Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza - leczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnes napisał:
Muszę w takim razie koniecznie powtórzyć densytometrię, bo może rzeczywiście trzeba się tym lepiej zająć... Chociaż z tego co wiem, badanie to nie jest miarodajne, a wyniki wcale nie korelują z liczbą i częstością złamań.


Najbardziej miarodajne jest badanie 'z kręgosłupa' albo z 'biodra'.
Zależnie od badanego miejsca i choroby badanie może być bardziej lub mniej miarodajne. Jeśli robisz z jednego miejsca regularnie co kilkanaście miesięcy to możesz monitorować zmiany w gęstości kości, natomiast jeśli robisz za każdym razem z innego miejsca (raz pięta, raz kręgosłup, raz biodro itp) to wtedy ma to znacznie mniejszą wartość diagnostyczną.
Poza tym densytometria-pomimo iż nie idealna-jest obecnie najlepszym badaniem do sprawdzenia osteoporozy, więc wyboru specjalnego nie ma...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzednio miałam badane kości przedramienia. Nie wiem czy mogę wierzyć temu wynikowi, bo akurat ręce mam bardzo szczuple, wręcz chude, aż kości trochę wystają Confused A reszta ciała wcale nie jest taka szczupła. A jakiś tam wpływ to przecież ma.
A tak w ogóle... byłam u ginekologa, wspominałam o dawniejszym odchudzaniu i swoich objawach które mam teraz. Lekarz przepisał mi tabletki hormonalne bez żadnych badań ich poziomu we krwi Shocked Poza tym stwierdził, że nie słyszał, by suchość w ustach była objawem niedoboru estrogenów. A jeśli to u kobiet już dawno nie miesiączkujących, które mają masę innych objawów. Postaram się dostać do ginekologa w przychodni przyszpitalnej, tylko na razie niestety tam jest strajk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz wierzyc ja tez mam bardzo drobne ręce i dłonie, paluszki szczupłe tak ze pierscionki musałam miec kazdy zwęzany mimo iz sama nie jestem zbyt drobna, nie ma to nic do rzeczy, ujmuje się wiek i wage i potem komupter to juz wylicza sam,
ja długi okres miałam robiona z ręki własnie dopiero 3 raz mam z kręgosłupa, w młodszym wieku badnie z ręki jest miarodajne w wieku pozniejszym juz powinno się robic z kregosłupa lub talerza biodrowego , nie ma tutaj nic do rzeczy czy masz drobniutkie dłonie czy nie ,
ja tez biore Ostenil od dłuzszego czasu, do tego wapno z wit D3

nie wiem co to za ginekolog ktory zapisuje hormony tak sobie , bez zadnych badan, wydaje mi się ze on o wielu rzeczach nie słyszał,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, bardzo gorąco Ci dziękuję za odpowiedzi Smile Żeby było ciekawiej dostałam receptę na Novynette Shocked ( środek antykoncepcyjny). Oczywiście recepta wyląduje w koszu. Zasugeruję mojej lekarce, żeby mi przepisała Ostenil. W końcu ustalanie przyczyn osteopenii z pewnością jeszcze potrwa, a ten lek przecież nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osteopenii nie leczą tymi lekami masz tylko kontrolowac jej stan oraz brac wiecej wapna, ja brałam przez długi okres Vitrium Calcium z Vit d 3 , oraz wiecj nabiału wprowaza sie do codziennej diety , mozna tez właczyc kwasy tłuszczowe Omega 3 , np . Iskial lub tran
masz na ten temat tutaj co nieco http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=751
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, porażka Confused Dzisiaj wybrałam sie specjalnie do doświadczonego ginekologa, opowiedziałam o tym braku miesiączki i osteopenii, a on przepisał mi Dianę. Powiedział, że nie ma sensu robić badan hormonalnych, bo i tak nigdy z nich nic nie wynika, a po mnie "widać" m.in. po cerze, że brakuje mi estrogenów. I że mam to brać, a wyreguluje mi się cykl, poprawi cera i stan skóry. A przy okazji chronione będą kości.No i co ja mam robić? Brać to, czy znowu wyrzucić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tej Dianie, to same złe opinie słyszałam, nawet na forum dziewczyny pisały, że to beee i może zaszkodzić Confused
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianę u moich znajomych obiwnia się o toczen, jedna po niej jest sparalizowana, prof, u nas zabirania nam uzywania zadnych srodkow antykoncepcyjnych

dlaczeo nie masz okresu, i dlaeczo wystepuje u ciebie osteopenia , jesli nie bierzesz sterydów, sorry za pytanie ale czy jestes anorektyczką ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diana to taki sam środek jak kazdy inny, sęk w tym że gromada toczniowców nie moze być tu obiektywnym kworum Laughing , bo choć opinie naukowców są podzielone to jednak dość często odradza się toczkom korzystanie z antykoncepcji hormonalnej.
Agnes nie ma tocznia, więc byc może nie ma żadnych przeciwskazań, jak możemy to ocenić? wcale.
więc decyzja nalezy do ciebie, albo wierzysz lekarzowi, albo nie.
miło by było żeby brzmiał on ciut bardziej wiarygodnie, bo takie oceny stanu zdrowia "na oko" trochę mnie dziwią. no chyba że to specjalista z wielowieloletnim doświadczeniem Wink ale i tak wzbudzałby większe zaufanie zlecając jakieś badania, bądź argumentując jakoś bardziej rzeczowo, niż "po cerze widać" Rolling Eyes

masz pecha do lekarzy, czy to Łudź taka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, ja od 4 lat miesiączkuję prawie normalnie, choć miesiączki są dość skąpe i krótkie. Ok. 7 lat temu wzięłam się ostro za odchudzanie ( oj, miałam z czego, to było kilkadziesiąt kg), i niestety mimo prawidłowej masy ciała, nie miałam miesiączki przez ok. dwa lata Confused Od tych 7 lat ważę ok. 54 - 57 kg przy 160 cm wzrostu, więc do wagi anorektyczki raczej sporo mi brakuje Wink

Żałuję że nie poszłam do lekarza od razu, gdy miesiączka zanikła, ale cóż... byłam młoda i głupia. No i teraz żałuję...
Tocznia nie mam, odczuwam ogromną suchość w ustach i w pomyślałam, że coś nie tak z estrogenami. No i ta osteopenia.
O Dianie czytam na forach i coraz bardziej sie boję, to powoduje naprawdę dużo skutkow ubocznych... Gdybym miała pewność, ze jest mi potrzebna, to co innego... Ech

Nenya, w Łodzi wszystkie przychodnie przyszpitalne strajkują i pozostają nam wizyty u przypadkowych lekarzy. Jak tylko szpital Madurowicza zakończy strajk, na pewno wybiorę się do ginekologa z tamtejszej przychodni. Ale teraz... hmm. To był lekarz, który mógłby być moim dziadkiem, więc doświadczenie powinien mieć. Z drugiej strony na początku w ogóle stwierdził, że osteopenia w moim wieku jest niemożliwa i z pewnością to badanie nie jest miarodajne. No i jak tu mu zaufać...

Najbardziej się obawiam, że po odstawieniu Diany będę mieć jakieś dolegliwości... No i boję się o wątrobę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to chyba odchudzanie spowodowało terazniejsze klopoty, jednak chyba robiłas to po swojemu , bez lekrzarza jak to robia młode dziewczyny , nie przywiązuja wagi do ewentualnych następstw i teraz dopiero wychodzi wiele sparw na wierzech
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Agnes, kiedy miałam 18 lat bardzo intensywnie uprawiałam sport i zaniedbywałam jedzenie, schudłam w ciągu roku Shocked z wagi 68 kg przy 160 cm wzrostu do 52 i na cztery lata straciłam miesiączkę Confused Zaczęłam sie leczyć dopiero po trzech latach i był z tym okropny problem. Też się nałykałam leków hormonalnych, brałam hormony w zastrzykach, była tego masa, do normalnego cyklu wróciłam w wieku 26 lat, po odzyskaniu kilku kilogramów...Teraz mając lat 29 ważę 58-60 kg i jest ok i to chyba jest ta moja odpowiednia waga...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pamietam spadek wagi , ale to bylo chorobowe, tez przy wzroscie 162 z 58 kg spadłam do 40 w ciagu 2 miesięcy, wtedy zaczeły się kłopoty z miesiączką, ale nie mogłam brac hormonow,byłam bardzo chora na granicy jak to terz mowię potem była oprecja spędziałam w szpitalu wtedy pol roku , dopiero po 4 miesiacach wrociła, ale wtedy brałam leki ( po ktorych w koncu dostałam wstrzasu) na oddziale to był lek w zastrzykach bardzo drogi sprowadzany docelowo na odbudowe przysadki mozgowej ,
od tego czasu przekroczyłam tez prog osteopenia zmienila się w osteoporozę niewielką ale jednak, a ze biorę stale sterydy to ona się pogłębiała, teraz mam nadzieje ze chociaz stoi w miejscu
tak wiec twoja utrata wagi mogla spowodowac i jedno i drugie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnes
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 122
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nadwagę miałam od dzieciństwa, ale w okresie dojrzewania zaczął się dramat - przy 160 cm wzrostu ważyłam... 90 kg Embarassed Dlatego musiałam schudnąć... Fakt, metody były często beznadziejne, ale niekiedy byłam zmuszona je stosować - bo inne już nie pomagały. A po odchudzaniu najmniej ważyłam 55 kg, więc przeciez była to waga prawidłowa... Zastanawiam się, skoro od 4 lat mam miesiączkę, w miarę regularnie, to czy powinnam coś jeszcze z tym robić? Brać hormony, leczyć się? Czy dzięki utrzymywaniu tej prawidłowej wagi "samo" wszystko może się wyregulować?No bo skoro miesiączkuję, to chyba stan kości nie ulegnie już pogorszeniu? O rany... Boję się tych hormonów jak nie wiem... O Dianie naczytałam się tyle, ze mi sie odechciało... Tym bardziej że nie potrzebuję srodków antykoncepcyjnych w celu zapobiegania ciąży... Dzisiaj dostałam okres i tak naprawdę od dzisiaj powinnam zacząć ją brać, ale zaczekam jeszcze miesiąc, bo muszę to przemyśleć. To nie cukierki...

PS. Przepraszam za "dosadność" wypowiedzi, mam nadzieję, ze męska część forum nie będzie zniesmaczona Wink Choć po lekturze watku z zabawą w "tam i owam" myślę, że tak jest lepiej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli nie chcesz sie zabezpieczac i nie masz klopotow z miesiaczkami to sa ci raczej nie potrzebne, Diane biora zazwyczaj dziewczyny aby zapobiegac ciązy,albo leczyc jakies problemy nautury hormonalnej
osteopenia to nie tragedia, nie birzesz lekow ktore niszczyłby kosci , a wiec wystarczy odpowiednia dieta, i wszytko wroci do normy,
nie znaczy to ze się cofnie ale z wiekiem nadrobisz ubytek, lat ci przybywa a kosci jak na razie nie będe zmieniały gęstości a wiec bedzie dobrze
zrob za jakiś czas badnie i zobaczysz czy jest jak bylo , i to wystarczy, jedz nabial i bierz wapno
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group