Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrzywka w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:

Lekarze podejrzewali, ze sprawca jest alergia, toczen itp. Masci, kremy nie pomagaly, podraznialy, wyzsza dawka sterydow tez nie pomogła. Zmiana leczenia, wprowadzenie celkceptu z innego powodu, rzecz jasna Wink, rozwiazaly ten problem. Poznikaly mi wszystkie ślady, nawet te, ktore mialam juz od lat wielu i ktore jedynie czasowo bledly..
..



Kkk13, to czarne to getry. Akurat na nogach nie mam tych zmian. Wysypkę mam od dwóch tygodni. Różne bluzki już nosiłam przez te dwa tygodnie, różne kolory, z różnych materiałów i nie widzę zależności. Raz założyłam bluzkę z lnu i był znacznie gorzej, czułam też większy dyskomfort.

Ewela, jeśli cellcept pomógl, to jednak mogło mieć pochodzenie toczniowe.
U mnie te maści ze sterydami też drażnią, jest jeszcze gorzej. Ile czasu ci to dokuczało? Pozostaje poczekać na opis wycinka, co potrwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:

Ewela, jeśli cellcept pomógl, to jednak mogło mieć pochodzenie toczniowe.
U mnie te maści ze sterydami też drażnią, jest jeszcze gorzej. Ile czasu ci to dokuczało? Pozostaje poczekać na opis wycinka, co potrwa.


Tez tak mysle. Choc lekarz, pod opieka ktorego byłam (czasowo), po podniesieniu dawki sterydów i braku reakcji stwierdzil, ze to nie toczen... Confused
Moim zdaniem sterydy "nie zalatwialy sprawy", choc początkowo nie bylo odzwierciedlenia w wynikach, od dluzszego czasu i stad pozniejsze zmiany w leczeniu. Troche pozno i juz drugi rok wygrzebuje sie z tego zaostrzenia..
Byc moze byl to pierwszy sygnal organizmu, ze jest "nie hallo" Wink- oczywiście to tylko spekulacje i gdybanie...

Jak dlugo? Cztery lata? Dłużej, krocej... eeee nie wiem. Zmiany te staly sie dla mnie norma wiec dlugo.. Nie zniknely również z dnia na dzień. Smile
Teraz mam w tych miejscach skore o troche innym wygladzie ale nawet ja musze sie przygladac aby cos dostrzec. Very Happy

Mam nadzieje, ze sprawa sie wyjaśni i dostaniesz cos co przyniesie Ci ulge...
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak myślałam, że te ubrania nie mają związku bo mi nigdy nic nie wyskakiwało - czyli bardziej ludowe legendy Wink

a próbowałaś wziąć coś antyhistaminowego?
mi też na zmiany alergiczno/pokrzwkowe pomagała maść firmy URIAGE - Pruriced Gel, może zmiany niewiele się zmniejszały (chociaż nieco tak), ale prawie w ogóle nie swędziało, a teraz używam też tego na ukąszenia komarów Wink
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk przypomnialas mi swoim postem, ze mnie ulge przynosily zele chlodzace na oparzenia. Shocked Smarowalam, zawijalam folia spozywcza-zgodnie ze wskazowkami z opakowania-i bylo troche oddechu. Odkrylam to przypadkiem kiedy sie oparzylam w poblizu zmiany.. Wink

Co lekarz na to? Embarassed -nie pytalam..
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela myślę, że lekarz nie miałby nic przeciwko bo ja też poza tą maścią, którą polecono mi w aptece, miałam zaleconą przez dermatologa maść chłodzącą i stosowałam na zmianę (chociaż pruriced gel chyba przynosił większą ulgę). Dermatolog zaakceptowała obie Smile
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę się zapatrzeć w te chłodzące żele, bo mnie przynosi ulgę Amol. Też chłodzący w sumie, ma miętę.Tylko, że na spirytusie i wysusza.
Wstałam rano, to wyglądałam jak masakra, cały dekolt, piersi, ramiona - koszmar. Z resztą już wczoraj to miałam. A teraz nagle zbladło i przestało swędzieć.Może po sterydzie, bo o 9 łyknęłam 14 mg.Dziś po Zyrtecu na noc zaspałam rano i później Metypred łyknęłam. Nadal schodzę z dawek mimo wysypki.

ewela.t napisał:


Tez tak mysle. Choc lekarz, pod opieka ktorego byłam (czasowo), po podniesieniu dawki sterydów i braku reakcji stwierdzil, ze to nie toczen... Confused
Moim zdaniem sterydy "nie zalatwialy sprawy", choc początkowo nie bylo odzwierciedlenia w wynikach, od dluzszego czasu i stad pozniejsze zmiany w leczeniu. Troche pozno i juz drugi rok wygrzebuje sie z tego zaostrzenia..
Byc moze byl to pierwszy sygnal organizmu, ze jest "nie hallo" Wink- oczywiście to tylko spekulacje i gdybanie...



To znaczy w wynikach było ok, a była tylko wysypka na początku? Potem się wyniki pogorszył i włączono dopiero do sterydów jeszcze cellcept? Dobrze rozumiem? Przy tej wysypce miałaś na początku jakieś objawy ogólne? Czy potem dopiero się pojawiły z pogorszeniem wyników i wtedy cellcept dopiero włączono? A jakie dawki sterydów miałaś na tę wysypkę? Do ilu Ci zwiększono?

Zrobiono mi ANA, ale nie zrobiono dopełniaczy, a jednak dopełniacze są ważniejsze w tej sytuacji. W sumie w chwili rozpoczęcia leczenia tocznia miałam też ANA ujemne, a dopełniacze zaniżone jednak.

To chyba jednak pokrzywka toczniowa, bo zauważam znaczne pogorszenie na wieczór jak steryd przestaje działać i znaczne polepszenie tak 3 godziny po połknięciu sterydu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strona 14 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group