Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nefropatia toczniowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem puchnecie jest zwiazane z zatrzymaniem sie wody w organizmie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mona
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 35

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 11:01 pm    Temat postu: nefropatia toczniowa Odpowiedz z cytatem

cześć Crying or Very sad nie wiem jakie leki będzie podawał lekarz,ale na pewno sterydy bo mówił nam.w tej chwili czekamy na wiadomośc od niego bo Kasia ma także niedobór czynnika siódmego we krwi i lekarz podejrzewa że to też może być powiązane z toczniem.Wysłał ostatnio emeila do USA i czeka na wiadomośc od nich bo Kasia jest jedynym dzieckiem z niedoborem czynnika siódmego w Polsce.dlatego czekamy z leczeniem a poza tym Kasia będzie mósiała mieć podawany czesto czynnik i lekarz załatwia go ze Szwecji i także mósimy czekać z tego powodu to jest takie skomplikowane.Dlatego trochę się obawiam co będzie dalej.Kasi leczenie będzie trudne.Pozdrawiam,Pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to jest ten siodmy czynnik? nie martw sie teraz jest jak jest ale kiedy zaczna wreszcie leczyc twoja core to pozniej bedzie tylko lepiej najwazniejsze to nie poddawac sie i byc dobrej mysli Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mona
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 35

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 12:54 am    Temat postu: nefropatia toczniowa Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad czynnik siodmy to taki który jest potrzebny przy krzepnięciu krwi a Kasia ma znaczny niedobor tego czynnika i po prostu przy jakichkolwiek ranach,zabiegach,czy usuwaniu zębów,itp.dostaje krwotokow,np.chorzy na hemofilie mają niedobór lub brak czynnika osmego we krwi a Kasia ma niedobor siodmego i u nas w Polsce lekarze się jeszcze z tym nie spotkali podobno Kasia jest ósma w świecie z tym niedoborem.Lekarze boją się że jak kasia będzie brła sterydy to będzie miała skutki uboczne i będą musieli podawać czynnik dożylnie i dlatego lekarz załatwia żeby był na szpitalu.Ostatnio jak miala biopsję to mósiałam jechać do Warszawy ale w Warszawie też nie mają tyle ile Kasia będzie potrzebowała więc lekarz mósi załatwiać prosto ze Szwecji gdzie go produkują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż mnie nawet przy duzym białkomoczu nerki nie bolały, a teraz przy małym .... też chyba nie i siku napewno robię rzadziej.więc tez nic z tego nie rozumiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mari ja mam podobnie też mam bóle w okolicy nerek i bardzo często chodzę siku podobnie jak ty co godzinę, nawet w nocy wstaję 3, 4 razy, przez co jestem niewyspana i stale zmęczona, tylko nie puchnę.
a lekarz nie wie czemu.
z tego co wiem to przy białkomoczu puchną nogi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mari
Junior
Junior


Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 16
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie jakies to dziwne wszystko moze znow zrobic badania?
tylko czemu takie kolejki do tych wszystkich lekarzy?Sad
_________________
pewnego dnia peklo niebo.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejki to codziennośc, a juz pod koniec roku, kiedy się wyczerpują limity i nie ma kasy - to w ogóle katastrofa Laughing tak to u nas działa...
co do puchnięcia, to chyba w takich przypadkach przepisuje się leki moczopędne, nie? plus oczywiście potas przy okazji.
coś mi się wydaje, że tak się robi przy puchnięciu w wyniku retencji wody w organizmie, ale mogę się mylić Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..Marii .. Cos takiego zdarza sie czesto przy zapaleniu pecherza.moga byc bakterie w samym pecherzu i stad te dolegliwosci ...pecherz trudno wyleczyc.i wtedy wystepuje wrazenie takze bolu nerek .i latanie do ubikacji ...nie musza to byc nerki .albo same nerki .......Podsun lekarzowi ten pomysl.........moja kolezanka dokladnie tak sie czula .i dlugo mysleli ze to nerki chociaz wyniki byly niezle...Przy puchniecu rzeczywiscie podaje sie leki moczopedne .plus potas.....dziala .........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie podobno to częste, jak leżałam w szpitalu to obowiązkowo wszyscy mieli mocz na posiew, i oczywiście toczniowcy dobową zbiórkę Smile
więc może to infekcja dróg moczowych przy okazji, antybiotyk na pewno wówczas szybko przyniesie ulgę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mari
Junior
Junior


Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 16
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki moze to rzeczywiscie pecherz w kazdym razie wspomne mojej lekarce
_________________
pewnego dnia peklo niebo.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnie jak u Asi, nawet przy duzym białkomoczu nigdy nie bolaly mnie nerki, a puchłam przy kłopotach z oddawaniem moczu, ale leżała ze mną na sali dziewczyna, która miała zapalenie miedniczek nerkowych i ją nerki bolały, często sikała (nie pamiętam czy dostawała furosemid), codziennie robili jej badania na posiew, leczyli anybiotykami i po kilku dniach wypuścili ze szpitala, gdy posiew był czysty.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pisałam wczeniej mam takie same dolegliwości co Mari, miałam robiony posiew i nic bo był jałowy, ale niestety po wyleczeniu tego zaplenia już ponad miesiąc objwy nie ustąpiły, a jest to naprawdę wkurzające takie częste bieganie siku.

Ostatnio zmieniony przez megi dnia Czw Kwi 20, 2006 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
ja mam takie pytanko odnosnie moczu. po co robi sie bilans? czy to jest takie bardzo wazne?
a pro po tabletek na sikanie czy sa jakies bez recepty ktore mozemy lykac czy raczej nie?
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilans płynów robi się po to, żeby ustalić, czy wydalamy tyle płynów w ciągu doby ile przyjmujemy, czy płyny nie są zatrzymywane w organizmie (np. w osierdziu, w opłucnej, w tkankach). Trzeba zapisywać każdą porcję wypitego płynu, łącznie np. ze zjedzoną zupą. Jednocześnie prowadzić zbiorkę moczu.
Cytat:
Objętość dobowa moczu w warunkach prawidłowych wynosi około 1,0-3,0 litra.

http://www.resmedica.pl/rmart0013.html

Z porcji zebranego moczu mozna określić np. dobowe wydalenie białka, wapnia, kreatyniny i różne inne.

tu znajdziesz informacje na ten temat:
http://www.resmedica.pl/zdart99912.html
http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/mocz.html

Niestety nie wiem, czy są tabletki moczopędne bez recepty (furesemid jest na receptę, zresztą nie jest lekiem obojętnym dla organizmu i samemu na pewno nie można go łykać), ale w aptece możesz spytać się o zioła moczopędne np. Urosept
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group