Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

arechina sen i inne skutki uboczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmiana barwy włosów i skóry może niestety mieć miejsce w przypadku stosowania arechiny Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcelina
Senior
Senior


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 50

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
poczytalam sobie o arechinie i potwierdzę jeden fakt: brak apetytu. Arechin biorę od 4 m-cy na noc, problemu ze spaniem nie mam a z jedzeniem jest problem.....na dodatek jestem również na metypredzie i chudnę....Lekarz oczywiscie widzi to jako objaw choroby a nie z winy leku. A co do oczu, zanim dostałam receptę na arechinę musiałam zrobić szczegółowe badanie. Moja pani doktór mówi, że arechina może uszkodzić "oczka" ale nie pogorszy wzroku (w sensie zwiększenia diopri)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klapton
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 2

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 6:29 pm    Temat postu: arechin - oczy Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
ja biorę arechin od lipca, wcześniej od razu po zdiagnozowaniu byłam na metypredzie i azathropinie (kwiecień-czerwiec). Po tamtych lekach czułam się super od dawna. Po odłożeniu leków i przejściu na arechin od razu pojawiły się problemy zdrowotne - bolała mnie skóra (nie, że mięśnie, ale sama skóra na całym ciele była tak wrażliwa, że nie mogłam nawet siedzieć bo mnie tyłek bolał od kości:)), nudności, zawroty głowy, potem wypadanie włosów i ogromny problem z oczami. Z włosami sobie poradziłam, nudności jakoś minęły, ale oczy nadal mnie męczą. Nie potrafię opisać dokładnie tego, co się z nimi dzieje: nie mogę patrzeć w 1 punkt czy patrzeć po bokach bo potem mam problemy: generalnie uczucie takie, jak się zrobi lekkiego zeza - lekkie wirowanie w oczach - nawet w pozycji siedzącej, jak idę, jak leżę... czasem tego nie ma przez cały dzień, czasem pojawi się parę razy, czasem cały dzień... Laryngolog i neurolog nic nie wykryli, na okulistę ciągle czekam na marzec... Chciałabym ogólnie wiedzieć czy Wasze objawy odnośnie problemów z oczami pasują do mojego opisu? Bo ciężko mi nawet je dokładnie określić słowami...;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcelina napisał:
Witajcie,
poczytalam sobie o arechinie i potwierdzę jeden fakt: brak apetytu. Arechin biorę od 4 m-cy na noc, problemu ze spaniem nie mam a z jedzeniem jest problem.....na dodatek jestem również na metypredzie i chudnę....Lekarz oczywiscie widzi to jako objaw choroby a nie z winy leku. A co do oczu, zanim dostałam receptę na arechinę musiałam zrobić szczegółowe badanie. Moja pani doktór mówi, że arechina może uszkodzić "oczka" ale nie pogorszy wzroku (w sensie zwiększenia diopri)


A to ciekawe. Ja co prawda byłam na Plaquenilu przez 9 miesięcy oraz dłużej na metypredzie i jakoś po 2 miesiącach łykania tych tabletek, straciłam apetyt, schudłam więcej niż 10% ówczesnej masy ciała.
Od 3 miesięcy łykam Arechin. Apetyt mi nie wrócił.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
U mojej córki pojawiły się odbarwienia na skórze po Plaquenil. Są to białe plamki. A co do apetytu to u niej wręcz odwrotnie. Je na potęgę. W ciągu m-ca przytyła ponad 1 kg (ma 4,5 roku).
Lekarka kazała nam na 2 tygodnie odstawić lek.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klapton
Cytat:
Chciałabym ogólnie wiedzieć czy Wasze objawy odnośnie problemów z oczami pasują do mojego opisu?


objawy uboczne związane dotyczące narządu wzroku(założę się,że niedawno pisałam o tym Wink ):

-zamglony obraz,zab.akomodacji właśnie-mijają po odstawieniu leku;
-trwałe uszkodzenie siatkówki oka,wyrażone błędną oceną odległości i kształtu ;

Musisz jak najszybciej dotrzeć do okulisty.Właśnie -jak tam wizyta wypadła?

Mdłości ,kłopoty trawienne,bóle i zawroty głowy -to dość częste objawy stosowanie arechiny,jak i przebarwienia skóry i odbarwienie włosów(to ostatnie dotkliwie odczuwam ostatnio i ja Confused )
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zuwazyłam ze odkąd biorę arechine to czuje sie strasznie pobudzona serce bije mi o wiele szybciej i z tym tez zwiazane sa trudnosci ze spaniem
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz ,jak ja wrzucę w siebie poranny koktajl,to 1.5 godz.później mam problem niemały z koordynacją Wink
jaką dawkę arechiny bierzesz-jeśli tylko 1 raz dz.-250mg.-warto zażywać ją rano Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, że o ile ostatnim razem quensyl nie robił na mnie wrażenia, o tyle teraz (biorę od tygodnia około) nie mogę kompletnie spać. Niezależnie o której biorę. Dawka - 200. Budzę się po nocach na potęgę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co ,ale bierzesz też sterydy-to też ma wpływ na sen Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awaniu jak bierzesz rano quensyl tez masz kłopoty ze spaniem ?
nie chce cie straszyc ale u mnie kłopoty ze snem sie zaczęły jakis czas po właczeniu sterydow i trwają nadal
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzicie - faktycznie - może to nie quensyl a metypred... Schodzę ze sterydów, chcę spróbować przejść tylko na quenyl znów. Nie wiem, czy dobrze robię, ale zmniejszyłam dawkę, żeby nie odstawiać od razu? Zobaczę, jak będę się czuła bez sterydów. Poza tym, zaczynają mi się krosty robićWink) Ale za to zmiany skórne "toczniowe" zlazły mi w 99%!!!! Dopiero po sterydach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania,trochę krótko bierzesz te sterydy...na jakiej dawce byłaś?wiesz,chodzi o dłuższy efekt terapeutyczny...nie lepiej się skonsultować? tym bardziej ,ze b.źle sie czułaś...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie prof mówił o miesiącu, żebym brała w razie "W". Brałam 16 mg dziennie. Nie wiem, czy nie za krótko, szczerze mówiąc a nie mam jak teraz się skonsultować z prof. Spróbuję stopniowo odstawiać i zostać na quensylu, jakby się pogorszyło to jeszcze na jakiś czas mam metypred. Ale prof zapisał mi jedno opakowanie tak czy owak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
willowek
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Ja od pół roku bralam arechine, albo podwyższyły mi się próby watrobowe (aspat, alat).... moje podejrzenia to ze ona to spowodowala... czy ktos z was tez tak miał?
Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Monika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group