Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrzywka w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolinusienka
Junior
Junior


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Własnie dzisiaj dostałam pokrzywkę na całym ciele-oprócz buzi-na szczescie!
Najpierw pojawiła się na wewnętrznej stronie ud, później przeszło na brzuch, teraz mam już na plecach, piersiach, pachach, pachwinach i cały czas mnie swędzi Evil or Very Mad
dostalam Xyzal i jakąś maść-oby pomogło, bo z godziny na godzinę wygląda to gorzej Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie -na tego typu zmiany trzeba czasu -wazne ,by nie swędziało,dało spać... Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 9:45 pm    Temat postu: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Jestem nowy na forum.....i chyba jako jeden z nielicznych, nie jestem kobietą Smile

Na pokrzywkę cierpię od ponad 3 lat. Wysięki zakrywają całe ciało, łącznie z twarzą i obrzękiem naczynioruchowym.
Dopiero po 2 latach trafiłem na dr Czuszyńską, i wyszło.....przeciwciała reumatoidalne, wszystkie podniesione po 20 razy, dodatkowo przeciwciała przeciw śródbłonkom naczyń.
Poza tym wszystko w normie....
Calcort w zależności od nasilenia choroby, maksymalnie 24 mg, obecnie jestem na 6 mg i nieźle się trzymam.
Do tego Quensyl, 200 mg co wieczór.
Z moich własnych doświadczeń wynika iż spożywanie dużych ilości kwasów omega 3,6 i 9 obniża wystąpienie stanów zapalnych. Dodatkowo picie dużych ilości oliwy z oliwek extra virgin. Jest duża poprawa i możliwość zejścia na tak niski pułap ze sterydami.
Dlatego polecam nienasycone kwasy tłuszczowe ! Na pewno pomogę, nie zaszkodzą !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 9:27 am    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Witek88 napisał:

Z moich własnych doświadczeń wynika iż spożywanie dużych ilości kwasów omega 3,6 i 9 obniża wystąpienie stanów zapalnych. Dodatkowo picie dużych ilości oliwy z oliwek extra virgin. Jest duża poprawa i możliwość zejścia na tak niski pułap ze sterydami.
Dlatego polecam nienasycone kwasy tłuszczowe ! Na pewno pomogę, nie zaszkodzą !

Witaj,

Mam nadzieję, że to nie jest Twój pierwszy i ostatni wpis na forum. Bo, przyznam, że jak dla mnie trąci częstą na forach dla chorych kryptoreklamą, typu - zakłądam nicka piszę, że jestem chory i promuję produkt (na ogół suplementy lub tzw. leki medycyny alternatywnej). Jeżeli w Twoim wypadku jest inaczej (mam nadzieję) to przepraszam za podejrzenie i zapraszam do rozmów różnego typu w różnych miejscach. Z pewnością (jak sądzę) znajdziesz w forumowej wyszukiwarce także dyskusje o kwasach i oliwach.
Pozdrawiam.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 9:58 am    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Jest to mój pierwszy post ale nie ostatni.
Nie robię kryptoreklamy, nie polecam żadnych konkretnych nazw kwasów itp ani nie wrzucam linków.
Po prostu dzielę się swoimi odczuciami, a to nic złego, prawda ?
A nazwy Calcort i innych chemioterapeutyków, są ogólnie używane na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naukowcy również zwrócili uwagę na NNKT i zauważyli,że pomagają one w chorobach z autoagresji. Niestety ich rola jest tylko wspomagająca-uzupełniają terapię ale nie leczą. Warto je stosować razem z lekami zapisanymi przez lekarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100 %
Są one ważnym dodatkiem do leczenia ale na pewno go nie zastąpią !
U mnie żadne kwasy NNKT nie zdały by egzaminu gdyby nie podstawa leczenia czyli min Calcort.
Również bardzo musimy uważać na dietę..... np alkohol często może powodować zaostrzenie pokrzywki bo zwiększą grę naczyniową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 12:53 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Witek88 napisał:
Jest to mój pierwszy post ale nie ostatni.
Nie robię kryptoreklamy, nie polecam żadnych konkretnych nazw kwasów itp ani nie wrzucam linków.
Po prostu dzielę się swoimi odczuciami, a to nic złego, prawda ?

super, to bardzo fajnie:-) Dlatego też pisałam w tonie powiedzmy, rozważań na temat kryptoreklamy;) Wiesz, takie sytuacje się po prostu zdarzająSmile
Osobiście uważam wręcz, że nie ma nic złego w podawaniu nazw kwasów czy innych suplementów, raczej po prostu zwróciło moją uwagę, że rzadko się zdarza, żeby ktoś tak pisał pierwszy post, tzn. od razu pisząc o suplementach. Rzadko, nie znaczy nigdy:-)

Cytat:

A nazwy Calcort i innych chemioterapeutyków, są ogólnie używane na forum.

jasne. Siłą rzeczy, są to leki przepisywane przez lekarzy w chorobach tkanki łącznej. Jak mówiłam - nie widzę powodu, żeby też o kwasach i oliwie nie pogadać - tylko, jeżeli jest jakaś rozmowa - bo najczęściej z suplementami bywa właśnie jak mówię - wpada ktoś, pisze jak to mu pomogły i znika po pierwszym poście;)


Witek88 napisał:

Również bardzo musimy uważać na dietę..... np alkohol często może powodować zaostrzenie pokrzywki bo zwiększą grę naczyniową.

U mnie z pokrzywką jest najgorzej po przemarznięciu, "najlepiej" połączonym z wysiłkiem fizycznym,Wink. Najpoważniejszy "atak" pokrzywki z obrzękiem naczynioruchowym miałam po wyjeździe na Babią Górę w porze śnieżno-mroźnej. Wyjazd fantastyczny, ale po powrocie do domu, ogrzaniu się - pokrzywka tak zaatakowała, że poważnie rozważałam wizytę w najbliższym szpitalu Wink Jako, że jednak unikam jak mogę tego typu wycieczek - poradziłam sobie jakoś - wcinając leki p/histaminowe, zwiększając metypred i cierpliwie czekając, wiedząc, że skoro nie mam trudności z oddychaniem - tragedii nie ma a pokrzywka minie;)
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 2:21 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Heh to podobnie jak u mnie.
Ja również miałem najgorszy atak pokrzywki wraz z obrzękiem wracając z gór.
Niestety, byłem poza granicami kraju,bez środków sterydowych przy sobie.....a drogi oddechowe jako tako był drożne ale miałem problemy z mówieniem.
Na szczęście znajomy miał przy sobie ( jak zawsze podczas wypraw w góry) dexaven w zastrzykach. Dostałem zastrzyk i po 30 minutach wszystko odeszło.
a Ty od jak dawna bierzesz metypred ?
Ja miałem na początku styczność z tym sterydem, bardzo mi pomógł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 2:56 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Witek88 napisał:
Heh to podobnie jak u mnie.
Ja również miałem najgorszy atak pokrzywki wraz z obrzękiem wracając z gór.
Niestety, byłem poza granicami kraju,bez środków sterydowych przy sobie.....a drogi oddechowe jako tako był drożne ale miałem problemy z mówieniem.

Mi faktycznie, przy takich akcjach lekko puchnie podniebienie i chrypnę lekko;) - podobną mam reakcję po zjedzeniu czegoś, co mnie alergizuje - np. jabłka czy orzechów (wiem, że mam na nie alergię od dziecka i mniej więcej raz na dwa lata nachodzi mnie kretyńska myśl, że może już mogęWink Gorzej, że wtedy przy tej silnej reakcji obrzęk dotknął tez przewodu pokarmowego - takiego bólu brzucha nie pamiętam z innej okazji :/

Cytat:

Na szczęście znajomy miał przy sobie ( jak zawsze podczas wypraw w góry) dexaven w zastrzykach. Dostałem zastrzyk i po 30 minutach wszystko odeszło.

Przydatna zapobiegliwośćSmile

Cytat:

a Ty od jak dawna bierzesz metypred ?
Ja miałem na początku styczność z tym sterydem, bardzo mi pomógł.

Mniej więcej pół roku po diagnozie, czyli jakieś 2 lata temu włączyli mi metypred pierwszy raz - bardzo szybka pozytywna reakcja, bez żadnych skutków ubocznych - po kilku miesiącach wycofanie leku do zera - "efekt" utrzymywał się dość długo. Ponownie jakoś rok temu na krótko, szybko się bardzo dobrze poczułam i zeszłam z tego (no nie lubię brać sterydówWink ale już w sierpniu powrót i w sumie od tamtej pory cały czas, ale małe dawki od dłuższego czasu 4mg. Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze toleruje ten lek, nie obserwuję nic niepokojącego. Oprócz tego quensyl.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 5:41 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

4 mg to bardzo mała dawka, nie powinna dawać żadnych efektów ubocznych.
a jak tolerujesz quensyl ?
Ja od 4 miesięcy jestem na 200 mg quensylu i jest idealnie, tzn nic złego nie dzieje się z oczami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 6:16 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

Witek88 napisał:
4 mg to bardzo mała dawka, nie powinna dawać żadnych efektów ubocznych.
a jak tolerujesz quensyl ?
Ja od 4 miesięcy jestem na 200 mg quensylu i jest idealnie, tzn nic złego nie dzieje się z oczami.

Dość długo jechałam na dawce 16, stopniowo dochodziłam do 4. Prawdopodobnie od jakiegoś czasu powinno być więcej, ale... no jestem mistrzem unikania lekarzy ostatnio;) Za dużo na głowie. Quensyl bardzo dobrze. Też mam dawkę 200, praktycznie bez przerwy od 1,5 roku i nie widzę żadnych objawów ubocznych. Czeka mnie wizyta u okulisty (ale w czwartej kolejności - najpierw neurolog, potem neurochirurg, potem gastrolog i na końcu okulista;) to się okaże, czy moje subiektywne odczucia są zbieżne z badaniem;)
Wracając do pokrzywki - faktem jest, że przy małej dawce sterydów pojawiają się częściej, ale nie są strasznie dokuczliwe. Ciekawostka - bardzo często pokrzywka pojawia się po kąpieli, nawet po prysznicu. Ale szybko schodzi;)

edit: tak swoją drogą - mała "porada" - w dziale "Pierwsze kroki na forum" zwyczajowo otwierane są wątki "powitalno-osobiste" - tu w zasadzie powinniśmy ograniczyć się do rozmowy o pokrzywkach;) tam będzie można podyskutować szerzej. No i możesz też parę słów więcej o sobie napisać, pewnie reszta użytkowników chętnie by Ciebie i Twoją historię poznała, jeśli będziesz miał ochotę o niej opowiedziećSmile
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 8:12 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

U mnie nie ma takiego związku- pokrzywka-a kąpiel. Natomiast zawsze wychodzi w godzinach nocnych lub nad ranem po przebudzeniu. Dlatego nigdy żaden lekarz za dnia nie może tego zauważyć, muszę robić zdjęcia. Mam już całe archiwum Very Happy
Masz wizytę u gastrologa ? Czyli sterydy spowodowały wrzody ? Ale to już jak mówisz, rozmowa na inny dział tematyczny.
Za jakiś czas wejdę na pierwsze kroki i się przedstawię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 8:39 pm    Temat postu: Re: Pokrzywka Odpowiedz z cytatem

To u mnie nie ma znów żadnego związku z porą dnia. Wyłącznie - temperatura otoczenia i zmęczenie fizyczne. A reszta - bez zauważalnych korelacji:-) Co do gastro - inszy wątek, ale na marginesie - nic związanego ze sterydami:)
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

A ja chyba dostałam taką pokrzywkę, choć na 100% nie jestem pewna.
Swędzi mnie cała skóra, jak się drapie to wychodzi taki czerwony placek, aż takie paski czerwone od paznokci, jak się posmaruje jakimś balsamem łagodzącym (mam aloesowy akurat w domu) to wtedy bardzo piecze.
Dzieję się tak najczęściej na wieczór, a rano nie ma śladu.
Mówiłam o tym mojemu lekarzowi (reumatolog) przepisał mi hydroxyzinę, powiedział, że to zapobiega świądowi. Do dermatologa nie kazał iść.
Będę za miesiąc w Katowicach na Ochojcu to porozmawiam z lekarzem.

Czy uważacie, że to pokrzywka???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 6 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group