Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Psychika a Toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny! To forum jest przecież super!!!! Wy wszyscy jesteście SUPER! Podziwiam szczególnie bardzo mocno osoby zmagające się z chorobą,tyle w nich optymizmu i to tego dobrego,który przez "łącza" potrafi zarażać....Moja choroba,czyli zespół Sjogrena-śpi,mocnym zimowym snem.Sterydy poszły do kosza.Leczenie podstawowe,zachowawcze-tak.Osteoporoza-tak,astma-tak,uczulenie na słońce,psychika-tak. Ale wystarczy,że poczytam Wasze posty-i...nie mogę wyjść z podziwu!!! Jesteście tak silni,że Wasza siła udziela się i mnie! Smile Proszę o jeszcze....Pozdrawiam wszystkich,Dziękuję...
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mysle szcegolnie o jednej z osob

o nie jedna, to była kilka takich osób, ale ich sprawa - miło że zaspokoiliśmy ich potrzeby, w końcu dobrze być przydatnym Wink

a to jest chyba szersze zjawisko, mamy tu pewnie ładną grupę tzw. Lurkerów czyli po naszemu Przyczajaczy, którzy nie zalogowani, bez rejestracji po prostu nas śledzą nie wydając żadnego pisku nawet Laughing
czyli lurkują nam po forum Wink
więc może raczej nowy wątek - Lurkerzy wyjdźcie z ukrycia! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya, a może to nie wynika ze złej woli, a z braku stałego łącza Confused bądź z pewnej nieśmiałości Embarassed
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to całkiem bez znaczenia, ważne że milczą i skaradają się tu cichaczem Wink
Lurkerów należy zawsze prowokować do ujawnienia się, ale prawie nigdy tego nie czynią, to taka patologia netowa, choć trzeba przyznać że znacznie mniej szkodliwa niż trolle Laughing

sama lurkuje w paru innych miejscem to wiem Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze to nie w tym miejscu ale mysle ze to tu pasuje.
mama dzisiaj dzwonila do mojej pani doktor i dowiedzilam sie ze mam spowrotem jesc 10 mg metypredu bo wyniki kardiolipinowe sa w plusie. czy to zle jak sa w plusie czy od razu trzeba lykac wiekrza dawke? czy trzeba tak z powodu jednego zlego wyniku zwiekrzac dawke? czy moze sie cos dzic jak sie tak zwiekrzy dawke. dodam jeszcze ze nie mam zadnych objawow ani bolu ani sie nie czuje zle. bole bioder i kostki przeszly mi ju jakies tydzien temu i nie boli mnie juz wogule.
jestem tym faktem zalamana bo myslalam ze juz wszystko idzie w dobrym kierunku a tu chyba okazuje sie ze nie
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biore teraz 20mg/24h tylko ze ja mam zmiany skore stawy i miesnie bola naczynia poszly w pierony no i guz na nadgarstku przez co wszystko musze robic lewa reka no i ostatnio cos znow zaczynam gorzej widziec na prawe oko ale o tym to juz nikomy nie mowie bo znowu trzeba bedzie szkla mocniejsze.. no ale po tej dawce przynajmniej te zmiany skorne powoli ustepuja Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara nie martw sie ..juz niedlugo prof. wezmie cie w swoje lapki .wtedy bedzie dobrze........
Gusiu to jeden z wazniejszych wynikow .wiec chyba lepiej zebys brala troche wiecej .przeciez to nie jest na stale....a 16 mg.czyli jedna tabletka .to znowu nie jest taka tragedia .lepiej jakisz czas brac .wieksza dawke .i bedzie ok...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia ma brac 10 a nie 16 Smile
monika wlasnie czuje ze to jest lekarz ktory pomoze i naprawde wie co robi zreszta jak sie dowiedzial ile biore to zrobil wielkie oczy i spytal dlaczego tak malo a ja juz wczesniej sama troszeczke zwiekszylam a gdyby lekarka tak szybko nie schodzila to moze teraz nie bylo by tak jak jest... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie ........i mysle ze wszystko wroci do normy. moze po tej gehennie zyskasz i zdrwie i dobrego lekarza.czego ci bardzo .bardzo zycze....
Ja biore metypred 16 .to jest 1 tabl.wiec zapomnialam ze metypred jest w tez w wiekszej dawce......... Laughing .....tym bardzie Gusiu nie ma sie czym przejmowac.to tak jakby ci dolozono poloweczke encortonu .to naprawde niewiele........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie by nie ale jak sie o tym dowiedzilam to sie zalamalm. juz oczywiscie wyobrazalam sobie jak to fajnie bedzie jak bede miec remisje i nie bede brac zadnych sterydow ale najwidczoniej lupusek musi mnie troche pomeczyc ze bymi dac spokoj. no coz tak to juz jest z tym wilkiem Smile
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia ja jak mam remisje to też biorę sterydy teraz jestem w remisji od roku i biorę 8 mg.metypredu lekarz mówił że to dawka podtrzymująca ja te prochy traktuje jak chleb i wodę wiem że bez nich toczeń zacznie toczyc w swojej 26 letniej karierze toczniowej nigdy nie miałam przerwy w braniu zaczynałam od 100 mg. encortonu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia a nie mowilam ze to dawka podtrzymujaca Laughing trzeba sie sluchac starszej kolezanki 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha postaram sie byc bardziej posluszna Wink /i tak wszyscy wiedza ze nie bardzo mi sie to uda Laughing /
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli sie postarasz to moze .......ci sie uda........?nie musisz byc wcale posluszna .tylko bardziej otymistyczna......Nadmiar posluszenstwa to tez nie jest dobrze.masz swoje zdanie i dobrze.........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tak sobie napisalam bo mam dzisiaj dobryhumorek bo przypomnialam sobie moj ulubiony sen Smile
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group