Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrzywka w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Shocked obejzalam te zdjecia z tymi plamami wypuklymi-ja juz 18 lat temu wlasnie takie plamy mialam wielkie sliwy wypukle-lekarze mnie wtedy ogladali...nic mi nie pomagalo,zadne mazidla...chodzilam zakryta po uszy-pieklo palilo-az mialam dreszcze i swedzialo okrutnie-w koncu jakis lekarz wpadl na pomysl zeby mi zyrtec podac Rolling Eyes po dluugich meczarniach...po jakims czasie brania wszystko zniknelo-ale biore co dzien(wieczor)juz tyle lat...i szczescie ze jeszcze mi pomaga.Jak tylko nie wezme jeden dzien to zaczyna mnie swedziec cialo-nie wyobrazam sobie niebrac tej tableteczki Confused ale zauwazylam ze juz na krucej pomaga bo pod wieczor zwlaszcza teraz jak cieplo i slonce to juz czuje swedzenie i niepokoj...i wlwsnie ostatnio na jednym reku mi wylaza plamki ale tym razem narazie nie swedza-i tylko na jednej rece Rolling Eyes

Jezeli macie to paskudztwo-to moim zdaniem skromnym musicie brac co dzien np.zyrtec Rolling Eyes
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tereniu,ja tego typu problem mam nasilony po urodzeniu córki-kiedyś wystarczyło jak pobrałam zyrtec lub flonidan przed okresem pylenia,a teraz...biorę codziennie,pomimo sterydów-może jest trochę lepiej po włączeniu quensylu .po prostu jedno z drugim się zeszło Rolling Eyes
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez na stałe biore juz Amertil lub Flonidan, i zauwazyłam ze dawka sterydow nie ma tutaj nic wspolnego a przeciez sterydy musza hamowac niepozadane reakcje oranizmu bo jesli sa stany alergiczne bardzo nasilone włacza się sterydy a my mimo sterydów i to w dyzo wiekszych dawkavch jakie podaje sie przy pokrzywkach i zmianach skornych wcale nie mamy ustapienia objawow a wrecz przeciwnie u mnie sie coraz bardziej nasilaja
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika,mnie osatnio to "zjawisko"dobrze też lekarka...rehabilitacji wyjaśniła:dziłała-u mnie,np.zjawisko cienkiej skóry ,bogatego unaczynienia z zespołem R.,no i reakcja toczniowa skóry na słońce...Stąd efekt szybkiego przegrzewania się i wyziębienia-ja kiedy się rozgrzewają mi kończyny-puchnę,na końcu mam bąble na naczyniach-bywało ,że siedziałam w zimnych okładach lub...musiałam z obuwia "wyskoczyć" latem Rolling Eyes od kiedy na stałe biorę antyhistaminowe jest lepiej(ostatnio pulmonolog zastanawiała się nad telfastem w dawce dla skóry to chyba 180mg.),ale,np.kiedy mam laptopa na brzuchu czy kolanach zbyt długo...budzi mnie świadomość po jakimś czasie ogólnego niepokoju i ciepła-w tych miejscach wywala mi się rumień obrączkowy Mad tyle lat prosiam by mi ktoś to wytłumaczył-w różnych ośrodkach...,a tu mi lekarka rehabilitacji na prowincji wyłuszczyła sprawę Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz chyba z 2 lata mam na karku rumien, czasami sie powieksza i swedzi, a sa takie dni ze jest wielkosci 5 zl i nie daje o sobie znac Wink W zeszlym roku bedac na oddziale mialam oznaczone IgE calk. ktore wyszlo troche podwyzszone bo 186 przy normie ponizej 100. Wyniki odbieralam jakis miesiac po wyjsciu, lekarz ktory mi je wydawal stwierdzil, ze powinnam isc z tym wynikiem do lekarza prowadzacego i niech on cos zadecyduje. Na gorze lekarz zapytal czy mam jakies objawy alergii i wtedy uswiadomilam sobie ze od jakiegos tygodnia swedza mnie oczy...
Polecil mi udanie sie do alergologa celem wykonania testow, jednak jak to w polskiej sluzbie zdrowia termnin dostalam za kilka miesiecy, a w miedzyczasie na glowie tuz przy lini wlosow zaczely pojawiac sie kilkucentymetrowe zmiany ktore okropnie swedzialy. Do alergologa zabralam wypis z Kliniki i dowiedzialam sie "ze to podwyzszone IgE zapalenie spojowek itd. wystepuje rowniez w toczniu" ale zlecil mi testy, ktore wykazaly jedynie niewielka alergie na roztocza. Dstalam Flonidan i Diprosalic do smarowania tych zmian. Ten zestaw okazal sie nieskuteczny, pozniej otrzymalam namiary na lekarza pracujacego w Klinice Dermatologii ktory przepisal mi Flonidan oraz masc sterydowa. Po zastosowaniu tej masci w miejscach zmian pozostawal jedynie troche inny kolor skory, jednak po jej odstawieniu wszystko na nowo wracalo Confused
Do tego wszystkiego doszlo zapalenie spojowek, na ktore nie pomagaly zadne leki antyhistaminowe...
Pomyslalam, ze skoro nic nie pomaga to odstawiam wszystkie leki, majac nadzieje ze samo przejdzie Wink i tak sie stalo, po jakims czasie samoistnie zniknely zmiany pod wlosami (ta na karku pozostala nadal Confused ), a po ponad 6 miesiacach ustapilo zapalenie spojowek...
Od kilku dni rumien na karku ponownie daje o sobie znac Confused i przeraza mnie wizja kolejnego zapalenia spojowek...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
liliana
Senior
Senior


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 60
Skąd: ozorków

PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoje plamki na nogach też smarowałam maścią sterydową,ale efektów nie ma,wczoraj doktor mi przepisał Claritine w tabletkach, być może to zadziała. Very Happy
_________________
liliana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lena,kurcze-jak ja się buntuje czasem i odstawiam antyhistaminowe leki,by sprawdzić,bo -wiadomo...-czy może samo przejdzie-jest coraz gorzej-do tego stopnia,że siedząc ze mną i słodko rozmawiając,miałabyś okazję zaobserwować jak mogą ,np.wargi zmienić swój "rozmiar" Wink
liliana a testy robiłaś alergiczne?pewnie,próbuj-może akurat.Swędzą cię te zmiany,pieką?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
liliana
Senior
Senior


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 60
Skąd: ozorków

PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swędzą mnie i są takie czerwone i brązowe
_________________
liliana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mnie dopadła jakaś paskudna pokrzywka Twisted Evil
Obudziłam się w niedziele rano cała w bablach, dosłownie jakbym się wytarzała w pokrzywach Shocked Nie dość, że wyglądało strasznie to równie strasznie swędziało. Odrazu wypiłam potrójna dawkę wapna rozpuszczalnego i poszłam na uczelnie. Zniknęło ok 11 -12. Myślałam, że już jest ok.. a tu wieczorem powtórka z rozrywki. Zaczeło sie od niewielkich zmian a rano obudziłam się znowu cała w bąblach ;( Podwójna dawka wapna i poki co powoli znika ale aż sie boje wieczora i jutrzejszego rana Sad Jejj w życiu czegos TAKIEGO nie miałam Shocked
Zaczełam wszystko analizować i wyszło mi, że nic nowego ani dziwnego nie jadłam, nie chodziłam w nowych ciuchach, nawet proszku do prania innego nie uzywalam.. no po prostu nic co moglo by wywolac uczulenie Rolling Eyes
Uśmialam sie jak doczytalam, ze w ciezkich przypadkach pokrzywke leczy sie.. encortonem. To mi juz chyba nic nie pomoze w takim wypadku Wink
Oby nie było już powtórki bo mój własny organizm zaczyna mnie przerażać.
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karii a truskawki ?
moj brat był przez lata uczulony na truskawki , nie mogły nawet byc w domu bo tak własnie wygladał jak ty opisujesz, my moglismy je jesc tylko na dworze i to pokryjomu zeby nie widzial bo tez chiał a do domu nie mozna było ich przyniesc bo też od razu go sypalo

podobna pokrzywkę mial tez po pomidorach , wiec jedno i drugie , jesli swędzi to raczej alergia a teraz to najpopularniejsze składniki pozywienia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam okropną pokrzywkę, typową dla tych naszych chorób reumatologicznych. Bite 2 lata się z tym męczyłam! Nie pomagało nic! W ogóle nie schodziło, swędziało niemiłosiernie, wręcz piekło, w dodatku ciągła temperatura w miejscach pokrzywki, gorąca skóra. Na krótką metę bo na jakieś 2 dni pomagały zastrzyki odczulające silne ale podawano mi je tylko w ostateczności, gdy mój stan był naprawdę kiepski i nie do wytrzymania. Nie pomagał zyrtec i tym podobne leki. Pierwsze co mi pomogło po jakichś 3-4 miesiącach przyjmowania to ARECHIN. Mniej więcej po 5 może 6 miesiącach pokrzywka zniknęła zupełnie. Od pierwszego rzutu pokrzywki minęło jakieś 4 lata z tym, że 2 lata bez przerwy dzień w dzień biorę ARECHIN. Nie wyobrażam sobie, żebym miała przestać go brać, boję się, że wszystko by wróciło. Za długo się z tym męczyłam, żeby teraz ryzykować nawrót przez jakieś domowe eksperymenty odstawiania Confused Regularnie badam się u okulisty bo wiadomo, Arechin może mieć negatywny wpływ na oczka, ale póki co wszystko jest w porządku i mogę bez przeszkód kontynuować leczenie Smile Arechin chociaż ma paskudny gorzki smak to nie zamieniłabym go na nic innego hehe Very Happy
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika truskawki od zawsze pochłaniam w hurtowych ilościach i nigdy nic mi nie było, pomidory też.. więc raczej odpada Rolling Eyes Ale tak sie zaczełam zastanawiać, że kupiłam w sobote kiełki fasoli Mung, może to to Question Rolling Eyes Chociaż jadłam je wiele razy w różnych potrawach i nigdy nic mi nie było Rolling Eyes
Dzisiaj znowu sie obudziłam z tym dziadostwem ale w o wiele mniejszym stadium. Dzisiaj to raptem plamki Wink Choc równie swędzące. I tak dobrze,że to w dzień schodzi to chociaz można troche odpocząc. Zobaczymy co bedzie dzisiejszej nocy.. Na wszelki wypadek kiełki Mung odstawiłam z tym ,że teraz nie wiem czy zmniejsza mi sie bo sie zmniejsza czy dlatego, że nie jem kiełków Wink Ale sprawdzać nie zamierzam Wink Powinnam pewnie pójść do lekarza.. ale do poniedziałku za Chiny nie dam rady Rolling Eyes
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli to były kiełki sprowadzone z Chin albo fasolka z Chin to lepiej je wyrzuc, za duzo niedozwolonych substancji przy uprawie , u nas nie ma jeszcze tak duzo tego z nawozach wiec nasze organizmy reaguja inaczej mozliwe ze tak własnie jak u ciebie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karii a mnie truskawki raz uczuliły i to okropnie.Zawsze jadłam a raz zaszkodziły Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż sprawdziłam te kiełki hehe Wink "Produkt Polski, hodowane pod Warszawą bez nawozów i środków chemicznych". Daje chyba za wygraną jesli chodzi o szukanie przyczyn. Miejmy nadzieje, ze juz poszlo na dobre i nie wróci Wink
Dzięki za próby rozwiązania mojej zagadki Buziak
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 5 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group