Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza - leczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój lekarz mówił, że Miacalcic sprawdzał się przy złamaniach kręgów, a już np. przy złamaniach szyjki udowej nie bardzo, dlatego nie wiadomo jak się zachowa przy moich kościach sródstopia. Starałam się przeczytać wszystko z linków, które podała Nenya i nie znalazłam informacji, żeby Miacalcic miał być wycofywany, jak mi powiedzial lekarz, ale rzeczywiście było tam coś o nieskuteczności przy innych kościach niż kręgosłup. No nic spróbuję Ostemax, a jak nie będzie dobrze to będziemy szukać czegoś innego Confused A tak w ogole to najpierw muszę sprawdzić w poniedziałek, czy nie ma nowych złamań, bo jeśli są to oba te leki na razie odpadną Crying or Very sad
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Cię Mellu,że dopiero dzisiaj,ale jakoś przeoczyłam Twój post i pytanie. Biorę OSTEMAX 70,przepraszam,że wprowadziłam Cię nieopatrznie w błąd. Smile Nic po nim się nie dzieje złego,a po Miacalciku było tragicznie,jak już pisałam,po Fosamaxie wysiadł mi żołądek,a poza tym mój reumatolog teraz przyznał się,że kalcytonina skutkuje w przypadku złamań...A takowych nie miałam,odpukać... Pozdrawiam serdecznie
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam ten temat, bo byłam dzisiaj u ortopedy z bolącymi stopami, wspomniał coś o bólach newralgicznym i zaburzeniach metabolicznych i przepisał mi lek w zastrzykach o nazwie Tonocalcin 100 - czy może ktoś to już stosował ? Nie udało mi się nic przeczytać na temat tego leku, może za słabo szukałam? Confused Jest to kalcytonina i może dawać nieprzyjemne dolegliwości uboczne (a uderzenia gorąca, to ja mam już teraz i bez tego Evil or Very Mad). W przyszłą środę będę się widzieć z moim reumatologiem i do tego czasu chyba wstrzymam się z tym lekiem, myślę, że spytam się też pani nefrolog. A swoją drogą to, czy najpierw nie powinien być zbadany poziom tego hormonu w organizmie ? Tak szczerze mówiąc to trochę mam dość eksperymentowania. Nie bardzo wiem co robic? Może zbyt nieufnie do tego podchodzę? Confused

Nenya dziękuję za reakcję i zmianę. Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje znaleziska sieciowe:
Tonocalcin
KALCYTONINA
Skuteczność kalcytoniny łososiowej...

są jeszcze artykuły na borgis i esculapie - ale dostęp płatny....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya dziękuję, o działaniu kalcytoniny czytałam też już wcześniej, ale nie mogłam nic znaleźć po polsku o Tonocalcinie, chyba miałam zaćmienie Embarassed
Jednak przed zastosowaniem leku skontaktuję się z lekarzami prowadzącymi i zrobię badania na stężenie wapnia we krwi i moczu (tym bardziej, że mam skierowania) oraz parathormonu (też dostałam skierowanie od nefrologa przy ostatniej wizycie). Chcę być pewna, że nereczki nie ucierpią Rolling Eyes, a poza tym łykam Ostolek i nie wiem, czy można oba stosować na raz, żeby nie przedobrzyć (zapomniałam spytać o to ortopedy) Confused
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie po Miacalciku /kalcetonina/ wystapil stan przedzapaściowy,najpierw uderzenia gorąca. I to w kazdej postaci,domięsniowej i donosowej.Niestety.Nie mogłam go brać,a kasa wydana,leki do wyrzucenia! Ci lekarze to faktycznie szukają po omacku,zamiast zrobic badania. Potem doczytałam,że są takie skutki uboczne. Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, byłam dzisiaj na badaniu osteoporozy i wykazało, że mam 13% ubytku, czy waszym zdaniem to dużo?
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie to nie jest duzo, ile masz w tych granicach, minusowych od - 2,5 zaczna sie osteoporoza , z tego wynika ze mozesz sapc spokojnie nie masz osteoporozy ani osteopenii
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to mnie uspokoiłaś Monika, bo pan, który mi robił ów badanie powiedził, ze mam szybko się zgłosić do lekarza
a wyniki, hm... jak tu patrzeć? jest napisane tak: Region: Neck-(-1,94),
Wards-(-2,0), Troch-(-1,5), Total-(-1,8), więc chyba faktycznie nie mam się co martwiś skoro piszesz, że od -2,5, uf..
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelino spokojnie jak mówi Monika... ja mam ostopenie mam 23%ubytku..i jak sie pierwszy raz badałam to pan zrobił Shocked oczy ze taka młoda ... i taki ubytki ale skoro tyle lat biero sterydy to normala.. moja pani doktor powiedział ze wynik ok. stale kazała brac wapno i D3 wiec spokojnie...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lekarz rozdzinny moze dac skierowanie na takie badanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dagmara moze dac, u nas w przychodni często jest to robine ale prywatnie na miesiąc wczesniej jest info.ze będzie badanie są to te aparaty w samochodach mają oni dobry sprzęt robia z kręgosłupa czyli to ktore jest najbardziej dokładne , cena 25 zl, a ze nie robi sie tego często to raz na rok nie zbiednieję
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robie...tez srednio co roku i tez prywatnie ..w pzrychodni jest info o badaniu ... zapisuje sie i płace tylko u nas kosztuje 5zł... tyle dopłaca pacjet Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też robię raz w roku, sama płacę
jak do tej pory żadnego ubytku
tylko martwica Laughing Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group