Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nieokreslony toczen rumieniowaty ukladowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:06 pm    Temat postu: nieokreslony toczen rumieniowaty ukladowy Odpowiedz z cytatem

mogl by mi ktos wytlumaczyc dokladnie co to jest 'nieokreslony toczen rumieniowaty ukladowy' chodzi mi glownie co oznacza to slowo 'nieokreslony' w tym znaczeniu
bede bardzo wdzieczna i z gory dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee Shocked
jak dla mnie to jest całkiem określony skoro - rumieniowaty i układowy.
jak jeszcze dokłądniej można określić tocznia? nie wiem.
bez kontekstu się nie obejdzie, skąd ci się taka fraza wzięła?

Cytat:
toczen rumieniowaty ukladowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na wypisie mam napisane M32.9 i vasculitis wiedzialam ze to pierwsze to toczen ale chcialam sie dwiedzien jaki a znalazlam to tutaj http://kalamazoo.pl/icd10/index.php?&aid=szukaj&litera=M M32.9 Nieokreślony toczeń rumieniowaty układowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam sie z tym... u mnie zawsze było M32.... :/
W materiałach, które przeczytałam tez nie znalazłam nigdy takiej informacji... Rolling Eyes hmmm... chyba musze się dokształcić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazlam jakies informacje na jego temat ale nic na polskich stronach a niestety z wloskim nie mialam nic wspolnego Smile a jak masz napisane na wypisie M32 czy normalnie SLE?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj sobie spokój, to widocznie taka konwencja zapisu, nie ma nic wspólnego z konkretną charakterystyką jednostki chorobowej.
popatrz dalej: nieokreślona twardzina układowa, nieokreśone zapalenie skórno-mięśniowe, znalazłam nawet - zapelenie wyrostka robaczkowego nie okreśone!

A co tu jest do określania, jak podana jest pełna i prawidłowa nazwa choroby?
widocznie potrzebne im to do jakieś papierkowej roboty, wg mnie absolutnie nic nie wnosi do twojego rozponania i diagnozy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wypisach mam zawsze Lupus ... i tu jest róznie... hehehe... później mam kilka innych rozpoznań... Smile anemia, zespól nerczycowy... i tam jakieś.... nawet nie wiem jakie... hehehe... m32 mam zawsze na skierowaniu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo Smile już wiem jakie mam jeszcze rozpoznania... biopsję nerki, i IV stopień wg WHO..........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Smile mialam troche nadzieji ze to moze jednak nie toczen tylko cos podobnego albo chociaz lagodniejszego Smile dzieki Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj.. Smile on nie jest taki niedobry... Smile tylko nie można go lekceważyć i będzie wszystko ok Smile ja już mam częściową remisję Smile teraz spróbują mnie wprowadzić w całkowitą... Smile i co prawda nie podoba mi się to, ile mam teraz leków bo będę musiała zakupić chyba ubrania w jeszcze większym - trzecim rozmiarze... hehehe... ale mam nadzieję, że udadzą im się ich zamiary i będzie szystko dobrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przecież jak byk toczeń układowy.
toczeń to toczeń, całe szczęście toczeń do tocznia nie podobny Wink
czyli pocieszeniem może być to, że faktycznie możesz mieć łagodną formę i tylko brzmi groźnie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem nie jest zle ale czasem przychodza takie dni ze szok Smile a o ubrania sie nie martw bedzie ok ja tez musialam wymienic garberobe ale tylko kilka rzeczy bo wiedzialam ze i tak schudne no i udalo sie powoli wracam do swojej normalnej wagi Smile Laughing zreszta lepiej troche przytyc i byc w calkowitej remisji czego z calego serca ci zycze Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam M32.......na skierowaniu do szpitala .......w wypisach .......SLE.......bo po lacinie .......a reszta no sporo tego jest ........ale Toczen jest choroba podstawowa......a reszta naprzyklad zapalenie zyl ...........to choroby wspolistniejace,,,,,,,lekarze wzieli sie na sposob i skracaja wypisy Very Happy .....bo braklo by miejaca na wszystko ........raz jest wiec toczen .........i ze dwa dodatkowe ...nastepbym razem ...........toczen i 3 inne.......ale jest ok......
i bedzie dobrze.......Nie przejmuj sie ........co tam dodatkowo wpisza ......a co do ubran to wymieniam juz 3 rozmiar .........wiec mam przeglad ......w szafie ...bo co niektore zostawiam .......numer36.......juz sobie poszedl ......o tym zapomnij ale pogrzebac mozna w rozmiarze ......38......40 ...........42.....j jak tak dalej pojdzie bedzie nastepny .....a co mi tam ........zeby kasa byla to moge wymieniac......co sie bede przejmowac......dres tez jest modny i uniwersalny Very Happy Very Happy Very Happy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym dresem to dobrze powiedziane az usmiech zagoscil na mojej rozpalonej twarzy a chyba malo kto nie lubi chodzic w dresie Laughing to mnie akurat nie przeraza troche mnie przerazilo ze dodatkowo na moim wypisie zaczol widniec vasculitis Confused ale juz jest ok Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie juz nic .......nie przeraza.......naprawde ...........juz nawet nie pytam skad sie to wzielo bo zawsze uslysze .......toczen ........Wyprzedzam juz lekarzy i sama mowie ze to z tocznia......
Teraz na rozweselenie ...moj syn mowi zawsze ze ten toczen jest usprawiedliwieniem u mnie na wszystko.......jakby mamie reke urwalo .....to mama mowi to nic ......to tylko toczen .........tak reaguje jak cos jest nie tak .............nie mart sie to tylko toczen......wiec ok ...tak ma byc......Tak opowiadal ostatnio babci.......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group