Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skutki uboczne Endoxanu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również witam serdecznie Very Happy

też mam 18 lat i diagnoze postawiono w 2002r - toczeń rumieniowaty układowy

biore tylko encorton - obecnie 7,5mg

serdecznie pozdrawiam Buziak
Powrót do góry
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 8:25 pm    Temat postu: Jadę... Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich! Jutro jadę na pierwszy puls. Trochę sie martwię, ale chcę to już mieć za sobą. Jadę z dobrym nastawieniem dzięki Wam. Dam znać, jak wrócę. Dziękuję Wam!

Julita
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia!
Trzymamy kciuki za gładkie ciurkanie kroplówy Wink
Na pewno będzie dobrze, tylko się wynudzisz na wyrku szpitalnym i tyle Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bralam Endoxan przez rok ale w tabletach czyli codziennie łykałam pigułkę. Nie zauważyłam w moim przypadku niepokojących skutków ubocznych. w łosy może trochę więcej ich wypadało.
Jesli chodzi o bezpłodnośc to cos niecoś słyszałam na ten temat, ze istnieje takie ryzyko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 5:18 pm    Temat postu: Sie nie stresować na zapas. Odpowiedz z cytatem

Bry dzień.
Ja biore juz 1.5 roku endoxan w pigułkach. Poza objawami żołądkowymi (trzeba brac leki osłonowe) nic specjalnie poza wypadaniem włosów sie nie działo. Początkowo mdłości, raz czy dwa wymioty a potem juz luzik.
Istotna jest osobnicza tolerancja. Ale nie sadze by byly jakies duze problemy.
Grunt to nie dac sie lekom a potem chorobie Wink.
Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 7:32 pm    Temat postu: Wróciłam :) Odpowiedz z cytatem

Witajcie Kochani! Właśnie wróciłam ze szpitala. Endoxan zniosłam bardzo dobrze - żadnych mdłości, włosy też nie wypadają więcej niż normalnie. Wszystko jest w normie. Mam nadzieję, że tak będzie dalej, bo jeszcze czeka mnie 5 takich pulsów. Pierwsze koty za płoty, już jestem spokojna. Do włosów kupiłam sobie jeszcze super-drogi Fuck you szampon na wszelki wypadek, ale jest ok (tfu, tfu, tfu - odpukać!).

Dziękuję Wam jeszcze raz serdecznie za wsparcie. Postaram się na bieżąco udzialać na Forum i dzielić swoimi doświadczeniami z innymi. Pozdrawiam i całuję Wszystkich! Very Happy

Julita Love
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz sprawdza sie .powiedzenie .nie watro wierzyc wszystkiemu o czym mowia pacjenci . naczesciej jest wiecej strachu niz to warte...My mamy z tym do czynienia czesto wiec inaczej do tego podchodzimy.i dobrze ze szlas bez obaw .nie bedzie problemu w dalszym leczeniu.........
Trzymaj sie
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najpierw bralam Azathioprine, ale lecialy mi leukocyty, a teraz mi odstawiono Endoksan po prawie 6 latach stosowania, watroba mi pada Wink
mowie powaznie, Alaty i Aspaty wyszly trzycyfrowe (w granicach 300) Shocked
a odwolujac sie do Waszych wczesniejszych rozwazan:
lysieniem sie za bardzo nie przejmowalam, wlosy owszem sie przerzedzily, ale nie wylysialam kompletnie, nie mialam tez zadnych objawow plackowatego lysienia, zreszta jak sie pytalam lekarza, to takie extrema zdarzaja sie wyjatkowo rzadko,
aha, jesli wlosy zaczna sie przerzedzac/wypadac, to objaw taki nie wystapi wylacznie na glowie, inne miejsca Embarassed tez sa na to narazone,
badzcie dobrej mysli, endoxan naprawde pomaga, ale polykac nalezy wylacznie po posilkach, jest cholernie toksyczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Itunia w naszym gronie Very Happy
Jeśli chodzi o endoksan , nie ma powodów aby sie zamartwiać. Trzeba iśc z nastawieniem - ten lek ma mi pomóc.
Spora grupa lekarzy uważa, że właśnie endoksan jest bardzo skuteczny w leczeniu tocznia (wyciszeniu tego paskuda). Każdy lek czy to endoksan, czy cyklosporyna czy arechina czy cellcept i inne - są toksyczne ale one pomagają.
Musisz tylko pamietać , aby podczas kroplóweczki duzo pić wody niegazowanej by szybko wypłukać .
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witam nową koleżankę.
przygotowania do długiego pobytu w szpitalu i nadrabianie spraw do przodu to makabra.Mam tego dość.Dobrze że to jeszcze tylko jeden dzień.
pozdrowionka dla wszystkich
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka napisał:
endoxan naprawde pomaga, ale polykac nalezy wylacznie po posilkach, jest cholernie toksyczny.


Ja biorę kroplówki z Endoxanu, nie tabletki. Lekarz powiedział, że maksimum 6 pulsów dostanę i powinno się wszystko poprawić. Co do wypadania włosów to naprawdę (odpukać!!!!) niczego niepokojącego nie zauważyłam. Poza tym mam dobry szampon 8)

A wiecie co? Z piciem wody nie miałam najmniejszych problemów. Wypijałam 2 litry i potem dymałam do kibelka (ze statywem od kroplówki rzecz jasna) z 20 razy. Każdy, kto ma problemy z piciem wody - ssijcie cukierki (najlepiej bez cukru), one sprawiają, że chce się pić. U mnie poskutkowało.

Dzięki Wszystkim za ciepłe powitanie!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mialam endoxan w kroplowkach przez wiele lat .......i naprawde oprocz ucizliwosci pobytu w szpitalu .nie odczuwalam tego az tak bardzo........
Wlosy wypadaly tylko po jednorazopwych dawkach .ale to byly dawki 5x wieksze niz normalnie .przez pozostaly okres.........nie ma zle ..a skad ja to znam ..latanie z kroplowka do ubikacji.......troche rozrywki . Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
a skad ja to znam ..latanie z kroplowka do ubikacji.......troche rozrywki . Wink
Monika


Hehe, a ja do tego jeszcze tego samego dnia okres dostałam!!! Wszystko na raz Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam endaxan przez wiele lat nie biorę od roku a wyniki i samopoczucie nic sie nie zmienilo jak przerwałam włoski jak wypadały tak wypadają wcale nie zauważyły że to już rok bez endoxanu
rozumiecie cos z tego Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dota, wypadanie włosów to nie tylko skutek uboczny chemioterapii (w tym przypadku endoxanu), ale u połowy pacjentów to po prostu objaw tocznia, czyli skutek samej choroby:
Cytat:
Utrata włosów zdarza się nawet u 50 % pacjentów z toczniem. Jest to jeden z objawów aktywności choroby, a związany jest z zatykaniem się mieszków włosowych. Obserwowana jest cała gama natężenia i sposobów utraty włosów - od form łagodnych (osłabienie włosów które łatwiej się łamią, przeżedzają) przez łysienie plackowate do zupełnej utraty włosów.
Utrata włosów jest uleczalna, stosuje się lokalne iniekcje preparatów steroidowych w skórę główy, a leki antymalaryczne (arechina, plaquenil) i kortykosterydy pobudzaja wzrost włosów.


to ze starego wątku:
toczeń a łysienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group