Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szminki i farbowanie - ryzyko tocznia?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja własnie zakupiłam szampon koloryzujący i leży u mnie na biurku Laughing a tu czytam takie rzeczy Wink
a zresztą - u mnie tocznia nie wywoła, bo już go mam he he Laughing

kurka - nie dajmy się zwariować, żyjemy w świecie chemii i nic już na to nie poradzimy Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bardzo często od kilku lat farbuję włosy i żyję Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stary temat , ale znalazłam artykuł który pasuje tutaj doskonale , mysle że warto go tutaj umieścić ,

Farby do włosów zabronione
01.12.2006 13:03
@INZ_NAZWA@
AFP
W całej Unii Europejskiej od 1 grudnia zacznie obowiązywać zakaz stosowania 22 substancji wchodzących w skład farb do włosów. Decyzję taką podjęła już w lipcu Komisja Europejska.
Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości przypomina na swoich stronach internetowych, że KE zwróciła się do producentów kosmetyków z prośbą o dostarczenie dokumentacji potwierdzającej, że substancje stosowane w ich produktach są w pełni bezpieczne dla konsumentów.
Obecny zakaz dotyczy substancji, co do których nie dostarczono danych dotyczących bezpieczeństwa lub ocena tych danych przez Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich przy KE (Scientific Committee on Consumer Products - SCCP), była negatywna. SCCP będzie stopniowo wydawać opinie na temat przedłożonych przez producentów dokumentów dotyczących bezpieczeństwa stosowania 115 innych składników kosmetyków do koloryzacji włosów.
KE chce w efekcie stworzyć "białą listę" substancji, których bezpieczeństwo dla zdrowia potwierdzają ekspertyzy naukowe.
Na początku listopada także Rada Europy zwróciła się do państw członkowskich o stworzenie "systemu wykrywania niepożądanych następstw stosowania kosmetyków" ma starym kontynencie.
Eksperci Rady Europy przeprowadzili w latach 2004-2005 badania, z których wynika, że jedynie od 25 do 36 proc. klientów, którzy ponieśli jakąś szkodę na zdrowiu z powodu stosowania kosmetyków, zwracało się z tym problemem do lekarzy. "Produkty kosmetyczne, stosowane w sposób racjonalny, nie powinny szkodzić ludzkiemu zdrowiu - napisano w komunikacie. - Jednak liczba reakcji alergicznych, zwłaszcza skórnych, na kosmetyki stale wzrasta".
Rada Europy zaapelowała do rządów o zorganizowanie "za pomocą odpowiedniej sieci" wymiany informacji o niepożądanych skutkach stosowania konkretnych kosmetyków.
Straci cała branża
Jak informuje stowarzyszenie, wartość unijnego rynku produktów do koloryzacji włosów w 2004 r. wyniosła 2,6 mld euro, co stanowi ok. 8 proc. wartości produkcji całej branży kosmetycznej.
Wśród wyrobów dostępnych na rynku produkty do trwałej koloryzacji stanowią 80%
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm czyli część tych, które leżą na półkach sklepowych może być szkodliwe..

Monika, a skąd masz ten artukuł? szkoda, że nie pisze jakie to substancje, sprawdziłabym na opakowaniu jak kupuję farbę...a właśnie chcę znów przefarbować włoski
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

interia.pl z 1.12 06
ciekawe ile w tym prawdy, ? być moze niektóre składniki podrazniają skóre ale nie znaczy to że wogóle są niebezpieczne
na pwno pojwi się traz dużo nowych ale czy na pewno bezpiecznych ? mają sznse to które oparte są na zkładnikach ziołowych, mając mniejszą konkurencję wywindują cenę w górę cześc z tych preparatów nie została zgłoszona do kontroli , i one mogą ale nie muszą zawierać szkodliwych substancji ,
najbezpiczniej jest chyba kupownie tych farb , które sa droższe a tym samym przebadne, znane firmy raczej nie naraża się na to aby ich podukt zle sie kojarzył, chyba trzba uważać na te z niską ceną, tak długo az nie zostaną skontrolowane i uznane za bezpieczne
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga, lista tych substancji jest w linku, który podałam na poprzedniej stronie, w poscie z lipca.
a tu odnośnik do materiału Moniki:
Farby do włosów zabronione
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki,
jak do tej pory nic mi nie było po farbowaniu,
z resztą na każdej farbie pisze, aby 24 godz przed farbowaniem zrobić próbę, czy nie jest się uczulonym Very Happy jednego coś uczuli drugiego nie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciąg dalszy niedobrych wieści o farbach do włosów, na szczeście nie w związku z toczniem, ale w ogóle w związku ze zdrowiem, alergiami, itp. - tak czy siak warto zagłębić się w skład kupowanych farb i przestrzegać poleceń zawartych na opakowaniu...

Rośnie liczba przypadków alergii na farby do włosów

Zwiększa się liczba reakcji alergicznych na farby do włosów, ostrzegają badacze. Zjawisko narasta zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy często eksperymentują z wyglądem. Na łamach British Medical Journal (BMJ) naukowcy z St John’s Institute of Dermatology w Londynie wspominają, że może to prowadzić do zapalenia skóry głowy, a w skrajnych przypadkach nawet do opuchlizny.

Parafenylenodiamina (PPD) i inne związki, które mogą wywoływać alergie, znajdują w ponad 2/3 farb do włosów. Reakcje wywoływane przez PPD stały się tak poważnym problemem, że w kilku krajach europejskich, m.in. Szwecji, Francji i Niemczech, zabroniono jego używania. Obecne unijne uregulowania prawne zezwalają na 6-proc. zawartość parafenylenodiaminy w produktach do koloryzacji. Badacze zwracają uwagę, że nie ma zbyt wielu satysfakcjonujących lub szeroko akceptowanych zamienników dla PPD, które można by wykorzystać w farbach.

W londyńskich klinikach dla dorosłych odnotowano w ciągu 6 lat podwojenie liczby pacjentów z zapaleniem skóry głowy. Odsetek chorych z takim rozpoznaniem wzrósł do 7,1%. Te same szpitale diagnozowały w latach 1965-1975 od 5 do 11 przypadków alergii na PPD rocznie (obecnie 40). Podobny trend zaobserwowano w innych państwach.

Badania rynku wykazały, że coraz więcej osób farbuje włosy i to w coraz młodszym wieku. Sondaż przeprowadzony w 1992 roku przez Japan Soap and Detergent Association wykazał, że włosy farbuje 13% nastolatków (uczniów liceum) oraz 6% dwudziestokilkuletnich kobiet i 2% mężczyzn w podobnym wieku. Teraz odsetek wzrósł w wymienionych grupach, odpowiednio, do 41, 85 i 33%.

Okazuje się, że zmywające się tatuaże z henny wywołują podobne reakcje alergiczne. Poważne objawy uboczne farb obserwowano także o dzieci.

Naukowcy uważają, że potrzebna jest debata na temat bezpieczeństwa i składu chemicznego preparatów do koloryzacji. Za zaobserwowane zjawisko przymusu farbowania obwiniają częściowo kult młodości. Niektórzy ludzie są tak uzależnieni od farb, że nie przestają ich używać nawet wtedy, gdy wiedzą, że są na nie uczuleni i poważnie ryzykują.

Dr John McFadden tłumaczy, że objawy mogą być łagodne, ale mogą również przyjąć zatrważającą postać. [...] W łagodnych przypadkach po farbowaniu pojawi się np. mrowienie albo dyskomfort dotyczący skóry głowy. W skrajnej postaci dochodzi do zaczerwienienia i opuchnięcia czoła, uszu, szyi oraz powiek. Niektórzy ludzie muszą być z tego powodu hospitalizowani.

Problem polega też na tym, że wiele osób nie stosuje się do wskazówek podanych na opakowaniu, by przed nałożeniem farby na włosy sprawdzić na małym fragmencie skóry, czy nie wystąpi reakcja alergiczna.

źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group