Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SCLE? Pomocy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Paź 12, 2005 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

ale mimo wszystko trzeba pamiętać że nie robią tego bezinteresownie


nenya ale ten facet bierze 5 zł za wizyte, gdzie tu interes? Question

a odnośnie ziół to masz racje musze jeszcze troche poszukać informacji na ich temat, szczególnie na temat Sangre de Drago

i chyba wybiore się do lekarza z aktualnymi wynikami i z tymi ziołami
a potem dopiero zdecyduje co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 12, 2005 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia, za wizytę.
a ta cała reszta która musisz kupić? to będzie sporo kasy, może nie tyle zioła, ale vilcacora i smocza krew pewnie nie są od niego gratis, prawda?

tak sie to właśnie robi, najpierw diagnoza jakimś oberonem albo analizą włosa albo spojrzeniem w oczy, a potem ze spisem niezbędnych preparatów do kasy, czasami bezpośrednio u Guślarza, czasami w zaprzyjaźnionym sklepiku, czy nawet w aptece - biznes jest biznes, a wcieleń ma wiele, różnią się tylko nazwami i rodzajem sprzedawanych środków Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratisów niestety nie daje Laughing

no ale jak idziesz do "zwykłaego" lekarza to też dostajesz recepte i idziesz do kasy tylko tyle że aptecznej a lekarze to też nieźli biznesmen'i

Było by to bardziej podejrzane godyby zielarze czy irydolodzy
twierdzili że leczą niewiem może dłońmi czy czymś tam innym

ale czy nie zaskakujące jest to że postawił mi trafną diagnozę Question , bo ja byłam pewna że coś od niego "usłyszę" ale że będzie to coś innego

Vicacora nie ma aż tak tragicznej ceny (30,00 - 75 ml)

Lecze się już od połowy marca, łaziłam po różnych przychodniach (prywatnych, publicznych) Rolling Eyes

Dla przykładu jeden z dermatologów przepisał mi kiedyś taką francuską maść Ruboril 30 ml za 50,00 do tego wizyta 60,00 i jeszcze leki alergiczne też nie tanie. A "najlepsze"to to że efektu nie było żadnego. I kasa wyrzucona w błoto.

Smocza krew jest z tych droższych ale mimo wszystko tańsza niż mój dotychczasowy najtańszy antybiotyk

A jesli chodzi o zakup ziół i innych tego tupu specyfików to u tego lekarza nie ma obowiązku natchmiastowego zakupu. Można wogóle niewykupywać.
być może u innych jest inaczej

Nenya dzięki wielkie za interpretacje wyników, twoja wiedza jest piorunująca. Śledze forum już od piątku i nie moge się nadziwić skąd ty to wszystko wiesz Very Happy
Czy ty napewno nie jesteś medykiem??? Very Happy
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 14, 2005 6:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tego wszystkiego nie wiem, ja to wszystko znajduje w necie Nenya
i nie jestem lekarzem, już raz się przyznałam do swego zawodu (geolog), z medycyną nie ma absolutnie nic wspólnego, może i szkoda...

miałabym może jakieś bardziej ważkie argumenty na temat wyższości medycyny konwencjonalnej nad szarltanizmem Sad
jak już tak przeglądasz to przeglądnij też przy okazji ten wątek:"
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=850

jasne że lakazre czeszą kasę, tak jak farmaceuci, tyle że ich metody i środki żeby zostały dopuszczone do stosowania przechodzą niesamowitą drogę - wieleoletnie badania kliniczne i testy wszelkiej maści, ich skuteczność nie może podlegać żadnej kwestii, skutki uboczne mają być oszacowane i opisane, itp., itd.
Suplementy, zioła i inne specyfiki bierzesz właściwie na wiarę, "bo komuś pomoga", zazwyczaj bez żadnych profesjnalnych badań klinicznych na odpowiednio dużych, zróżnicowanych próbach, randomizowanych i z użyciem placebo. nie ma żadnej kontroli.
dla mnie to powód żeby nie ryzykować, bo ryzyko jest zawsze, nie ma "leków" które nie wywołują skutków ubocznych.

ale jasne kazdy kupuje to co mu leży najwygodniej, moje zdanie znasz, na temat irydologów również Wink wróżenie z fusów, leczenie rękami, diagnozowanie z oka - dla mnie jedna rybka Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 14, 2005 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anita ......sa antybiotyki ktore kosztuja okolo 5 zl......i zapewniam ze sa skuteczne......tak samo z lekami na alergie .......sama choruje wiec sie w tym orientuje ......Drogi Telfas nie pomaga ...natomiast amertil ...plus unikanie alergenow......owszem......Tu nie chodzi o cene ale o skutecznosc......Wiesz ziola moga zabic .......a vilcacora miala byc cudem .......i jakos nie jest .....ludzie pare lat temu sie zabijali zeby to kupic .....i co.....?.......ziol nie pije .........alergia na pylki .......jesli bylas u dobrego lekarza to powinnas wiedziec.....A w inne masci na bazie nie
wiadomo czego ?.......nie mam ochoty probowac......
Kasa kasa .....ale jak wierzysz w lekarstwa sprawdzone i testowane.....przez lata....musisz placic...Juz lepiej placic za leki .....niz za inne niewiadomego pochodzenia......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya mistrzynio, poradź

Robiłam sobie wczoraj porządki w papierach (wyniki badań itd.) i zaciekawiło i zaniepokoiło mnie jedno:

Cytat:
2. Na wyniku badania histopatologicznego w rozopznaniu mam napisane: "Obraz histopatologiczny zmiany odpowiada: Lupus erythematosus subacutus. SCLE."


Jak to rozumieć ? To samo SCLE, czy SLE a może dwa w jednym??? Lekarz powiedział że to SCLE, ale nie daje mi spokoju to że ta pierwsza nazwa to przecież SLE. Może nie skojarzył. Gdybym zwróciła na to uwagę odrazu to bym go wypytała. Nenya jak myślisz, jak zinterpretować ten wynik???
Będe Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź.

A może ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację z wynikiem???
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bardzo kojarzę, bo w pierwszym poście też pisałas o SCLE, a gdzie pojawił się ten SLE?
SCLE to postać skórna tocznia, czyli ograniczona tylko do skóry, natomiast SLE to postać układowa, systemowa czy też "trzewna" bo zaatakowane mogą być niemal dowolne organy wewnętrzne, choć najczęściej są to nerki.

Niezwykle rzadko postać skórna może rozwinąć się w układową, ale nie ma jasnych czynników i pewności czy/kiedy to może nastąpić.
Wg mnie "dwa w jednym" jak piszesz, jest trochę bez sensu, bo w SLE zmiany skórne to coś powszechnego, zatem po co mówić wtedy o SCLE? SLE jest chyba wystarczającą diagnozą obejmującą wszystkie możliwe powikłania skórne. Natomiast jeśli nie ma innych objawów układowych - zajęcia nerek, układu nerwowego, mięśni czy stawów a choroba dotknęła jedynie skóry to mamy gotowe określenie - SCLE.

Trochę chyba niezbyt jasno mi wyszło Confused
Generalizując ja to widzę tak:
Jeśli masz diagnozę SCLE to nie masz nic wspólnego z objawami układowymi, nie mam mowy o jednoczesnym SLE
Jeśli masz SLE, to często masz także objawy skórne, ale wtedy nie ma potrzeby dodatkowo określac ich mianem SCLE, bo one mieszczą się w symptomach tocznia układowego, więc ten termin jest wówczas zbędny.

Ale to moja interpretacja, może nieprawidłowa. Przy okazji pomolestuj lekarza, może wyklaruje to jaśniej..

------------
i jeszcze mi się coś nasunęło - to jest w końcu opis badania histopatologicznego, a więc osoba oglądająca preparat nie znała twojej historii choroby, po prostu opisała to co widzi, czyli zmiany typowe dla skórnej postaci tocznia.
Może lekarz znająć resztę twoich wyników badan, postawił ostatecznie diagnozę o toczniu układowym SLE...
Ale postawił taką? Bo w końcu się pogubiłam - od początku pisałaś o SCLE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no na dzień dzisiejszy to zdiagnozowane mam SCLE.

Ale ten wynik histop. namieszał mi w głowie. Ale już rozjaśniłaś mi nieco sytuację za co Ci wielkie dzięki.

Bo ze mną jest tak że przed diagnozą to poza zmianami skórnymi to nic mi nie dolegało a po diagnozie to zaczeło mnie pobolewać wszystko naraz: głowa brzuch nawet stawy i to tak dość mocno. A do tego jeszcze zaczeło mi w uchu szumieć. Nie wiem może za bardzo się tym wszystkim przejmuję.

A z tym wynikiem chdziło mi o to że jakby go przepisać całego w skrócie to wyjdzie : SLE.SCLE Wynik tak jakby wskazywał na układowego i skórnego.
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa, pojęłam chyba - chodzi raczej o zapis niż o samą diagnozę? Shocked
SLE to jest dokładnie Systemic Lupus Erythematosus - systemic znaczy systemowy=układowy=trzewny tego członu u ciebie zdecydowanie BRAK!

masz napisane tylko:
Cytat:
Lupus erythematosus subacutus. SCLE


SCLE czyli pokolei Subacutus Lupus Erythematosus - (zapisywany też jako Subacute Cutaneus Lupus Erythematosus) czyli po polsku podostry skórny, a nie systemowy!

jaśniej teraz?


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Sob Lis 12, 2005 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sie zagapiłam w ten wynik że pomyliłam systemic z subacutus i stąd to całe niepotrzebne zamieszanie.
W wyniku mam subacutus i nie wiem co mnie tak nakręciło że do tej pory odczytywałam to jako systemic Question

No ale teraz już wszystko jasne

Dzięki Ci jeszcze raz za rozjaśnienie umysłu Laughing

Pozdrawiam
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko, ja też powinam szybciej jarzyć Laughing
dobrze że się wyjaśniło, i jestes już uspokojona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:

SLE to jest dokładnie Systemic Lupus Erythematosus - systemic znaczy systemowy=układowy=trzewny tego członu u ciebie zdecydowanie BRAK!


Ja tylko dodam ,ze często jest napisane
Lupus Erythematosus Systemicus
i biorąc pierwsze litery wychodzi LES
po uporządkowaniu jak to Nenya napisała wychodz SLE
Oni chyba tak na złość Wink yhhyhy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zawsze SLE.i nigdy nie bylo inaczej ..chyba lekarzom cos sie miesza .....i przekrecaja .co ?...ale nie zmienia to faktu ze jest toczen ukladowy i na podstawie wycinka byla postawiona diagnoza....liczne nacieki limfatyczne wokol naczyn.........wiec nie skora .......pisze z glowy ale brzmialo to jakos tak.......i troche wiecej .......i od razu bylo SLE........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
liczne nacieki limfatyczne wokol naczyn.........


a mój wynik jest krótki : SCLE i nic więcej Question
Jak dla mnie za krótki Confused
A poza wynikiem jest jeszcze duża blizna na prawej ręce Exclamation
A lekarka powiedziała że nie będzie śladu, a jak będzie to taki malutki i wtedy moge przecież założyć zegarek. Małpa jedna, zegarek się nosi na ogół na lewej Evil or Very Mad
A wogóle to miałam przejścia jak mi go wycinali, bo trafiłam na takie dwie młode lekarki, wycinali mi jednorazowym skalpelem bo nie byłam szczepiona na żółtaczkę i jak te lekareczki rozpakowały ten skalpel to ta która wycinała zapytała tej drugiej: jak to się trzyma Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Pierwsze co mi wtedy przyszło do głowy to: WIAĆ Laughing
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hię, fajowo Laughing
mi brali skórno-mięśniowy z łydki, więc kulałam przez 3 tygodnie, chociaż to w sumie mała rana była - chyba 4 szwy.
blizna jest już prawie niewidoczna - daj sobie trochę czasu!
u mnie było profesjonalnie i czadersko bo kafelki na ścianach były tak wyczyszczone że całe grzebanie w nodze się w nich odbijało i miałam extra "podgląd" Very Happy
a najśmieszniejsze jest to, że nic w tym wycinku nie znaleźli, czyli moja bizna jest całkiem gratis...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group