Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrzywka w toczniu
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Pon Sty 12, 2004 12:18 pm    Temat postu: Pokrzywka w toczniu Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawa czy któraś z Was kochane motylki ma pokrzywkę?
Dwa lata temu miałam wypadek samochodowy. Bardzo sie zdenerwowałam i zaraz po tym tzn. na drugi dzień na mojej skórze pojawiła sie pokrzywka. Nie jestem pewna czy to faktycznie ma jakiś związek z tym stresem. Dopiero teraz objawy ustępują powoli i cieszę sie z tego. Chociaż ostatnio ustąpiły całkiem to po kilku dniach znowu wróciły na chwilę. Trochę to dziwne. Nie mogę zaobserwować pod wyływem czego ujawnia się ta poktzywka. Jak było jej dużo całe noce nie spałam tylko płakałam- tak wszystko swędzi, że wytrzymać się nie da. Potem schodzi i pojawiają sie nowe plamiki......
Biorę na to leki do tej pory- Telfast 180 i Altramet.
Jeśli któraś z Was ma pokrzywkę niech napisze jak ją leczy i jak długo?
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olaj 10
Gość





PostWysłany: Wto Sty 13, 2004 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Musze Cię zmartwić, mam tocznia układowego i skórnego...
Pokrzywka, hmm, to chyba i tak dobrze, ponieważ moja wysypka jest ropna i faktycznie do bólu swędzi.
Miałam ją najpierw, stwierdzono alergię na nikiel, leczyłam sie róznież Telfastem i czymś tam innym. Teraz nie biorę od roku leków na wysypki, i nie ma różnicy. Wysypkę mam od 4 lat, raz jest lepiej raz gorzej. A jak już się podrapię, to sypie, że hoho!
Na ten temat mogę ksiazkę napisać, także jakby co, pisz Smile)
Ola
(olajuszczyk@poczta.onet.pl)
Powrót do góry
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto Sty 20, 2004 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEJ KOBITKI WIEM CO TO ZNACZY, JA OSTATNIO DOSTALAM WSTRĘTNYCH GRUDKOWATYCH PLAM NA CALUCH POLICZKACH, WYGLADALO TO OKROPNIE, SKORA SIE ŁUSZCYŁA A FUJ A JAK SWEDZIALO HOHO!!! POJECHALAM NA BADANIA , POGORSZYLY SIE, MOJA PANI DOKTOR TEZ SIE ZMARTWILA GDY OBEJZALA MOJA BUZKE, ALE ZWIEKSZYLA DAWKE STERYDOW, SMAROWALAM SIE LATICORTEM I ZESZLO I MAM NADZIEJE ŻE NIE WROCI BO TO OKROPMNE!!!3MAJCIE SIE PAPA
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andzelika
Gość





PostWysłany: Wto Sty 20, 2004 8:41 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

hej kobietki! ja pokrzywke miałam raz w życiu..niemniej jednak zapamiętam ją chyba do końca ..dlatego że dzięki niej zostałam zdiagnozowana Laughing ..kilka plamek na ciele...a jakie wspomnienia zostałyWink..trzymajcie się Very Happy
Powrót do góry
Iwona B.
Junior
Junior


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 2
Skąd: Przemyśl

PostWysłany: Wto Sty 20, 2004 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc.
Ja choruję na toczeń już prawie trzy lata i brałam juz różne dawki sterydów i jak do tej pory wszystko było jako tako. Aż tu nagle wczoraj pojawiła się pokrzywka na udach i o zgrozo na pośladkach. Problemy z twarzą też miałam swego czasu ale jakoś się z nimi uporałam przy pomocy kosmetyków z firmy Avene-do kupienia w aptekach, cena niestety niezbyt przysępna.Muszę jednak przyznać,że te kosmetyki są bardzo pomocne a poleciła mi je moja dermatolog. Jeśli chodzi o pokrzywkę to nie ma innego wyjścia jak stosownie specjalnej kostki myjącej dla skóry szczególnie wrażliwej no i oczywiście balsamu hypoalergicznego.W tym przypadku mogę polecić polską firmę Iwostin niestety też nie najtańszą,ale w kżdym razie tańszą niż francuska Avene. Pozdrawiam wszystkie Motylki z pokrzywką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ell
Gość





PostWysłany: Sro Sty 21, 2004 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie !
Jak na zawołanie pojawił się temat postu, z którym zmagam sie od początku grudnia. Sad Nagle na nogach wystapiła pokrzywka (choć na to swędzące paskudztwo to zbyt delikatna nazwa), po dwóch tygodniach znikła, potem znowu sie pojawiła i znowu znikła, i znowu, i wciąż nie wiem dlaczego sie pojawia i znika ? Confused Najsmieszniejsze jest to, że szybciej znika bez leków, nie mówiąc już o jakims smarowaniu masciami (nazw niestety nie pamiętam) - po posmarowaniu było duzo gorzej. W najblizszy poniedziałek idę do szpitala na Dermatologię, być może w końcu się dowiem co mnie uczula, gdyz sama już zgłupiałam i nie mam pojęcia co to może być? Confused A może ten typ tak ma i do kolejnej rzeczy trzeba sie przyzwyczaić?
Pozdrawiam Very Happy
Ella
Powrót do góry
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Sob Sty 31, 2004 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ella!!!!!
Byłaś już może z tą pokrzywką w Klinice tak jak pisałaś? Jestem ciekawa co Ci powiedzieli. Wiesz, u mnie przez jakiś czas nic nie było widać pokrzywki, ale dziś np. wysypało mnie znowu trochę. Co za świństwo. Nie mam słów. Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ella
Gość





PostWysłany: Pon Lut 02, 2004 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie !

Ze szpitala wyszłam w sobotę rano i wiem tyle co przedtem - czyli niewiele. Confused Miałam robione rózne testy i dalej nie wiem co mogło mnie uczulić. Testy wykazały alergię na wit.B 12, propolis i na niektóre pyłki drzew - tylko, że akurat z tymi alergenami przez ostatnie tygodnie, a nawet miesiace nie stykałam się. "Pokrzywka" znikła juz zupełnie. Chyba sama bede musiala przeprowadzić drobiazgowe sledztwo i dopasć winowajcę. Mam juz jednego, a raczej jedną podejrzaną - herbatę czerwoną Pu-Erth truskawkową - a nuż to ona ?
Serdecznie pozdrawiam wszystkie Motylki ! Very Happy
Ella
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Lut 05, 2004 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEj !!!!
Właśnie chciałam sie z Wami podzielić swoim zadowoleniem w związku z tym, że pokrzywka przestała mnie męczyć Very Happy Laughing
Nie wiem na jak długo dała mi spokój, ale narazie sie cieszę
Pozdrawiam Was serdecznie Kochane Motylki
Kama
Powrót do góry
Pawel
Gość





PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 12:23 am    Temat postu: pokrzywa Odpowiedz z cytatem

CZesc Ludzie mam ta pokrzywke juz chyba rok czasu Sad fakt ze zmniejszylysie objawy bo nie mam juz bombli tylko czerwone plamki ktoreschodza po 10 minutach ale nadal mi to strasznie dokucza Sad nie mogewyjsc na slonce itp Sad zeszle wakacje na dwor wychodzilem dopiero po 18 Zna ktos jakas metode zebysie calkiem tego pozbyc ?? wogule czy to kiedys przejdzie calkiem ?Sad
Powrót do góry
olaj10
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 10

PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokrzywka może być tak naprawdę po wszystkim...dlatego należy wykonać wszystkie badania.

Ja JĄ mam już 2,5 roku non stop. Łagodzi ją Flucinar, twarzy nigdy nie smarowałm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2004 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Motylki z pokrzywką!!!
Jakoś w lutym pisałam Wam, że pozbyłam się pokrzywki.........Minęły dobre dwa miesiące i znowu wielkie BUM-wróciło to świństwo, bo już naprawdę nie wiem jak to mam nazywać Evil or Very Mad
Teraz znowu czekanie kiedy zejdzie....... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olaj10
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 10

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2004 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kama, ale co to pokrzywka? Bierzesz jakieś leki? Moze zaobserwowałaś, ze kiedy coś jesz, to masz ja większą lub może po lekach?
Napisz co sie stało?
Wiesz co, ja zauważyłam, ze mam większą kiedy mam wyższą temperaturę..
E, tam ciągle ją mam!
Ola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olaj10
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 10

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2004 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie!! Ja też mogę powiedzieć, że stres sie bardzo przyczynia.
Tylko jak się nie stresować Confused



Kama, odezwij się. Co słychać? Lepiej? Zeszła pokrzywka?
U mnie z dnia na dzień coraz gorzej, stres+słońce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kama
Junior
Junior


Dołączył: 27 Paź 2003
Posty: 25
Skąd: włocławek

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2004 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ola!!!!
Właśnie ostatnio mam trochę stresu, niestety i pokrzywka również u mnie wróciła Crying or Very sad
To straszne, najgorsze są noce, bo ciężko z tym spać. Ola czy Ty bierzesz jakieś leki na to? Ja -tak......już wcześniej pisałam, ale przypomnę-Telfast180 i Altramet........tylko coś ostatnio mało to mi pomaga.... Mad
Wiem, że nie powinnam sie denerwować, ale to tak łatwo powiedzieć a trudniej wykonać. Mam pokrzywkę znowu od 3 dni- a już byłam taka zadowolona, że pozbyłam sie jej...... Crying or Very sad
Czuje, że pobudzi mi ona toczeniek, bo dziś robiłam badania-----i mam znowu białko w moczu, plecki pobolewają...no i łokietek opuchnięty......jeny, mam nadzieję, że jakoś dam radę, ale jest mi ciężko........i to nawet bardzo Crying or Very sad
Pozdrawiam serdecznie.....

Ola napiz co bierzesz na pokrzywkę! prosze........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group