Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skutki uboczne Endoxanu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xseeb
Junior
Junior


Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 1

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam was
Chciałem zapytać o endoxan. Jestem po 1 pulsie. Przeżyłem okropnie. Febra, gorąco, wymioty i najgorsze rozbicie wewnętrzne taka niespokojność, że aż wyłem. Z gorącem i febrą dali radę paracetamolem. Rozbicie przeszło w ciągu dnia. Podali glukoze. Miałem bardzo niskie ciśnienie. Na wymioty poleciały kroplówki z atossy.
Jak długo trzymało was osłabienie? Bo 4 dzień jestem nie do życia. Poza tym mój stan się pogorszył. Będąc na tlenie 4l gdy tylko usiądę spadek saturacji jest z 95 na 80 jest w ciągu 30 sekund. W domu koncentrator nie dotlenia. Czesto myszę włączać drugi.
Kiedy organizm może wyjść z tego kryzysu polekowego? a kiedy można poczuć polepszenie ile dni? Rozumiem, że te wlewy miesięczne po podaniu działają długo. Pozdrawiam


Martwe forum. Zero konwersacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margery
Junior
Junior


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 4

PostWysłany: Nie Gru 09, 2018 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Poczytuję Was już od jakiegoś czasu,ale dopiero teraz "odważyłam się" odezwać.
Mam pytanie. Czy ktoś z Was miał taką sytuację, że po kilkumiesięcznym leczeniu endoxanem (w moim przypadku-pulsy raz w miesiącu przez pół roku) ,po poprawie wyników, lekarze zdecydowali się zmienić endoxan na inny lek np. na imuran ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ostatnio troszku pustki na forum ale mam nadzieję że ktoś kto się leczył odezwie się ja nie pomogę gdyż nie brałam nigdy tych leków.
Myślę jednak ze jak jest poprawa to dlatego zmieniają lek. Dużo zdrówka życzę i oby udało się kiedyś być bez leków.Pozdrawiam.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam zmieniony endoxan na mtx, ponieważ nie było poprawy.
Od maja z tabletek mtx przeszłam na zastrzyki raz w tygodniu, bo również jej nie było a wręcz pogorszenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam 10 dawek endoksanu i solumedrolu dożylnie (do tego leczenie niezmienne calcorem i planequilem) a pozakończonej kuracji próbowano zmienić mi leczenie z calcortu i planeqiul na imuran. Nie udało się, bo na imuranie miałam bardzo złe wyniki krwii.
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margery
Junior
Junior


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 4

PostWysłany: Czw Gru 20, 2018 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odzew Smile.

U mnie sytuacja ma się tak, że ja sama chciałabym zmienić endoxan. Tzn. nie tak całkiem sama. Jestem nim leczona od kwietnia i ostatnio zdecydowałam się na konsultację u innego nefrologa(nie wspomniałam,że chodzi o zajęcie nerek) w całkiem innym szpitalu, tak wiecie ,dla spokoju ducha. Lekarz który przejrzał moja historię choroby potwierdził, że wyniki są lepsze i on by zmienił mi endoxan na azatiopryne, ze względu na, to, że jeszcze nigdy nie rodziłam.
Uczepiłam się tego pomysłu jak głupia,ale moja nefrolog , stwierdziła, że endoxan ładnie nam działa i nie będziemy kombinować(wydaje mi się, że oni w moim szpitalu nie mają zbyt dużego doświadczenia z tym lekiem,bo sama stwierdziła,że "rzadko go sie stosuje").
Nie wiem co robić. Wiem, że pulsy mi pomogły i nie chce sie upierać przy swoim i zrobić sobie krzywdy, ale z drugiej strony myślę czy nie zaryzykować, bo temat niepewnego macierzyństwa jest dla mnie chyba największą gorzką pigułką(bardziej gorzką niż rozgryziony encorton), którą do tej pory przełknąć nie mogę.


didulka napisał:
Ja miałam zmieniony endoxan na mtx, ponieważ nie było poprawy.
Od maja z tabletek mtx przeszłam na zastrzyki raz w tygodniu, bo również jej nie było a wręcz pogorszenie.

I jak, jest poprawa po zastrzykach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Gru 20, 2018 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margery napisał:

I jak, jest poprawa po zastrzykach ?


Jakiejs spektakularnej to nie ma ale jest ciut lepiej ino zauwazylam ze moje wlosy maja się nie najlepiej.


Bylam na endoxanie a później urodziłam dzieci, wiec az tak za bardzo to nie ma co panikować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margery
Junior
Junior


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 4

PostWysłany: Czw Gru 20, 2018 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

didulka napisał:
Margery napisał:

I jak, jest poprawa po zastrzykach ?


Jakiejs spektakularnej to nie ma ale jest ciut lepiej ino zauwazylam ze moje wlosy maja się nie najlepiej.


Bylam na endoxanie a później urodziłam dzieci, wiec az tak za bardzo to nie ma co panikować.

Dziękuję, takie wiadomości zawsze podnoszą mnie na duchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Sty 10, 2019 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margery, endoxan podaje się przy zajętych nerkach. Dobrze, że działa i jest poprawa. Odczekaj, lekarze sami zmienia jak uznają, że to jest właściwy moment. Wink

Powodzenia. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strona 14 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group