Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skutki uboczne Endoxanu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ciśnienie skakało też po Solumedrolu, po Endoxanie nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktorek powiedział że oba przypadki cisnienie i temperatura wystepowały kilka godzin po podaniu pulsu z endoxanu...ale juz sie nie przejmuje bo ten odzialik/ma zaledwie 2 sale razem 6 osób/ jest na internie tak że wszystkie leki ekg i lekarze sa na miejscu w razie czego..pozdrawiam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to masz super, i moga zadbac o was indywidualnie, wiec na bank bedzie tak jak byc powinno czyli dobrze Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewka77
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Tułowice Małe

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Julitko uszy do góry będzie dobrze - pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ jest wszystko dobrze! Very Happy To już stara sprawa - sprzed 1,5 roku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewka77
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Tułowice Małe

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakochana czy jak? hihihi no nic, ale cieszę sie ze jest oki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy opóźnianie okresu też może być związane z endoxanem bo już dobrze ponad 30 dni nie mam i nie ma widoku bo mam następne dni "płodne"... Shocked jakbym zgubiła gdzieś krwawienie i przeskoczyła do następnej fazy cyklu.... Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam przez półroku kroplówke z endoxanu co miesiac, z powodu białkomoczu, teraz biore tabletki 4razy w tygodniu po 100mg dziennie, od 9.06.2007 i mam teraz za mało leukocytów, które unormowały sie koniec grudnia (a leczenie miałam rozpoczete począwszy od 11.12.2006), obnizenie leukocytów może byc spowodowane tym endoxanem ?


na ulotce jest napisane, że na początku brania tabletek leukocyty moga byc zachwiane.

kinia korzystaj z funkcji Edit aby dopisac zdanie ktorego nie ujęłaś w poprzednium poscie, , nie piszemy postu pod swoim postem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiu moze tak byc a u ciebie moze tez endoxan spowodować zakonczenie pracy jajnikow, ja tez miałam tak samo,
bezposrednio po endoxanie juz nie dostałam okresu i zakonczyły prace jajniki, juz wiecej go nie dostałam
byłam kilka lat mlodsza od ciebie,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko wcale bym sie nie zmartwiła i tak mam juz bardzo nieregularnie więc ten klopot miałabym z głowy...mamt ylko nadzieję że więcej skutków ubocznych zaskakujących nie bedzie.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie bedzie na pewno, nie masz tak wysokiej dawki, wiec nie wpoinno sie nic dziec, moze okresowo spadna leukocyty, to tyle
mnie spadły raz prawie do 0 ale to było po potęznej dawce bo dostałam wtedy 3000 mg w tydzien
ja w sumie tez się ucieszyłam jak juz nie dostałam, Very Happy i wiem na 100% ze to endoxan doprowdzil do zakonczenia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pamietam ze na poczatku dostałam uczulenia na endoxan w monencie podłączenia kroplowki zaczeły robic mi się ogromne bomble , zatrzymano kroplowke dostałam dozylnie hydrokortyzon i potem juz bylo ok, tak ze przed kazdym podaniem endoxaniu najpierw był hydrokortyzon, pozniej już wszytko było dobrze, nawet po roku jak dostawałam go znowu obylo się bez sensacji
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że założylam nowy temat "uczulenie na endoksan" ale w skukach ubocznych nic nie znalazłam o uczuleniu. Poprawię się! Embarassed Moniko, dzięki za odpowiedź, ponieważ zamiast się cieszyć, że już mam koniec z endoksanem, martwilam się, że odstawiono go "z wyższej konieczności". Z tego co piszesz wynika, że są na to sposoby i uczulenie tylko przyspieszyło podjęcie decyzji o zakończeniu leczenia szpitalnego. Super, modlę się tylko, żeby te plamy na twarzy zeszły nie pozostaiając śladow. jak na razie wylądam jak przysłowiowa "krowa w kropki bordo"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zejdą , tylko trochę czasu musi minąc mnie zaczeło sypac od razu , dosłownie po 5 minutach podawania, zaczeły robic się bomble wilkosci 2zl, od wkłucia i z minuty na minutę tego było coraz wiecj, wtedy moja lekarka od razu odłaczyła kroplowke, podamo mi 100 ml hydrokortyzonu, odczekano pól godziny, i na ponownie puszczono endoxan, potem tak ju bylo za kazdym razem, najpierw hydroxortyzon, a potem dopiero endoxan,

drobną wysypke miałam, czesto ale po , wtedy dostawałam fenazoline w zastrzyku i kilka tabletek wapna, i nie bylo to uciązliwe
jak widac mozna to opanowac, nic się pozniej nie działo, a endoxan byl jedynym lekiem ktory w tamtym czasie pomagał

szkoda ze endoxan odstawiono tylko z tego powodu a uczulenie zejdzie,pij wapno w większej ilości i moze cos z lekow przeciwhistamionwych pomoze, nic nie dostałas ? aby to zeszło, po prostu odstawili endoxan i wysłali cię do domu , co dalej ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beti9
Junior
Junior


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 2:43 pm    Temat postu: dotyczy endoxanu Odpowiedz z cytatem

KochaniToczniowcy...
witam Was wszystkich,nie będę częstym gosciem , ponieważ korzystam z uprzejmości mojej ukochanej beti. Kiedy tylko mogę , wczytuję się w nasze problemy.Każdy ma je inne . Toczeń leczę juz 24 lata i od tej pory przyjmuję endoxan (co drugi dzień w dawce 50mg) encotron ( w dawce 20 mg na dobę). Jeżeli chodzi o mnie , to nie mam żadnych skutków ubocznych po endoxanie. Natomiast cały moj problem tkwi w skutkach ubocznych po encortonie. Do tej pory doświadczyłam między innymi: jaskra obu oczu (po operacjach), zaćma obu oczu, cukrzyca posterydowa (insulina), osteoporoza (co miesiąc kurs chemii -Pamifos).... nie wspomnę juz o tym, ze w wieku 32 lat straciłam miesiączkę po encortonie własnie. Kręgosłup w rozsypce( gorset) zaden lekarz nie podejmuje się operacji. No i po drodze - drobne niedogodności życiowe- wszystko poencortonowe. Czytając Wasze posty zauważyłam, że ktoś zwrocił uwagę na picie duzej ilosci wody. Jest to tak samo bardzo ważne , jak systematyczne leczenie i nie tylko w czasie kursów chemii.
Każdego dnia musimy wypić 2 litry wody- to nasze życie i zdrowie.
Moja doktor na każdej wizycie pyta o ilość wypitej wody.
Zawsze spadam jak kot na cztery łapy, bo ja nie tylko chcę żyć ale ja muszę żyć.
Głowy do góry , więcej optmizmu w tej walce...
..... życzę Wszystkim w wielkiej rodzinie toczniowców
Gonia (toczniowa babcia)




PS. "Jest dobrze , mogłoby być lepiej.....
..... ale mogłoby być też gorzej...
a więc jest dobrze"
_________________
beti9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group