Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płytki krwi.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 5:11 pm    Temat postu: Płytki krwi. Odpowiedz z cytatem

Znacie jakies sposoby domowe na zwiekszenie plytek krwi.
Spadly mi do setki i siniacze sie jak ...
Pozostale wyniki nawet w normie.
OB az cale 2 Wink
Pozdrawiam
Olo
P.S. Lekarka stwierdzila, ze to po sterydach i enendoxanie.
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojecia jakie moga byc domowe sposoby na plytki ale moge powiedziec tyle ze mi sie wlasnie podniosy po lekach i po endoksanie. Tak ze niewiem czy to wlasnie z tego masz takie male.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypiszę ci rady hcv'owców z listy dyskusyjnej, bo im przy terapii płytki spadają cholernie nawet do kilku10 tys., ale za cholerę nie wiem czy te rady trzymają się kupy, bo ja mam zawsze za dużo płytek...

1.spożywanie białka w formach najlepiej dostępnych tzn. ryba,drób, fasola i soja
2. sok z burakow
3. Methiovit - preparaty witamin z grupy B http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=1403
4. Cyclonamine - lek zapobiegający krwawieniom, możliwym przy wysokiej małopłytkowości http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=598

a jeszcze pojawił sie w tych dyskusjach wątek śledziony. czasami wskazanejest usunięcie i wtedy płytki mają się lepiej. ale to chyab ostateczność przy jakiś ostrych stanach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam osoby z wycieta sladziona .....ale plytki byly u nich tragicznie niskie........i nie dalo sie ich podniesc niczym..........
Po 2 tygodniach .....zaczely wracac do normy .......teraz jekt ok..........
To rzeczywiscie ostatecznosc......u nich mozna bylo je liczyc na sztuki.............
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 304
Skąd: Słupsk/Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:49 pm    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem.tylko u mnie spozywanie tych produktów nie przyniesie mi korzyści gdyż mój organizm wogóle nie przyswaja białka ani wapnia.a tak przy okazji zastanawiam sie jak wzmocnic swoje kości przecież mój organizm nie przyswaja wapnia a łykania różnych tabletek mam juz dosyć.moż możecie mi pomóc.dodam że mam osteopenie(naszczęście do osteoporozy jeszcze mi troche daleko).pozdrawiam.natalia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mój organizm wogóle nie przyswaja białka ani wapnia


Shocked coś mi się wierzyć nie chce...
możesz wytłumaczyć skąd masz taką wiedzę? przyjmujesz jakieś specjalne preparaty odżywcze w związku z tym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze organizm czesciowo moze nie przyswajac.....woznego rodzaju skladnikow odzywczych z pokarmu........ale ja wiem ze to w przypadku chorob jelit...........po resekcji jelit........jest czesciwe tylko wchlanianie...........poniewaz nie zdazy sie przyjac zbyt wielu slkadnikow.........bowiem droga wchlaniania jest krotsza........moze byc jeszce przy celiakii........ale to kolezanka stosuje specjalna diete zywieniowa .............i bardzo rygorystycznie jej przestrzega.........
Ale zeby wcale nie przyjmowal bialko .............no .........moze nie znam tej choroby .........a ciekawi mnie to .......wytlumacz.......
I jeszce jedno jesli jest czesciowy brak wchlaniania .......tak jak u mnie ........to dieta sie tego nie nadrobi........mam .......calkowity brak wchlaniania potasu .....i mam niesamowity problem..bo tu wchodza w gre tylko kroplowki .............litry wlanego dozylnie potasu .....i podawanych innych preparatow.......zeby moc zyc....wiec dziwi mnie troche twoje podejscie.......dieta nie pomaga .....a tabletek nie chcesz lykac .....to co............innego ........zostaje..... Question
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:56 pm    Temat postu: Biovital. Odpowiedz z cytatem

Pani w aptece polecila biovital
I za miesiac powtorka wynikow i zobaczymy czy sie podniosa.
P.S. Dzieki za odpowiedzi.

P.S. Czy przy duzych dawkach sterydow mial ktos zaburzenia rownowagi.
Cos mna kolysze od paru tygodni i nie mozemy dojsc skad?

Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszędzie gdzie szukałam, o małopłytkowości piszą zawsze że należy ustalić przyczynę (ty wiesz dlaczego masz mało płytek), natomiast leczenie skupia się głównie na zapobieganiu krwawieniom...
a ponieważ nie jest tak źle, więc chyba słusznie ci doradzono - nawitaminizować się i pobudzić szpik do produkcji krwinek i płytek przy okazji.

najwyższa dawka na jakiej byłam to 30 mg encortonu - ale nie miałam zaburzeń równowagi, czasami drżenie rąk (osłabienie mięśni), cholernie się pociłam i właściwie nic więcej...
oczywiście + kilka ładnych kg z czasem doszło Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:49 pm    Temat postu: Do nenyi. Odpowiedz z cytatem

U mnie od miesiaca jak pojawilo sie zaostrzenie wystepouja takie zaburzenia rownowagi i strasznie ospaly jestem.
W poludnie pyskiem wisze nad klawiatura.
Myslalem, ze to po winpocetynie i nootropilu - odstawilem - pomoglo troche.
To taki smieszne uczucie nacisku od srodka glowy i takiej neistabilnosci.
Cholera wie co to.
Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo ,Tobie chyba sie kłania dobry neurolog.Przy naszych chorobach lubią występować zaburzenia neurologiczne.Moim zdaniem lajka są to objawy niedotlenienia mózgu.Mogę się mylić.Otępienie,senność,nic mi się nie chce,zaburzenia równowagi ,brak koordynacji ruchowej/nie mogę szybko iść i wykluczony nawet truchcik,bo leżę niewiadomo kiedy/to są bardzo znajome obiawy.Te objawy nie muszą wystepować hurtem.
Lidka

Mam nadzieję że to głupi pomysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 3:27 pm    Temat postu: No bylem. Odpowiedz z cytatem

No bylem. Powiedziala kolageoza.
Dala vinpocetyne i nootropil. ALe po winpocetynie bylo jeszcze gorzej.
Odstawilem i jest nieco lepiej. Ale daleko od normalnosci.
A tak faktycznie to szukam dobrego neurologa, ktory wyjasni i niekoniecnzie da tone lekow ale cos doradzi.
Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Olo Very Happy
Co to za lekarka , która stwierdza, że po sterydach płytki spadają Idea
Przecież właśnie sterydy podnoszą ilość płytek.
Po endoxanie płytki lecą w dół to prawda. Wygląda na to , że powinni zmienić Ci leczenie ( w miejsce endoxanu).
Moja Marta kilka lat walczyła z małopłytkowoścgią (ponad 4 lata). Nie będę się rozpisywać ile tragicznych chwil przeżyliśmy. Na szczęście (odpukać) płytki unormowały się.
Leczona była sterydami (encorton , dexamethason, solumedrol) , sandoglobuliną i masą płytkową- z różnymi skutkami.
Natomiast kiedy włączono endoksan, ze szpikiem było tragicznie . Dlatego lekarz prowadzący zmienił endoksan na neoral (lek z innnej grupy).
Jeśli chodzi o Twoje złe samopoczucie. Trudno powiedzieć co to może być . Może Lidia ma rację i kłania Ci się dobry neurolog. Nie wiem. Ale pamiętam dni po dużych dawkach solumedrolu, czy dexamethasonu-Marta też bardzo źle się czuła. Była ospała, miała zawroty głowy. Utrudniony miałam wtedy z nią kontakt.
A może zmienić lekarza prowadzącego?
Pozdrawiam Smile
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po pulsie z solu medrolu mialam tak samo strsznie mi sie w glowie krecilo mulilo mnie itp ale jak lecial 4 i 5 to juz wszystko bylo ok Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 10:12 pm    Temat postu: Reumatolog. Odpowiedz z cytatem

Moja reumatolog jest super. Mam wizyte w listopadzie 7 umowiona.
Co do plytek to faktycznie moze endoxanik.
Natomiast neurologa dobrego to ze swieca.
Takiego co by sie znal na kolagenozach szukam.
Moze on cos doradzi jak zaradzi tym objawom, ktore mam.
Trudno, zeby wszystko reumatolog wiedziala, ona nie lubi wlazic w kompetencje innym lekarzom.
Pozdrawiam
Olo
P.S. Kupie falvit - podobno dobrze dziala na krew Wink
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group