Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uśpione motylki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 5:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie mi wyjaśnić, co definiujecie jako remisję?
Czy to jest wtedy, kiedy można odstawić leki i czuje się, jak zdrowy człowiek, poza być może tym, co zdążyło się wcześniej na stałe popsuć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramisja tonic innego jak przejściowe ustąpienie lub zahamowanie objawów chorobowych. Niektórzy biorą przy tym jakieś małe podtrzymujące dawki leków, inni - nie. Zależy to od wielu różnych czynników, stopnia zaawansowania choroby, przebiegu itp. W tym już głowa lekarza i samego pacjenta, który powinien zachować dyscyplinę i posłusznie wykonywać zalecenia prowadzącego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Robertem w moim przypadku gdy była remisja dawki podtrzymujace sterydów bralam i biore nieprzerwanie 24 lata w okresie zaostrzenia ulegaja znacznemu podniesieniu i konieczności wlączenie leczenia immunosupresyjnego...np Endoxan...lub Imuran itp...życzę by Twoja remisja trwala jak najdłużej ..powodzenia.. Smile Slonko
jednakże są tez pacjenci ktorzy długie lata nie brali sterydów...różnie to przebiega..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem co to remisja, ale mam nadzieję ,że kiedyś ją poczuję a szczególnie że być może poczują ją moi najbliżsi.
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to znaczy, że to co ja mam, to już jest remisja?
Jak choruję od niedawna i wystarcza mi 4mg medrolu? Czy to jest po prostu początek i remisja u mnie to by była, jakbym niczego nie potrzebowała?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Saada ja nie mam diagnozy tylko podejrzewają tocznia, ale kiedy miałam we wrześniu zaostrzenie, wystarczyło podać dwukrotnie dożylnie 100 hydrokortyzonu, a potem jechałam na 4 mg metypredu i nic się nie działo. Zaczęło się dziać, kiedy postanowiłam tą czwóreczkę odstawić, stopniowo, co prawda, ale jednak odstawiłam. Trafiło w uszy i w rezultacie wylądowałam na 60mg calcortu dziennie Confused Jak długo jeszcze, dzisiaj się dowiem, ale chyba lepiej być na dawce podtrzymującej...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ups, niefajnie... To dlatego u mnie też się boją... No to skąd się biorą ludzie, którym odstawiają leki? Oni się czymś szczególnym różnią? Pojawia się nad nimi jasne światło, czy co? Wink

A w ogóle to właśnie od wczoraj trochę bolą mnie uszy, w środku. Tak jakby mnie trochę przewiało, czy co... chyba wezmę rutinoscorbin na wszelki wypadek.


Ostatnio zmieniony przez Saada dnia Czw Sty 10, 2008 12:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metoda prób i błędów
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saada masz sympatyczny avatarek Smile
a z tym jasnym światłem to by było dobrze, frajda dla lekarzy szczególnie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludmila_07 dziękuję Smile
Długo szukałam czegoś odpowiedniego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saada napisał:
Możecie mi wyjaśnić, co definiujecie jako remisję?
Czy to jest wtedy, kiedy można odstawić leki i czuje się, jak zdrowy człowiek, poza być może tym, co zdążyło się wcześniej na stałe popsuć?


pisaliśmy o tym ostatnio chyba tutaj:
Remisja czy wyleczenie

wg Wikipedii:

Cytat:
W medycynie remisja (łac. remissio) to okres schorzenia, który charakteryzuje się brakiem objawów chorobowych. Określenie to jest stosowane w odniesieniu do chorób przewlekłych o przebiegu nawracającym (np. hematologia, onkologia, psychiatria).

Pojęcie dotyczy również chorób wirusowych, w przypadku których genom wirusa po przedostaniu się do organizmu pozostaje w nim do końca życia, okresowo ujawniając objawy, bądź też pozostając w uśpieniu. Zwyczajowo nie mówi się o opryszczce jako o przewlekłej chorobie przebiegającej z nawrotami, aczkolwiek biorąc pod uwagę etiologię, opryszczka jest chorobą remitującą i zaostrzającą się.

Remisja może być samoistna lub pod wpływem leczenia. Niekiedy mówi się także o remisji częściowej (niepełnej).


a więc ja rozumiem, że remisja całkwita (kliniczna) - to stan w którym nie występują żadne objawy choroby, a wyniki badan to potwierdzają, są w normie, czyli nic nie stoi na przeszkodzie żeby odstawić leczenie. taka pełnia szcześcia jest jak najbardziej mozliwa ale nie zdarza się zbyt czesto.

znacznie łatwiej uzyskac remisję częściową, a więc taką w której wyraznie widać poprawę i stabilizację wyników badań i objawów, ale mimo wszystko konieczne jest leczenie "podtrzymujące", bo po odstawieniu leków bardzo szybko następuje nawrót choroby.

u nas jeszcze cześciej występują takie jakby stany pośrednie Laughing nie jedna z nas wie, że ma dobre wyniki więc niby wszystko ok, a jednak objawy i dolegliwości nie ustępują więc zostajemy na prochach, albo przeciwnie, samopoczucie bardzo dobre, tylko w wynikach badań tego nie widać i tez trzeba kontynuowac leczenie...

remisja więc nie jedno ma imię Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile To teraz już mi się rozjaśniło, czym jest ta mityczna remisja Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Nenya ale to jeszcze u mnie nie to Crying or Very sad
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to tylko kwestia czasu Agitacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle że czas to pojęcie względne , chyba najbardziej dla chorych i oczekujących
ale masz rację , mam do Ciebie wielkie zaufanie i dzisiaj Ci uwierzę, przecież nie może być tak cały czas Smile
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group