Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skutki uboczne Endoxanu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie zaczely wypadac troszke bardziej niz zwykle ale tylko minimalnie
zauwazylam bo mam traume zwiazana z wypadaniem i wszystko wypatrze Laughing

tylko ja biore w tabletkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Aga654
Senior
Senior


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 50

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bralam endoxan 2 lata temu 6 pulsow i czulam sie dobrze a stawy ustopily a teraz po 2 latach chyba przestalo dzialac i znow mi daja weznaki co 2 tygodnie i chyba polozy mnie profesor do szpitala na dalsze leczenie ale juz nie endoxanem tylko meterom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Maciejek
Junior
Junior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 6
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 4:50 pm    Temat postu: Endoxan ból brzucha Odpowiedz z cytatem

Witam chciałem się dowiedzieć czy Endoxan morze powodować bóle brzucha?
Od kilku dni boli mnie brzuch , jednak nie wiem czy jest spowodowany właśnie przez ten lek a na grypę żołądkową to nie wygląda . ponieważ brzuch boli mnie przez cały ranek , później czuje się dobrze , ale tak jest co rano .
Confused Endoxan zacząłem brać prawie równolegle po pierwszy doskwieraniu w żołądku . Czy to od tego leku morze mnie boleć brzuch Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciejek
a czy posiadasz ulotkę z opisem leków? czytałeś jakie mogą wystąpić skutki uboczne? Very Happy od tego trzeba zacząć Smile

mnie bolał raz brzuch jak wzięłam na czczo Endoxan
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciejek
Junior
Junior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 6
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przeczytałem ulotkę które opisywały działanie leku oraz jego efekty uboczne . Z tego co się dowiedziałem lek może prowadzić do wymiotów . W sumie czuje się właśnie podobnie . Jeśli właśnie od tego leku mogą wystąpić te bóle to co radzicie Question Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można poprosić lekarza o lek atossa, który niweluje wymioty czy mdłości po takich lekach jak np endoxan. Ja stosowałam bo po MTX tak miałam i super pomagało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciejek
Junior
Junior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 6
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kina nie omieszkam zapytać . Very Happy
A czy lek Setronon też by pomógł Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisze na nim ,że działa przeciw wymiotnie wiec na pewno by pomógł
pomoże także Metoclopramid
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setronon i atossa to są odpowiedniki czyli to samo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciejek
Junior
Junior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 6
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym jeszcze zapytać czy Endoxan może wpłynąć na samopoczucie oraz na intelekt Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciejek napisał:
Witam chciałbym jeszcze zapytać czy Endoxan może wpłynąć na samopoczucie oraz na intelekt Question


na samopoczucie owszem ale na intelekt Shocked
brałam go bardzo duzo , na razie jeszcze myslę
są osoby ktore na endoxanie konczyły studia , wiec raczej nie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mi też zaproponowano Endoxan jako alternatywę leczenia. I mam w związku z tym pytanie: czy są może tutaj jakieś osoby, które zaszły w ciążę po Endoxanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ola1981
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 5

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
mój mąż właśnie wczoraj dostał pierwszy wlew z endoxanu, można powiedzieć , że dobrze go zniósł , w nocy trochę wymiotował, do tego zawroty i ból głowy( to podobno normalne po chemii). Ciągle robią mu ekg ( które jest ok) i badania krwi.
Doktor zdecydowała się na wlewy z endoxanu co 4 tygodnie wlew - łącznie ma ich być 6, mimo , że mąż nie ma problemu z nerkami. Za to z całą resztą, bolą go stawy nogi , ręce, ciągną ścięgna, bolały go wszystkie zęby , potwornie oczy , uszy , największy problem mamy z brzuchem nieustające biegunki i ból brzucha , jak tylko coś zje, praktycznie momentalnie boli go brzuch i bieg do łazienki, schudł 30 kg . Boimy się co dalej z brzuchem czy chemia pomoże czy jeszcze bardziej zaszkodzi na brzuch . Jakby tego było mało na skórze robiły mu się ranki ,takie pęcherze które pękały i bardzo długo i trudno się to goiło. Lekarz stwierdził, że przy takich dużych dawkach sterydu i leków antyzapalnych nie ma prawa się tak robić i że najprawdopodobniej leki te przestały działać i konieczny jest wlew w cyklach z endoxanu. Mąż się zdecydował , bo praktycznie nie miał za bardzo innego wyjścia. Myślicie , że dobrze zrobił decydując się na te wlewy , czy ktoś z Was miał podobne problemy i aż tyle objawów naraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ola. Smile

Przeczytalas ten watek od poczatku? Sa tu wlasnie opisane doswiadczenia forumowiczow z tym lekiem.
Kazdy organizm reaguje inaczej ale raczej przy kazdej immunosupresji potrzebuje czasu na "zaakceptowanie" leku. Maz jest pod opieka lekarzy wiec trzymaja reke na pulsie. Co do wlasciwosci leczenia- o niej moze decydowac tylko lekarz prowadzacy. Jesli macie do niego zaufanie, to dajcie tez szanse lekom. Mam nadzieje, ze skutki uboczne, z czasem, stana sie mniej dokuczliwe.
Z moich doświadczeń- po zmianie leku cellceptu na MTX mialam potworne biegunki ( czasami tracilam kontrole - przykre doswiadczenie), osłabienie ( podniesienie powiek bywalo niemozliwe), mdlosci, bole brzucha i glowy. Lekarz prowadzacy powiedzial, ze z czasem organizm sie przyzwyczai i tak sie stalo.
Lekarz wie o dolegliwościach?
Trzymam kciuki i głowa do gory!
Nadejda lepsze dni!
Pozdrawiam cieplutko. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką dawkę ma maż endoxanu ?
Nie dostaje leków p/ wymiotnych ?
Czy dobrze zrobił ? o leczeniu decydują lekarze i oni wiedzą co może pomoc . Pacjen powinien się poddać ich sugestiom bo oni wiedzą co robią . My nie mamy wiedzy o stanie chorego , nie widzimy wyników badań ani samego chorego . My co najwyżej możemy gdybać .
Dostawałam endoxan kilka razy w cyklach po 10 , 8 . było tego dużo . Czy przed podaniem endoxanu mąż dostaje wlewy Solumedrolu ?

Jeszcze jedno , nie trzeba mieć chorych nerek żeby dostać endoxan .Pamiętaj że każdy chory jest inny , ciut inaczej choruje . Ostatnio gdzieś przeczytałam że nie ma dwoch identycznie chorujących pacjentów bo toczeń ma multum odsłon. Ogroimną ilośc różnych objawów i dlatego leczenie jest takie trudne . Nie ma schematu. Dlatego wszystko trzeba dobrać do pacjenta .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group