Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza - leczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również robię badanie densytometryczne raz w roku. Cena zwykle od 5 zł w górę. Badanie robię z kości przedramienia, bo za stopę dostałam od lekarza opr... Wink i miał rację, jakie to porównanie jeśli inna koniczynka. W stopie wynik dokładnie wskazywał na mój wiek więc i samopoczucie nie było dobre po odebraniu wydruku. Aktualnie mam 2 % mniej na przedramieniu niż w zeszłym roku i jestem zadowolniona z się Wink Osteopenię można cofnąć, fakt w czasie to trwa ( u mnie ponad dwa lata było b/z), ale w końcu ruszyło.
http://www.zdrowie.med.pl/uk_kostny/badania/osteodensytometria.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najdokładniejsze badnia wychodza z kregosłupa , a u osób starszych w kości udowej , z pedramienia i stopy nie sa dokładne,
w kilince robi sie tez z wszystkich palców dłoni, jakos to sie przelicza na całe ciało, ale jak ? nie wiem ?
u mnie mimo ostergo leczenia osteoporozy wyniki coraz gorsze, Crying or Very sad
zgadzam się z Olga osteopenia moze się cofnać przy prawidłowej diecie oraz wspomaganiu wapniem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dzisiaj na prywatnej wizycie u reumatologa /ordynatora dużego oddziału reumatologicznego/, byl zdziwiony moim leczeniem, a także tym,że dopiero sie zglaszam po poradę. Zapisal mi lek o nazwie Evista- podobno jeden z niewielu majacych tak swietne wyniki w leczeniu osteoporozy. Oczywiscie nieżle mnie nastraszył tym, co powiedzial, ogladajac moje wyniki.
Poza tym - bardzo nie podobały mu sie niskie leukocyty, odczyn Walego-Rosa, OB,moje powiekszone węzły. Musze zrobic ANA 2 z symfonią /???/ , CRP i jeszcze ten odczyn Valego-Rosa/nie wiem,jak to sie pisze/, densytometrię kręgosłupa i kości szyjki udowej,niestety, prywatnie, ale cóż. Wreszcie bede miala to za soba. I jeszcze jakieś badania, ale to już póżniej /kasa/ w odniesieniu do moich zaników mięśni.
Czy któraś z Was przyjmowała może Evistę? Jest to drogi lek, w granicach 200 zł.
Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli jest to cos takiego jak ja miałam , jedna tabletka 176 zl, i to po przeszukaniu wielu dostawcow, , bo tak normalnie 210 zl,
dla mnie tyo za duzo, tak wiec zmieniłam i biorę to co biorą wszyscy czyli Ostenil 70 ,
no nowośc tak wiec za nowości się płaci a czy bedzie to tak suteczne jak napisane w ulotce
Agatko proponuje zwykły nasz Ostenil albo coś z tej grupy ale brany systematycznie Wink do tego wapno,
badnia zrób, ale dlaczego masz zrobic az dwa badnia z kregosłupa i szyjki kosci udowej ? z kości udowej robi sie badnia osobom ktore sa juz w starszym wieku kiedy badnie z kregosłupa nie wychodzi miarodajnie, ale to dla ciebie za wczesnie, twoja mama owszem to badanie dla niej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.. Pan doktor twierdzi,że różne wyniki sa przy badaniu z kości udowej i tzw. małych kości. Zreszta mialam poprzednio tak robione, są różnice - wiesz, moja osteoporoza jest jak u 80 letniej staruszki... Crying or Very sad
A ta Evista to jest leczenie na miesiąc, w sklad tabletek wchodza estrogeny, musze więc skonsultowć z moją ginekolog, w środe mam wizytę.
Ostemax brałam - niestety bez zadnych rezultatów.
Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brałas Wink , no dobrze , ja tez mam taki ubytek jak ty, czytałam ulotke z tego leku i wiem ze ja bym go nie brala, ze względu na rzyko wystapinia zkrzepicy, tak wiec u mnie to odpada, , tutaj jest ulotka http://www.osteoforum.org.pl/lilly.html
co do tego leku chyba musi sie wypowiedziec nie tylko ginekolg , u nas w klinice ten lek nie jest do przyjecia, ze wzgldu na estrogeny, prof, nie daja zgody na takie lecznie, ale każdy sobie inaczej układa leczenie

mnie się wygaje ze tutaj duzo zalezy od systematycznego brania leków bez robienia sobie przerw na własna reke,
ja tez mam tak zaawansowaną osteoporoze zresztą pisałam o tym w ubieglym roku, brałam wtedy lek o nazwie Bonviva, tez bardzo drogi,okolo 200zl na dłuzsza mete nie do pogodzenia z innymi lekami - ( finansowo, to miesięcznie razem przeszło 500 zl)
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, a czy w przypadku osób młodych, przed 25. rokiem życia, można się zapisać na takie badanie w przychodni za 5 czy 10 zl? Ja raz zapisałam się w aptece ( a miałam 20 lat) i zrobili mi bez problemu ( wyszła osteopenia, ubytek ok.25 %), drugi raz farmaceutka zapisała mnie na badanie, ale nie chcieli mi go potem przeprowadzić, bo jestem za młoda.
Monika czy uważasz, że wystarczy stosowanie odpowiedniej diety i wapnia z witaminą D3?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli są wskazania do przeprowadzenia takiego badania, to nie powinno być problemu. Tak mi się wydaje Confused
http://www.resmedica.pl/zdart12992.html
http://www.resmedica.pl/zdart12989.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy osteopenii tak, to wystarczy , lecznie wprowadza się dopiero jak jest juz ubytek - 2,5 w 5 stopniowej skali , to chyba jest 50 %
u nas i tak się płaci za to badnie teraz juz 30 zl wiec nie ma problemu komu go przeprowadzają, chyba ze dostaniesz skierowanie od lekarza a mysle ze u ciebie jest wskazanie do jego powtorzenia, wystąpiła osteopenia wiec powinno sie to kontrolowac ,nie jest wazny wiek jesli masz wynik odbiegający od normy, tylko ze u osób mlodyszych robi się je najczescej z innej kosci , np. ramienia
moja siostra od lat ma bardzo zaawansowaną osteoporozę nie miala jeszcze 30 lat kiedy już miała 60 % ubytku , wtedy tez wmawiano jej ze jest za mloda ze to niemozliwe u niej dochodzi do samoistnych złaman,

ządaj tego badnia , nie bylo parwidłowe poprzednie wiec jak najbardziej powinnas miec to pod kontrola i wiek nie ma tutaj znaczenia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za młoda Question Exclamation
we wrześniu ubiegłego roku w przedszkolu mojego braciszka robili dzieciom badanie gęstości kości za 20zł, jeździł taki bus od DANONKÓW
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w poniedzialek ide na to badanie a potem do poradni leczenia osteoporozy tylko ja dostalalam normalnie sierowanie od lekarza rodzinnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara a po co do poradni jesli nie wiadomo czy masz osteoporozę ? jesli jej nie masz lecznie nie bedzie potrzebne , chyba zeby zinterpretowac wynik ? chociaz to potrafi tez lekarz rodzinny ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiem tylko dostalam skierowanie, mama wyznaczyla termin i najpierw mam isc zrobic densytometrie a potem isc z nim do lekarza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnes napisał:
Hmm, a czy w przypadku osób młodych, przed 25. rokiem życia, można się zapisać na takie badanie w przychodni za 5 czy 10 zl? Ja raz zapisałam się w aptece ( a miałam 20 lat) i zrobili mi bez problemu ( wyszła osteopenia, ubytek ok.25 %), drugi raz farmaceutka zapisała mnie na badanie, ale nie chcieli mi go potem przeprowadzić, bo jestem za młoda.
Monika czy uważasz, że wystarczy stosowanie odpowiedniej diety i wapnia z witaminą D3?


Densytometrię miewają nieraz i dzieci-jeśli są wskazania. Choroby reum., a w szczególności sterydy, które często się przy nich stosuje, predysponują do osteoporozy.
W przychodniach często są 'programy' w ramach których badanie przeprowadza się u kobiet w okresie okołomenopauzalnym-najczęstsza osteoporoza to właśnie ta pomenopauzalna, pozostała to raczej rzadkość. Być może właśnie dlatego odmówili Ci tego badania za drugim razem, tym bardziej, że mogli nie znać całego kontekstu Twojej choroby itp-pewnie nie przyszło im do głowy, że chodzi o osteoporozę np. posterydową i myśleli, że badasz się w kierunku osteoporozy pomenopauzalnej...


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Sie 29, 2010 3:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę w takim razie koniecznie powtórzyć densytometrię, bo może rzeczywiście trzeba się tym lepiej zająć... Chociaż z tego co wiem, badanie to nie jest miarodajne, a wyniki wcale nie korelują z liczbą i częstością złamań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group