Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrzywka w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka
Gość





PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 12:10 am    Temat postu: Przechodzą !!! Odpowiedz z cytatem

jestem 8 dzień na diecie, przez 7 dni tylko gotowany ryż bez żadnych dodatków....fuuu

ale plamy przechodzą ! jest ich malutko.

czyli jednak to alergia krzyżowa - stress i jakieś żarcie.
we wtorek mam testy, więc się okaże, co mi tak spieprza życie od 30 lat.

trzymajta się, motylki...
Powrót do góry
ziomus
Gość





PostWysłany: Pon Lis 29, 2004 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajcie spokuj!! cos mi sie pojawilo na rekach nogach i twarzy !! to jest strasznie duze i swedzi okropnie !! szlak by to trafił !! z tego co tu czytalem to niektorzy macie ja po kilka lat . ludzie ja mam to 2 dni i jush nie wytrzymuje jestem pelen podziwu dla tych lktorzy maja to po kilka lat jezus maria szlak mnie zaraz trafi ! ja chce zeby mi to zeszlo Crying or Very sad
Powrót do góry
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 12:27 pm    Temat postu: pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Cześć! Też mnie męczy to draństwo! Latem sądziłam,że to tylko od słońca.Teraz już sama nie wiem,słońca nie ma,a mnie znowu "posiało".Szyja po obu stronach i dekolt.Swędzi okropnie! I w dzień i w nocy.Czerwone rozlane plamy.Nie wiem,może to po lekach?Choruję na zespół Sjogrena,rzs,astmę i zaawansowaną osteoporozę.Od kilku dni "testuję" Rekostin.Acha i leki antydepresyjne.Czy ktoś zWas miał może podobne historie? Pozdrawiam wszystkie Motylki. AGA
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jola
Gość





PostWysłany: Pon Gru 13, 2004 12:55 pm    Temat postu: pokrzywka Odpowiedz z cytatem

od ponad roku mam te okropna pokrzywke z obrzekami Quinkiego. Potwornosc - 18 tygodni w szpitalach, i niby jestem okaz zdrowia a cialo mam jak wielki babel.Przerabiam steroidy, przeciwhistaminowe, zaliczylam znachorow, cudowtworcow i nic. Dalej cierpie.
Powrót do góry
Kobitka
Gość





PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 12:20 pm    Temat postu: koszmarna pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Ludzie pomozcie!!! Czy jest jakis skuteczny sposob na pozbycie sie tej koszmarnej pokrzywki z obrzekami Qinkiego? Przyczepila sie do mnei ponad rok temu. Sypie mnie neimilosiernie, byly stereoidy, przeciwhistaminowe, znachorzy, zielarze i .gdy odstawiam powoli leki to znowu wysyp. Czy jest jakis skuteczny sposob?
Powrót do góry
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialabym troszke odnowić temat.
Czy ktoś z was zaczął "dochodzenie" właśnie do choroby tkanki łącznej właśnie od pokrzywki? U mnie pierwsze zmiany pokrzywkowe pojawiły się 2 lata temu i tak od lekarza do lekarza. W koncu trafilam na reumatologa, wykonano testy na przeciwciała i niestety wyszły spore i niepokojące. Brałam wczesniej wiele leków przeciwalergicznych, później Telfast 180 a teraz jestem na Arechinie do czasu wynikow przeciwcial przeciwjadrowych. Jesli znowu wyjda niepokojaco wysokie leczenie bedzie zmienione na sterydy. Diagnoza? Toczen (jaki nie wiadomo.. objawy skórne ale i mnóstwo związanych z układowym..)
Jak motylki u was wyglada kwestia pokrzywki? Ktos jeszcze z was boryka sie z tym problemem?
Lecze sie juz tak dlugo a ona nie znika:( ciagle sie pojawia i nasila, zmiany trzymaja sie po pare dni, niekiedy sa tak bardzo nasilone ze jestem zmuszona brac natychmiast zastrzyki bo zaczyna mnie dusić.
Znacie jakies sposoby na to? Wszystko jestem w stanie wytrzymać w tej chorobie tylko nie to całotygodniowe swędzenie i w koncu bol calej skory i ciala:(((
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
domi19
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 8

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem nowa na forum, a na pokrzywkę choruję od ponad 6 lat- mam ja ciągle, i bez jakichkolwiek przerw, od ponad roku bardzo nasiloną. W wieku 13 lat trafiłam do szpitala z okropną pokrzywką, wykryto u mnie "zespół toczniopodobny" ( teraz zastanawiam się czy coś takiego w ogóle istnieje;P), ze względu na dodatnie przeciwciała ANA miano 1:320, poza tym młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów i pokrzywkę przewlekłą... Brałam encorton, później metypred, methotrexat i oczywiście masę innych leków na pokrzywkę. Niedawno w wieku 18 lat, trafiając do innego lekarza reumatologa dowiedziałam się, że jestem zdrowa i nie mam żadnego tocznia ani zapalenia stawów- miano ANA 1:160. Trafiłam więc do szpitala dermatologicznego, gdzie wynik z badania histopatologicznego brzmi następująco: pokrzywka przewlekła, naczyniowa. Toczeń rumieniowaty. Sama nie wiem co o tym myśleć, przeciwciała ANA obniżyły się do miana 1:80, odstawiłam sterydy, pokrzywka jest jeszcze gorsza- wiadomo, a lekarz dermatolog twierdzi, że nic mi nie jest, mam tylko pokrzywkę. Jej zdaniem tylko, ale dla mnie to jest koszar, bo muszę wytrzymywać ciągłe swędzenie, pieczenie, uczucie poparzenia i ból skóry Sad Nie mam pojęcia co dalej, ponieważ mnie wydaje się, że skoro wycinek potwierdził tocznia to chyba jednak go mam i on jest przyczyna mojej pokrzywki. Jak sadzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm
ciężko powiedzieć...jeden mówi to, drugi to; na wyniku maszpokrzywka przewlekła, naczyniowa. Toczeń rumieniowaty---może masz postać skórną tocznia, jeśli go masz w ogóle....

możesz poszukać dobrego dermatologa i reumatologa-zasięgnąć opinii u nich; może coś się potwierdzi, będziesz wiedziała na czym stoisz...

a skąd jesteś? i gdzie się leczysz? Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi19
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 8

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem już po wizycie u reumatolog i mogę powiedzieć, że pani doktor postanowiła pobrać dsDNA CITO, nie wiem jaka jest różnica miedzy zwykłym dsDNA? Wcześniej dsDNA miałam ujemne. A poza tym przepisała mi arechine, ale wcześniej muszę pójść na konsultację okulistyczną. Nie chciała stawiać diagnozy bez wyniku, ale chyba trochę przerażona była jak zobaczyła moją pokrzywkę. Mam pytanie- czy podczas remisji choroby ma się dodatnie ANA i dsDNA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że to CITO oznacza, że wynik mają szybko zrobić Laughing

a z przeciwciałami to bywa różnie, a w remisji--dobrze by było, gdyby ich nie było albo miały niską wartość Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TARA
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez zyje z okrapna pokrzywka juz ponad 5 lat i nikt nie wiedzial co mi jest.zaczelo sie od ciazy,w ciazy zaczely mi sie pojawiac pojedyncze bardzo swedzace krostki na dekolcie,rekach i plecach...mysle sobie pewnie hormony plus pierwsze promienie slonca,to pewnie nadwrazliwosc skory na slonce podczas ciazy.jednak ok 2 tyg po porodzie dostalam ostrej pokrzywki na calym ciele oprocz twarzy,wielkie bable jak po prawdziwej pokrzywie rozlewajace sie podczas drapania,najgorsze wlasnie bylo to ze im wiecej drapalam tym wiecej tego swinstwa sie namnazalo,,najpierw byly to bable,pozniej zlewaly sie w jedna taka napuchnieta poduszeczke po czym znikaly ale to na chwile aby znow sie pojawic w innym miejscu,to byl jakis koszmar bo zamiast zajmowac sie dzieckiem ja plakalam nocami i gryzlam poduszke bo tak mnie wysztko swedzialo.zadne leki i masci nie pomagaly,pokrzywka sama znikla po 2 tyg.juz nigdy mnie tak strasznie nie zsypalo jak wtedy i nie na tak dlugo.pozniej miewalam co jakis czas pokrzywki ale zajmujace juz mniejsze obszary ciala ,najczesciej to plecy(lopatki,zebra i krzyz)nogi(uda wew i zew,lydki i biodra)na rekach sporadycznie.na dekolcie nigdy nie mialam takiej pokrzywki tylko raczej czerwone swedzace pojedyncze grudki.2 lata temu zaczelam walke z pokrzywka i bolem stawow az trafilam do reumatologa ktory kazal zrobic badanie ANA i wyszlo ujemne,pokrzywka jak byla tak byla.miesiac temu znow zaczelam latac po lekarzach bo pokrzywka sie nasilila,dermatolog powiedzial ze mam 3 rodzaje pokrzywki,kontaktowa,na tle nerwowym i od tocznia bo tym razem ANA wyszlo 1:320.biore telfast rano,xyzal wieczorem,atarax na nerwy i arechin.powiem ze jest niezle i wysypki miewam coraz zadziej i sa mniej rozlegle.
_________________
"ujrzeć świat w ziarenku piasku i niebo w dzikim świecie...
zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi19
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 8

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez biorę telfast lub laoratadyne, atarax a zamiast xyzalu zyrtec i jest coraz gorzej, a to zapewne przez to, że przestałam brać Metypred. Mam nadzieję, że arechina razem z tymi lekami zaskutkuje i pozbędę się tego świństwa chociaż w jakimś stopniu. A miałaś robione badanie dsDNA? I jak długo musiałaś czekać na poprawę, biorąc arechin?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TARA
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domi19
mialam robione ANA i ENA i dsDNA wyszlo dodatnie.o chorobie dowiedzialam sie kilka tyg temu wiec jeszcze efektow po arechinie nie widze bo podobno zaczyna dzialac dopiero po 3 miesiacach.po telfascie i xyzalu wysypki sa zadziej i mniejsze no ale jednak sa,loratadyna na mnie nie dzialala.jak zaczelam brac arechin 1 tab rano i 1 wieczorem przez 2 tyg to poprostu nie funkcjonowalam,to byla jakas masakra,bylam bardzo zmeczona i oslabiona,mialam nawet trudnosci z chodzeniem ,mowieniem i robieniem najprostrzych czynnosci a o prowadzeniu samochodu nie bylo nawet mowy,na dodatek bardzo mi sie zucilo na oczy,zreszta w ulotce jest napisane ze powoduje zaburzenia w akomodacji oka,dopiero jak mnie to dopadlo wiedzialam juz co to jest ta akomodacja...jakis koszmar...czujesz jak by ci sie oczy w berka ganialy,taka pląsawica oczu...nie mozna ustawic ostrosci widzenia i skupic sie na jednym przedmiocie...ehhh.no ale teraz biore 1 tab rano przez 5 dni i przerwa weekendowa i jest git:)
_________________
"ujrzeć świat w ziarenku piasku i niebo w dzikim świecie...
zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukałam i znalazłam temat:)

Też mam pokrzywkę, naczyniową, przewlekłą od sierpnia 2009...
Dziwi mnie, że lekarze dermatolodzy nie potrafią jej rozpoznać a mają tytuł specjalisty...

Sprawa wygląda tak:
A) pokrzywki wszelakie nieautoimmunologiczne- pojedynczy bąbel utrzymuje sie maksymalnie kilka godzin i swędzi potwornie
B) pokrzywka naczyniowa ( autoimmunologiczna ) jest związana z drzażnieniem naczyń skóry przy kompleksy przeciwciał z dopełniaczem. Bąbel utrzymuje sie ponad 12 godzin, zazwyczaj 2-3 dni i to jest podstawowa różnica w rozpoznaniu. Generalnie ma nie swędzieć...Ten rodzaj pokrzywki wskazuje na toczący sie w organizmie proces autoimmunologiczny, najczęściej związana z SLE

Mam pokrzywkę, zaczęło się od bąbli pod pachami, potem na ramionach ( tej delikatnej skórze) a teraz pokrzywka tak sie rozhulała, że jest wszędzie poza łydkami, choć w tym rzucie zeszła mi do dołów podkolanowych... Oczywiście spać nie daje, boli, piecze, pali i trochę swędzi, ale dotknąć się mnie nie da, kołdra przeszkadza i nie pozostaje nic jak płakać. W dzień ubrania palą. Moje bąble utrzymują sie własnie, tak książkowo i klasycznie 2-3 dni. Dermatolodzy stwierdzili pokrzywke naczyniowa a reumatolog twierdzi, ze to na pewno nie to, bo mnie swędzi, wiec to alergia. Dermatolodzy wlali mi 1000mg solu-medrolu ze względu na leukopenie i inne objawy toczniowe, pokrzywka zniknęła, ale wyszła jeszcze większa już po 4 dniach wraz ze skutkami ubocznymi pulsu sterydowego...

W podręczniku do dermatologii sobie poczytałam, że Dapson pomaga, choć nie leczy przyczyny. Ale leki przeciwalergiczne w tego rodzaju pokrzywce na pweno nie pomogą, gdyz nie ma to zwiążku z histaminą. Zreszta ja sobie teraz jem i encorton i allertec a pokrzywka sie rozrasta:/

Czy ktoś obecnie ma podobny problem?
Nie rozumiem, czemu lekarze sie tym nie przejmują. To dość bardzo przeszkadza w życiu. Nie mówiąc o tym, jak się wygląda. Nawet a basen nie można pójść, bo nie wpuszczą, bo pomysla, ze to zakaźne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równiez mam pokrzywke taka 2-3 dniowa, czerwone swedzace kropki na poczatku były na brzuchu, teraz sa juz na plecach i pod kolanami. Dermatolog powiedziała mi ze to pokrzywka kontaktowa i przepisała leki przeciwalergiczne, pomagaja srednio,Kropki swedzą, szczególnie przy kontakcie z ubraniem.. znikaja same po 2-3 dniach, a potem znowu nowe.. czy to moze byc zwiazane z Ranynaudem bo ja juz nie wiem do kogo isc do dermatologa czy remumatologa..i które objawy sa wazne?
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group