Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przetaczanie immunoglobin
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 4:01 pm    Temat postu: przetaczanie immunoglobin Odpowiedz z cytatem

bylam dzis u lekarza z motylem na twarzy pani doktor strasznie sie zdziwila bo stwierdzila ze czarnego motyla to jeszcze na oczy nie widziala i musi w swoich madrych ksiazkach poszukac Rolling Eyes no ale mniejsza z tym powiedziala ze jak mi to nie zejdzie albo choc troche sie powiekszy to mam czym predzej zasowac na oddzial i beda mi przetaczac immunoglobiny... i wlasnie chcialabym sie dokladniej dowiedziec o co w tym chodzi i czy to jakos od innego czlowieka mi daja? bo z tym mi sie kojarzy slowo przetaczanie... wiem tylko ze ma byc to w kroplowce... z gory dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o immunoglobulinach mamy w wątku przyklejonym o lekach, ale jak zwykle muszę wkleić jeszcze raz...
echhh Laughing

Cytat:
Immunoglobuliny (IVIG)

* Immunoglobuliny do stosowania dożylnego (IVIG) są wytwarzane z plazmy pochodzącej od zdrowych dawców krwi. Plazma jest płynnym składnikiem krwi ludzkiej. Mechanizm działania immunoglobulin nie jest do końca poznany. Badania ostatnich lat wykazują, że immunoglobuliny pełnią rolę czynnika immunosupresyjnego.

* Stosuje się je we wlewach dożylnych i na ogół jest to bezpieczne leczenie. Objawy uboczne są rzadkie i mogą występować jako reakcje anafilaktyczne (alergiczne), bóle mięśni, gorączki i bóle głowy podczas kroplówki, bóle głowy i wymioty (związane z nieinfekcyjnym – aseptycznym podrażnieniem opon mózgowych) w około 24 godzin po
infuzji i ustępują spontanicznie.

* Sandoglobulin - preparat charakteryzuje o wysokiej tolerancji, występują w nim immunoglobuliny typu IgG (które są związane z tzw. odpowiedzią immunologiczną organizmu).

* IVIG nie zawierają HIV, wirusów zapalenia wątroby i większości innych znanych wirusów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki i sorry nalezy mi sie parzadne lanie Rozga jak sobie pomysle ze mieli by mi dac cos z cudzej krwi to az mi sie zbiera...
mam jeszcze jedna prosbe: masz moze stronke gdzie sa pokazane rumienie na twarzy z tym ze o roznych roznistych kolorach? pamietam kiedys podawalas link ale tam wzytkie plamy na ciele byly takie czerwonawe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam tylko jednen zbiór zdjęć:

Lupus

to zestaw posegregowany na kilka odmian tocznia, tylko na części są motyle twarzowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okey dzieki zobacze jak wroce do domu bo terazw budzie jestem ale zaraz wracam do domu bo zle sie czujew kazdym badz razie wiem tylko ze juyto musze pilnie isc do szpitala na badania bo doktorka do nas dzwonila... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po przejrzeniu tych zdjęć - stwierdzam, że nie mam tocznia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzalam te zdjecia i jestem wstrzasnieta i z radoscia patrze na moja opuchnieta po sterydach twarzyczke.To bylo koszmarne ale uzmyslowilo jaka jestem szczesciara.Ja mialam tylko motylka na twarzy Czasami jestem lekko czerwona na twarz lub sina zwlaszcza zima od zimna.Pozdrawiam Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie szczegolnie przerazilo zdjecie kobiety ktora miala strasznie nie wiem jak to powiedziec 'znieksztalcona' twarz i doslownie nie wiedzialam gdzie ma nos Sad a ja w piatek ide na oddzial i bede mi to przetaczac ale jak sobie pomysle ze mam miec w swoim organizmie cos cudzego to troche mi sie zbiera...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba trzeba przyjąć że ta galeria to szczególnie "ciekawe przypadki" i stąd takie wrażenia, wiadomo przecież że u kazdego to inaczej wygląda, a część toczniowców nie ma motyla wcale..

dagmara, nie myśl w ten sposób, to jest materiał tak wyselekcjonowany i poddany obróbce że stanowi zwykłe lekarstwo, to nie jest przecież preparat od jednej konkretnej osoby! przebadany i bepieczny jest na pewno.
trzymaj się i nie kombinuj, traktuj o jak zwykły pulsik Wink
trzymamy kciuki, że szybko immunoglobuliny doprowadzą cię do ładu, a my tu poczekamy do twojego powrotu.
powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie w tym problem ze ja ciagle o tym mysle... przeciez nawet teraz sylszy sie od czasu do czasu ze komus cos przetaczali i go czyms zarazili... zreszta mnie w szpitalu tez gronkowcem zarazili i nie bylo za fajnie... wiem ze przesadzam ale taka juz jestem Smile no ale mimo wszystko dzieki i mam nadzieje ze wroce juz bez tego czarnego motyla Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Ej Dagmara trzymaj się i pomyśl że już wkrótce ten nieznośny motylek odfrunie.Jesteś dzielną dziewczyną to i tą złośliwość choroby zniesiesz ze spokojem i przykładem dla innych/mam nadzieję że jest to odosobniony przypadek/
Buziak
trzymaj sie dzielnie i melduj po powrocie a ja będę trzymała kciuki.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za cholerę nie mogę sobie wyobrazić czarnego motyla (to raczej ćma chyba Wink ), ale myśle że sobie z tym poradzą, pewno że jakieś minimalne ryzyko jest, ale teraz nawet przy zwykłej transfuzji już się takie rzeczy nie mają prawa zdarzyć, a co dopiero przy specjalistycznym preparacie - wg mnie naprawdę ryzyko jest mikroskopijne albo wręcz zerowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki lidia mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i ta jak to nazwala nenya 'cma' w koncu zejdzie juz tydzien nie chce odfrunac wiem wiem nie tak dlugo ale nie za fajnie to wyglada Wink oby ten czas do piatku szybko zlecial bo strasznie sie denerwuje... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heyka Dagmara rozumiem Cie .. ale nie łam sie..
w tych fotach znalazlem tez siebie Mr. Green
trzymaj sie i powodzenia .. zobaczysz
kilka dni .. i jak zdrowa Very Happy
pZdr.. Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Smile mam nadzieje ze wroce odmlodzona i jesczze piekniejsza niz jestem haha... tylko ten czas do piatku sie tak dluzy a juz bym wolala to miec za soba Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group