly - i Tobei tez pomozemy - tylko pozwol sobie pomoc i otworz oczka tez na te pozytywne strony - bo zawsze one sa - w kazdej sytuacji ---- jak to mawia matka mojej kumpeli - "nie ma tego zlego co by na dobre nei wyszlo" - i z czasem nauczysz sie widziec tez te dobre strony

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Droga Sylwio nasza choroba nie jest koszmarnym snem i tżeba ją poważnie traktować.Ale nigdy nie zapominać o życiu i marzeniach.Marzenia pomagają nam zyc .Dziewczyny chore marzyły o rodzinie i co?! I MAJĄ cudowne rodziny WSPANIAŁe BOBASY a niektóre po raz kolejny wystartowały do pierwszej klasy.Ty tez spełnisz swój sen o przyszłośc. Doczekasz się własnej rodzinki i bobaska tylko trzeba mocno wierzyć i chcieć i zawsze pamiętać o lekarzu i jego zaleceniach.Zobaczysz wszystko będzie jak należy.Życie jest piękne jak róża ,a róża ma kolce i nasza choroba jest jednym z nich.
Lidka Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóz moge dodać dziewczyny juz tyle powiedziały .............. ja ze swojej strony dodam ze jeśli mocno czegos sie pragnie osiagniesz to mimo choroby ......... tez myslałam negatywnie i co udało sie jestem szczesliwa meżatka i mamusia dwujki zdrowych urwisków mimo mojej choroby nie poddaje sie bo warto zyć ..............Smile i mieć marzenia które sie spełniaja ....SmileSmile powodzenia pozdrawiam serdecznie...SmileSmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzedniczki już wszystko powiedziały.
Tylko powtórzę :marzenia sie spełniaja
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia811
Junior
Junior


Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:14 am    Temat postu: Dziękuję Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wszystkie miłe i ciepłe słowa. Dzięki wam poczułam się lepiej. A opisy waszego szczęścia i rodzin podnoszą mnie na duchu. Zaczynam wierzyć, że i może kiedyś mi się wszystko ułoży i będzie ok. No a życ z tym motylkiem muszę bo co mogę zrobić . Czasem myślę, że już jestem pogodzona z losem i czuję się ok ale potem ma gorsze dni. Ostatecznie wszystko wraca do nory i jest dobrze, niestety nie mam się przed kim wygadać więc piszę. Wierzę, że będzie dobrze bo ile może byc źle? Przecież nie cały czas. Pozdrowionka. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oladudek
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 21
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Sylwia!
Niezałamuj się kiedy zachorowałam, byłam gruba i prawie przez 5 lat jeździłam po szpitalach, myślałam że to juz koniec. Byłam załamana. Ale wszystko mineło wyszłam za mąż urodziłam zdrowego syna który ma 2,5 latka i jest świetnie. Więc głowa do góry i życzę powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwio moja droga jak możesz nawet myśleć że nie masz się przed kim wygadać .Przed nami możesz się wypisac o kazdej porze dnia i nocy i niech zawsze Ci to pomoże i napewno twoje pisanie nie zawiśnie w próżni i ktoś albo nawet kilka osób się nim zainteresuje i Twoim problemem.To wcale nieważne czy problem jest mały czy duży bo dla każdego człowieka ten sam problem ma rózne wymiary.Zawsze cierpliwie czekaj na reakcje a napewno nie potrwa to długo.Wiedz że nie jesteś sama .jest nas cały motyli klan. Slonko
pozdrawiam bardzzzzo serdecznie
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Sylwio
Ja tez od niedawna jestem na forum.Ciesze sie ze znalazlam ta strone.Na poczatku bylo ciezko ale ciesze sie ze wiem co mi jest.Cale pol roku chodzilam zmeczona i mowilam ze chce moje zycie z powrotem.Od dwoch miesiecy wiem ze mam tocznia.Moja siostra mam tez juz trzy lata i daje sobie rade.Dla mnie byl to szok ale po czasie przyzwyczajasz sie do tej mysli.Co zauwazylam u siebie to docenilam ze mam rodzine moja mama jest wspaniala.Zawsze moge na nia liczyc,wygadac sie.Jej tez jest ciezko ma dwie chore corki.Trzecia jest w trakcie badan.Czasami mam dola ale to normalne.Kazdego dnia jest lepiej i mam nadzieje ze tak bedzie dalej.
Lykam pretnison i azotropine i udaje ze to witaminik ciesz sie z tego co masz nie doluj sie.Zobaczysz ,ze bedzie lepiej.Dbaj o siebie lykaj nasze wiaminki i wykorzystuj kazda chwile.Ja zauwazylam ze uwielbiam czytac komiksy gotowac i plywac. Zacznij doceniac male rzeczy a duze przyjda same .A marzenia sie spelniaja.Nie mysla co bedzie za miesiac za dwa mysl co ja zrobie dzis.Trzymaj sie cieplo i do napisania.pa Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze gdy widzę pierwszą gwiazdkę to wypowiadam życzenie Smile Czasem nawet to nie jest pierwsza hie hie. Do grudnia 2003 roku brzmiało : „Chcę spotkać miłość mojego życia......" Teraz już mam nowe marzenie Smile Chcę z TĄ MOJĄ MIŁOŚCIĄ mieć dzidziusia. Głęboko wierzę,że się spełni.
Też mam chwile załamania, choruje już prawie 9 lat. Zachorowałam właściwie będąc dzieckiem....Ale walczę o siebie !!!!!!!!!!!!!!!! Do licha! Jesteśmy tego warte, więc nie poddawajmy się! Bo to nadzieja umiera na końcu. I jeśli się mocno, mocno wierzy to wszystko można. Tylko trzeba walczyc o siebie!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2005 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Marta
Ja tez wierze ze mi sie uda kiedys Ale w najblizszym czasie nie mam szans.Pomyslalam ze przygarne psa.Tez pomysl na zycie.Koncze bo dzis mam dola padam ze zmeczenia.Pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2005 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta no to super ze to pierwsze marzenie jzu Ci sie spelnilo Smile
mysle ze to drugiej zadziala jak to pierwsze;)

ja tez mam marzenia - moze i moje sie spelnia kiedys
a wiec zycze sobie i wsyztskim spelnienia wszelkich marzen Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2005 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Brawo Marta i fajnie że realizujesz swoje życiowe plany.Z takim nastawieniem musi być O.K. i zaraź tym innych
pozdrowionka
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group