Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bolące kości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 7:38 am    Temat postu: Bolące kości Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie prodzę czy Was bolą długie kości rąk i nóg.chodzę jak na protezach a klikanie to wcale nie taka prosta sprawa.Wizytę mam w grudniu i nie mam pojęcia co roboć.Faszerować się przeciwbólowymi?.Poradźcie coś.
Przecież nie zwiększę sterydów.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidko! Potworne bóle kości skłoniły mnie przed chyba ponad 10 latami do zrobienia badań gęstosci kości,chociaż reumatolog twierdził,że przy chorobach z autoagresji to normalne,że bolą.Uparłam się jednak i zrobiłam densytometrię prywatnie. I okazało się,że w wieku trzydziestu lat mam kości jak 80 latka! Ubytek ponad 50% !!!!! Ortopeda stwierdził,że można trochę "uzupełnić" braki srodkami farmakologicznymi z racji mojego młodego stosunkowo jeszcze wieku,a już napewno mozna ten proces zatrzymać. Okazało się,że po najbardziej skutecznym wtedy leku Calcytoninie w zastrzykach dostałam stan przed-zapaściowy,bo jestem uczulona właśnie na kalcytoninę.Potem była próba tego samego w spreyu do nosa,efekt podobny.Po Fosamaxie odezwały się wrzody...Były też inne leki.Muszę przyznać,ze ubytek zmniejszył się do 42%.Acha,brałam jeszcze HTZ w postaci plasterków.Teraz przez prawie rok nie brałam oprócz wapna nic,no i doigrałam się-w ubiegłym tygodniu robiłam badanie gęstości kości udowej-58% ubytku!Te dziury w moich kościach na kolorowym wydruku wyglądają porażająco!Już biorę tabletki-na szczęście raz w tygodniu! Pozdrawiam Cię serdecznie i może spróbuj pójść w tym kierunku,bo ile można brać tabletek przeciwbólowych? Uf,to chyba mój najdłuższy post Wink
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za błyskawiczną reakcję przemęczę się do eizyty i pogadam z moja prowadzącą,Niech coś wymyśli.Jeszcze raz wielkie dzięki. Laughing
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 20, 2005 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojejq bola to malo powiedziane - szalu jzu dostaje - 24 na dobe ciagly bol karku plecow nog rak no nawet kosci tylka eheheh da mala chwile pomaga masaz ale to tez na chwile - po masazu bol automatycznie wraca i ma sie ochote powykrecach te rece nogi te kosci polamac by przestaly bolec

hmm agatka no np moja prowadzaca to wie o tym bo to mam jzu od prawie poltorej roku te bole i sie nasilaja - a badania na ostooporoze wowczas wyszly w normie wiec dala mi tylko wieksza dawke wapna z witamina d3 ---- no i co z tego jak bolaly tak bola -- chyba ja opitole nich mi cos da na to - wrrr

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia ..mnie bardziej zawsze bola kosci ..nie stawy .a kosci .....to byly pierwsze objawy choroby ....po przejscu paru metrow ....nogi robily sie jak szczudla ......ja zawsze mowilam ze sa drewniane....teraz dale bola .ale nie tak jak na poczatku .....co ja robie.....Biore na stale...Vitrium calcium ........z wit D3....caly czas aspargin ..potas plus magnez..........smaruje nogi zelem z kasztanowca..........jak bola .nie do wytrzymamnia .zwiekszam aspargin ..i to sporo .....wtedy jest lepiej ....
Moj bol to wlasnie kosci i miesnie ..a nie stawy .nie wiem co gorsze ........
popros twoja o densytometrie..........a potem wlaczy ci leczenia .jesli jest zaawansowana.Sama zobaczysz ..co i jak ...po badaniu prosze o konsultacje u pani ......Bratek ..........reszta bedzie na gg.........
Trzymajcie sie dziewczyny ..jesli nas nic nie boli to znaczy ze nie zyjemy....... Very Happy Very Happy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing My żyjemy.Tu nas łupie tam nas boli i kwitniemy jak kwiatki z bajki o straszydlach/ale to jest nasze przekonanie bo ludzie nawet tego nie zauważają/Jak mnie moja prowadzaca pyta na początku wizyty i co tam? i jak? to jej odpowiadam"wszystko ok z kilkoma wyjątkamii czy ja muszę się składać z tylu stawów?itp,itd.
Trzeymajcie sie cieplutko .Słonko grzeje przez szybę jak latem.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia napisał:
Laughing kwitniemy jak kwiatki


pieknie kwitniemy, czasami nas motylek zapyli a na zmiane pogody pozera nas wilk Very Happy ale super pasuje.
mnie ostatnio rwie w palcach u rak i nog n ie wiem dlaczego. czasami nawet chodzic nie moge. ale co fakt to fakt jak boli to znaczy ze sie zyje
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja przez ta silownie nie czuje bolu kosci eheheheheh bol miesni i sciegien przewyzsza to heheeh - oj nie ma to jak pozadne zakwasiki hehehe
no nic

Pozdrawiam
slodka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group