Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrzywka w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ssowa-głownym twoim lekarzem powinien byc reumatolog-to on zbiera reszte info od specjalistów cie oglądających i ewentaulnie cos zmienia bądż sugeruje...Ja jestem pod opieą nefrologa,kardiologa,pullmonologa-alergologa,z wszystkim jeżdże Arrow reumatolog-ona wnioski tak jakby wyciąga Wink

Co do zmian skórnych.
Mnie męczą rumienie obrączkowe i totalne obrzeki -swędzi t niemiłosiernie,ale antyhistaminowe pomagają...Gdybym ich nie brała,po 3-4 dniach,siedząc na przeciwko was,mogłybyście widzieć jak pięknie puchnie mi ,np.warga górna Wink Tez czekam na głębsze zainteresowanie tematem Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka 2-3 dniowa pokrzywka jest objawem choroby autoimmunologicznej i z tym należy iść do dermatologa, w klinice we Wrocławiu rozpoznali mi to od razu, gdy pokazałam i opisałam i uznali na klasyczny przykład, reszta pasowała im do tocznia... Taka pokrzywka często towarzyszy toczniowi, ale może każdej innej chorobie tkanki łącznej, trzeba diagnozować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o pokrzywkach i obrzęku naczynioruchowym

http://www.pfm.pl/u235/navi/198639

oraz zdjęcia:

http://www.dermis.net/dermisroot/de/43264/diagnose.htm

i wbrew temu, co twierdzi reumatolog, pokrzywka naczyniowa tez moze swędzieć przy bólu i paleniu, więc świąd nie wyklucza tej pokrzywki i nie wskazuje, że to na pewno alergia i że Zyrtec pomoże, bo nie pomaga:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów pojawiły sie u mnie owe swedzace kropki ktore po rozdrapaniu robia sie plamami, sa głownie na brzuchu ramionach i plecach czasem mam je na nogach,,reumatolog ani dermatolg nie wiedza z czym sa one zwiazane.
Najgorsze jest to swedzenie, nie moge sie w nocy polozyc na plecach, a potem same nagle znikaja..czy jest smarowac?
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ssowa-specjaliści nie wiedzą, a my mamy wiedzieć-nie przeceniasz aby nas Question Zażyj ewentualnie wapno lub lek antyhistaminowy -flonidan,zyrtec,alertek i obserwuj.Czytałaś linki podane przez Hatifnat?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki czytałam, leki biore-nie pomagaja, stad tez pytam bo mnie natłok nowych niezidentyfikownaych objawów przerasta..
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sowa nas niestety też Wink
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
justyna_s
Junior
Junior


Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Lubań

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 9:21 pm    Temat postu: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

hatifnat napisał:
taka 2-3 dniowa pokrzywka jest objawem choroby autoimmunologicznej i z tym należy iść do dermatologa, w klinice we Wrocławiu rozpoznali mi to od razu, gdy pokazałam i opisałam i uznali na klasyczny przykład, reszta pasowała im do tocznia... Taka pokrzywka często towarzyszy toczniowi, ale może każdej innej chorobie tkanki łącznej, trzeba diagnozować.


Witam,
Jestem tu nowa ale temat jest mi znajomy od lat. Hatifnat czy możesz podać adres kliniki we Wrocławiu?
Pozdrawiam wszystkie pokrzywki
Justyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o pokrzywce przewlekłej, naczyniowej -> http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=1071&_tc=27C103DE86E442C1B8692254E6A2721D

ciekawy artykuł, lekarze zazwyczaj o tym nie wiedząWink choć i tak pokrzywkę daje się zdiagnozować w niewielkim odsetku ( ok 20-30%, gdy się postarająWink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choruję na Toczeń rumieniowaty układowy i tydzień temu stwierdzili u mnie rowniez Toczeń skórny zakaźny.

od miesiaca mam na całym ciele jakby pokrzywkę, swędzi i boli, ale jej nie drapię ;]

Lekarze wstawili na to Plaquenil i Hydroxyzinum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od przeszło 12 lat choruję na toczeń skórny, ale pierwszy raz słyszę, że jest zakaźny Shocked kto Ci go stwierdził Question
Plaquenil to bardzo dobry lek przynajmniej dla mnie...tą pokrzywkę czym smarujesz Question
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
domi19
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 8

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, ja mam identyczne objawy jak droga hatifnat, wszystko piecze, boli i swędzi. Właśnie ostatnio sama zaczęłam się zastanawiać nad pokrzywką naczyniową i myślę, że to jest to, chociaż lekarze są mało zainteresowani postawieniem diagnozy- mogłabym nawet stwierdzić, że w ogóle ich to nie interesuje. Skoro dsDNA wychodzi ujemne to tocznia nie mam i nic mi nie jest, ewentualnie może się coś rozwinąć, ale kiedy niestety nie wiadomo- takie jest zdanie lekarzy. Również dostałam wlew solu-medrolu, pokrzywka zniknęła na 1 dzień i powróciła z jeszcze większą siłą. Muszę zdiagnozować to paskudztwo, bo ani metypred, ani leki przeciwhistaminowe nie pomagają a ja mam juz tego dosyć. Nie wiem tylko czy wycinek histopatologiczny jest w stanie w 100% potwierdzić pokrzywkę naczyniową? Pozdrawiam i zyczę duuużo zdrówka i siły w dalszym zmaganiu się z pokrzywką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak,przy seronegatywności wszystko się komplikuje i wiele zależy od dobrej woli lekarza-przykładem jest nasza Basiula-ma postać skórną tocznia przy ujemnym ANA,ale ona akurat jest leczona i zdiagnozowana Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
liliana
Senior
Senior


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 60
Skąd: ozorków

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim Very Happy ja na łydkach też mam takie kropki,są czerwone i są też brązowe,byłam u dermatologa i przepisała mi maść robiona z hydrokortizonem,ale to nie pomaga.Cztery lata już biorę metypred na toczeń układowy,czy te kropki to jest pokrzywka i co brać na to żeby to wyleczyć?Co wy bierzecie lub czym smarujecie?
_________________
liliana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamietaj,że nie jesteśmy lekarzami-nie możemy wirtualnie "rozpoznac" co to jest,zresztą jest mnóstwo chorób skórnych-ocena należy zawsze do specjalisty...
poczytaj ten watek,w wyszukiwarce sa też "choroby skóry"-tam znajdziesz multum porad
pozdrawiam
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 4 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group