Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

depilacja laserowa? - tak/nie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 1:34 pm    Temat postu: depilacja laserowa? - tak/nie? Odpowiedz z cytatem

Ten temat z tego co przejrzałam posty - niegdy nie był poruszany... Więc liczę na rozwinięcie tego wątku.
Od wielu lat zmagam się ze zbędnym owłosieniem tu i tam. Najbardziej uciążliwe jest dla mnie zapalenie mieszków włosowych ich wrastanie w okoliach bikini (głębokiego bikini). Było golenie, kremy depilujące (koszmar!), depilator, plastry - jednak czasami moja delikatna skóra w tamtych intymnych miejscach - wygląda jak zaorane pole. Dochodzi kłopot na basenie, zresztą i dla mojego partnera - wiem, że śliczniutka, gładka skóra, byłaby atrakcją.
Zdecydowałam się na depilację laserową bikini (laser light-sheer). Wiem, że to koszty (300-400zł - 1 zabieg). Trzeba powtórzyć około 4, każdy w odtsępie ok.6 tygodni. Trochę szperałam na ten temat w interncie, na stronach gabinetów kosmetycznych - które wykonują depilację laserową. I tak do końca nie wiem - czy przy naszej jednostce chorobowej jest możliwa tego typu trwała depilacja? Czy leki (sterydy i inne immunopresanty)) - są ewidentnym przeciwskazaniem?
Czy któraś z Was słyszała coś na ten temat? Czy może sama stosowała takie zabiegi? bardzo liczę na Was, także na Ciebie - Nenya.
Czekam na odpowiedzi, bo... zarastam Smile
Kasia

[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj po przerwie

wiesz co nie mam pojęcia o laserowej depilacji, a krótkie szperanie w necie przyniosło chyba więcej pytań niż odpowiedzi..
znalazłam forum na GW o depilacji laserowej i tam w jednym z wątków załozyciel forum odradzał zabieg osobie chorej na łuszczycę, w taki sposób:

Cytat:
Laser działa biostymulacyjnie (jak każde światło)... może spowodować nasilenie/nawrót choroby. Dotyczy to oczywiśce depilacji miejsc gdzie występuje łuszcyca

no więc w nawiązaniu do tego i wiedząc że toczniowcy są czasami bardzo 'fotoczuli" oraz maja problemy skórne - masz dodatkowy powód do główkowania...

czy przeciwskazaniem są leki? co prawda nie o "naszych" lekach, ale gościu pisze np. tak:

Cytat:
nie zalecam zabiegu depilacji w czasie kuracji antybiotykowej (dodatkowo organizm jest oslabiony choroba). Reakcja skory jest trudna do przewidzenia a depilacja to nie zabieg ratujacy zycie Smile mozna ja przelozyc. Po kuracji antybotykowej trzeba poczekac az stezenie we krwi antybiotyku spadnie.

czyli być może jest się czym martwć...
albo i zupełnie nie ma powodu, bo na stronach zakładów kosmetycznych można przeczytać natomiast, że:

Cytat:
Pierwszy zabieg poprzedzony jest oceną stanu skóry oraz wykonywana jest próba laserowa


więc jeśli ma się coś dziać o ta próba by to pokazała? Rolling Eyes
drugi argument za, jest taki że to wysoka skuteczność, bo wspomina się o ludziach z "problemami hormonalanymi" czyli od bidy można by pod to podciągnąć sterydowców bo w końcu to przez hormon -kortyzol- w pigułach jesteśmy włochate Wink

w każdym razie możesz spróbować dopytać się na wspomnianym forum specjalistycznym, pan Wojtek chyba wie co mówi,
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26091

podsumowując, ja nie dowiedziałam się nic konkretnego ani jednoznacznego, słowem -Ryzyk Fizyk- Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Nenya. Też trafiłam na forum www.gazeta.pl i tam na forum - depilacja laserowa. Przeczytałam wszystkie posty, ale i tak nie rozwiało to mojej wątpliwości.
Dopiero po mailu od Pana Wojtka wstrzymuję się.... Cytuję:
" Podejrzewam, że tak naprawdę nikt nie jest w stanie stwierdzić jak "zachowa się" Pani organizm po zabiegu. Nie słyszałem również o przypadku depilacji laserowej u osoby z toczniem rumieniowatym układowym. Robiąc zabieg de facto stąpalibyśmy po gruncie którego nikt gruntownie nie przepadał. Na Pani miejscu nie decydowałbym sie na depilację laserową (reakcja Pani skóry na dużą dawkę energii świetlnej jest według mnie nie doprzewidzenia). Prosze zapytać w innych gabinetach, być może ktoś wykonywał zabiegiem takim
osobom i ma w tym praktyczne doświadczenie... ja niestey nie mam Sad
Z drugiej strony można przeprowadzić depilację tysiącu osobom i będzie
wszystko ok, a u tysiąc pierwszej wystąpią problemy.
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Parol
> ------------------------------------------------------------
> STUDIO LIGHT
> Depilacja laserowa- Warszawa
> Trwałe, bezbolesne usuwanie niechcianego owłosienia.
> www.studio-light.pl"

to zamyka raczej nam drogę, do tego typu depilacji. Aż się ciśnie - blade i włochate Motylki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to zamyka raczej nam drogę, do tego typu depilacji


przynajmniej w myśl zasady -dmuchać na zimne- bo rzeczywiście brak rzetelnych i niepodważalnych argumentów przeciw...
tzn. nam teraz brak, bo może ktoś coś gdzieś wie Rolling Eyes
poszukam jeszcze w lupusowym wielkim świecie, ale dziś coś google zdechły i nie mogę przegrzebać się przez fachowe strony ze świata Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okiej, to poszukałam i nie mam dobrych wiesci, teraz już całkiem wyraźnie i jednoznacznie widać że przeciwskazaniem do laserowej depilacji ciała są choroby autoimunologiczne i choroby tkanki łącznej np. twardzina i toczeń, a także łuszczyca, opryszczka, czerniak, nie mogą mieć tego zabiegu kobiety w ciąży i osoby zażywające leki wzmagające "fotoczułość' skóry i "rozcieńczające" krew np. niesterydowe leki przeciwzapalne, aspirynę, metotrexat, arechinę, tetracykliny, sulfonamidy i jeszcze kilka innych.

info1
info2
info3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Nenya - smutno mi bardzo, bo tak bardzo nastawiłam się na tę metodę depilacji.... Sad ale dziękuję za pełną informację.[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zostaje ci nic innego .jak kupic inne stroje kapielowe..inny kroj .....bielizny .......a komfort ,no coz .....Z kolei ty mozesz pochwalic sie tym czego nie maja inni......... Wink
Mnie tez ten problem meczyl przez dlugi okres .wreszcie dalam spokoj ....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group