Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

złogi immunoglobulin

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LidkaK
Junior
Junior


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Pią Paź 28, 2005 12:56 pm    Temat postu: złogi immunoglobulin Odpowiedz z cytatem

Jestem nowa tak i w toczniu jak i w forum i w związku tym mam pytanie!

Stwierdzono że mam tocznia skórnego - czy to to samo co twardzina - i co to za badanie - pobranie skóry na złogi immunoglobulin? co ma wykazać?

bardzo proszę o odpowiedź bo na razie jestem "bledszy odcień zieleni" Smile
Lidka
_________________
co nas nie zabije to nas wzmocni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 28, 2005 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toczeń skórny - czyli SCLE (subacute cutaneus lupus erythematosus) to jedna z odmian tocznia czyli inaczej Lupusa, więcej dowiesz się tu:
Opis SCLE oraz tu
SCLE

twardzina (Scleroderma) to zupełnie inna jednostka chorobowa, jedyne cechy współne z toczniem to to, że są to choroby tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym.
Charakrystyka tych chorób, objawy, metody leczenia - znajdziesz u nas na forum (skorzystaj z wyszukiwarki) lub ze zbioru linków, umieszonych tu:
Odsyłacze

jedną z metod diagnostycznych tocznia jest biopsja skóry czyli pobranie wycika skórno-mięśniowego i poddanie go badaniu immunologicznemu i ocenie histopatologicznej, oznacza się w trakcie właśnie m.in "złogi" czyli kompleksy immunoglobulin gromadzące się w skórze i będące typową oznaką tocznia.

Cytat:
Materiał do badania stanowi drobny wycinek skóry (o wym. 3-5mm), który po pobraniu umieszczony w naczyniu z solą fizjologiczną powinien być szybko przekazany do pracowni immunologii celem zamrożenia
Na skrawkach kryostatowych z pobranego materiału wykonuje się reakcję immunofluorescencji bezpośredniej z użyciem przeciwciał anty-ludzkich przeciwko immunoglobulinom IgG, IgA, IgM i składowym dopełniacza C3, C1q, C4, oraz przeciwko fibrynogenowi, znakowanych barwnikiem fluorescencyjnym (metoda opisana na str.76).
Obecność złogów immunologicznych na granicy naskórkowo-skórnej i w ścianach naczyń skóry właściwej jest typowa dla tocznia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LidkaK
Junior
Junior


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!

zrobili mi ten wycinek i dzisiaj dostałam wyniki - ujemny!

teraz mam pytanie czy to znaczy że mam to swiństwo czy nie?
szczerze to mam już dość tej huśtawki pomiedzy lekarzami, myślałam że już wszystko wiadomo a tu końca nie widać....
czy moze być tak jak z ANA że na początku choroby(styczeń 2004) ich nie miałam a teraz już mam 1:720 wiosną jeszcze były 1:320

i co teraz?
biore Arechin i Nemesil wreszcie przestało mnie wszystko rwać a wynik ujemny to może bez sensu te leki?
_________________
co nas nie zabije to nas wzmocni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli przestalo bolec .to chyba nie tak bezsensu co?...moze dopiero cos sie zaczyna .....poczekaj .za jekis czas zrobisz nast . badania .i porownasz wyniki ...sama widzisz ze same AnA sa jednak coraz wieksze....bierz na razie to co bierzesz ..a pozniej porozmawiaj z lekarzem i przeanalizyuj na chlodno co leki ci daly .juz sama widzisz ze jest lepiej .
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LidkaK
Junior
Junior


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz Moniko!
mam straszną depreche i coraz mniej sobie z tym wszystkim radze, reumatolog powiedział że jest żle ale że w tym żle jest nienajgorzej, tyle że jestem tak bardzo zmęczona psychicznie że wariuje, oczywiście choroba to nie wszystko co ma wpływ na moje kiepskie samopoczucie bo nie mam fisia na swoim punkcie ale całościowo już nie wyrabiam po prostu...
_________________
co nas nie zabije to nas wzmocni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie .wiekszosc z nas ma takie same nastroje..jestesmy troche slabsi ..i nie ze wszystkimi obowiazkami sobie radzimy .po prostu nas przerastaja .a jak jeszce cos sie do tego przyplacze .jakies klopoty ..to mozna miec dosyc .to wszystko minie.....Musisz z pewnych rzeczy zrezygnowac.z czesci obowiakow..poprzekladac sobie wszystko inaczej .od nowa.tak zebys nie byla wiecznie zagoniona wiecznie zapracowana.bo po prostu sie nie wyrobisz .a to takze .ma wplyw na psychike.....czesc z nas jest lub byla na srodkach przeciwdepresyjnych .jestesmy jakby bardziej wrazliwe..delkatne Wink slabsze....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LidkaK
Junior
Junior


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja walcze już od 5lat sama, facet się wypisał jak dziecko zaczęło chorować, córka jest w tzw. szarej strefie mukowiscydozy, astma, zanik chrząstki stawowej, problemy gastryczne...... do tego walka o alimenty..... i jak mnie miał szlag nie trafić??????????
antydepresanty już brałam i to długo Coaxil....... tyle że mi żołądek strasznie i jelita od prochów wysiadają a i przy mojej astmie i alergii uczulam się ciągle na nowe leki.... wariatkowo
_________________
co nas nie zabije to nas wzmocni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wycinek ujemny to niestety nie musi znaczyć że błędna diagnoza, w końcunie trzeba spełniać wszystkich 11 kryterii diagnostycznych, do pewnego rozpoznania wystraczą 4, a do przypuszczalnego nawet tylko 2.

a skoro leczenie wygląda na skuteczne...
lepiej sama nie odstawiaj, żeby sprawdzić co się stanie Smile
trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia ..wspolczuc.?nic ci to nie da .rzeczywiscie ....facet....problemy .a on myk myk.......kurcze rzeczywiscie musisz byc silna dla siebie i dziecka.....
To potworna choroba ....zycze ci duzo sily .......bo wlaka samotna jest niesamowicie trudna .jak sie ma choremu dziecku zastapic matke i ojca.i jeszce pielegniarke.rehabilitanke ..wszystko na raz .nie dziwie sie .ze i depresja ...nie wiem czy umialabym tak duzo wziac na swoje barki .to przerasta zadanie dla dwojga........nikt nas nie pyta czy chcemy ..ale musimy .....Niech ci jak najdluzej dopisuja sily i zdrowie .do tej ciaglej walki ....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LidkaK
Junior
Junior


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Moniko!
L.
_________________
co nas nie zabije to nas wzmocni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidka, bardzo współczuję, rzeczywiście potrzebna ci siła, żeby to przetrwać, ale po deszczu wychodzi tęcza. Żeczę zdrowia tobie i twojej córeczce Slonko
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Cześć imienniczko.Trzymaj sie .Wiem że obowiązki które na Ciebie spadły wymagają siły słonia i równowagi duchowej chyba leniwca ale niestety musisz moja miła te cechy połączyc i walczyć o każdy lepszy dzień dziecka i Twój.Dasz radę bo takie są matki.
Całym sercem jestem z Wami.
facetem się nie przejmuj.Jak poczytasz forum to wyłapiesz że przy problemach część z nich poprostu znika z wielkim hałasem i oburzona że to on jest biedny i nieszcęsliwy.Bywają niewydażone egzemplarze ewentualnie szybko się do niczego nie nadają .ż wygodnictwa sami do tego dążą.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LidkaK
Junior
Junior


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Dzięki bardzo za wszystkie posty, przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale nie mam kompa, korzystam z dobrego serca rodzinki i czasem poklikuję z ich biura.
Próbuje walczyć z tym całym "balastem" i cieszę się że odkryłam to forum, wiele mi dwję ta wymiana informacji.
LidkaK
_________________
co nas nie zabije to nas wzmocni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group