Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza posterydowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubamr
Junior
Junior


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Ty ide do szpitala na 3 dni -mam zastrzyk z Bonvivy i badanie kontrolne dot. ZW..
Ostatnio dostalam e-biuletyn z Polskiego Portalu Osteoporozy-Osteoporoza.pl gdzie umieszczona wszystkie materialy z III Srodkowo-europejskiego Kongresu Osteoporozy i oOsteoartrozy , ktory odbyl sie 24-26.09.09 w Krakowie. Bardzo duzo ciekawych artykulow i nowych mozliwosci leczenia oraz badania.Warto przeczytac

http://www.osteoporoza.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=165:iii-kongres-op-i-oa-2009&Itemid=82&layout=default Na tej stronie sa wszystkie tematy poruszane na tej konferencji w Krakowie. Zaznaczam ,ze tego materialu jest bardzo duzo-dotyczy dzieci,starszych ,nowszych metod badania i leczenia -najlepiej wejdz i poczytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubamr masz szczęście że jeszcze dostajesz Bonvive ja juz miec tego nie bedę w zastrzyku i szpitalu bo brakuje pieniędzy na klinice pozostaje jedynie tabletka raz w miesiącu za 50 zł ale ze względu na bóle żołądka i brzucha też póki co brac nie moge jedynie Alfadiol i Calperoz...ciesze sie że możesz brać nadal ten leki i masz refundowany a szpital ma pieniądze..oby tak dalej..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
plapki
Junior
Junior


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 12:36 pm    Temat postu: BONVIVA Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze Was o informacje na temat leku BONVIVA, czy sa u Was juz jakies postepy ? W dniu dzisiejszym moja mama dostała ten lek - ma brac go 1 raz w miesiacu do tego 3 dni wczesniej leki oslonowe. Ma 61 lat i bardzo sie o nia boje. Nie wiem czy to wystarczy - taki 1 proszek miesiecznie. Prosze o jakas porade, lekarz byl naprawde malo mowny i niechetny do jakiejkolwiek porady, rozmowy na temat choroby :/
bardzo prosze o meila na biuro@akcyza-zone.pl
pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Mariusz Bonviva sama jako taka moze nie wystarczyc ja oprócz niej mam Calperoz 1000 mg bez recepty i Alfadiol 1,0 mg na recepte jeśli mamma ma duż osteoporoze to powinna brać właśnie podobne leki + bonvivę ..pozdrawiam Ciebie i mamę..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
plapki
Junior
Junior


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z Was miał jakieś skutki uboczne po BONVIVIE ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubamr
Junior
Junior


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy objawy jakie ja mam tzn.okresowe zawroty glowy sa zwiazane z braniem Bonvivy(lekarze twierdz,ze nie ) a moze to jest zwiazane ze zmniejszeniem w tym samym czasie ilosci sterydow i to jest najbardziej prawdopodobne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ela395
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 5:47 pm    Temat postu: Osteoporoza i ostenil70 Odpowiedz z cytatem

Witam
Z powodu przyjmowania wysokich dawek sterydów mam osteoporozę posterydową.W szpitalu moja p.dr zaleciła 1X Calcium Vitrum,a mój lekarz reumatolog w przychodni uważa ze to za mało i że moja osteoporoza pogłębiła się po 3 miesiącach.Zalecił Ostenil70 raz w tygodniu.Mam pytanie-czy ktoś ma doświadczenie z tym lekiem?Po jego zastosowaniu nasiliły mi sie bóle mięśniowo-kostno-stawowe.Ciekawa jestem czy jest to skutek uboczny terapii,czy poprostu zaostrzenie mojej choroby.Pozdrawiam
Ela
_________________
ela395
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od poczatku choroby biore vitrium calcium a jak stwierdzono osteoporoze biore Ostenil , nie zauwazyłam nic niepokojącego
byc moze to przypadek , albo zaostrzenie choroby jest tez trzecia mozliwosc pogoda , ona ostatnio niezle daje nam popalic co odczuwamy w mniejszym lub wiekszym stopniu
poczekaj troche moze bol ustapi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też biorę od dawna Vitrum Calcium, a odkąd nabyłam osteoporozę włączono mi Ostemax 70 comfort. Żadnych niepokojących objawów też nie zauważyłam.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krzyss97
Junior
Junior


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 4

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.czy stosujecie wapno z wit d3 podczas brania sterydow?? a moze lepsze jest rozwiazanie -calperos+alfadiol??jesli lepsze to 2 rozwiazanie to dlaczego??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzyss97 napisał:
witam.czy stosujecie wapno z wit d3 podczas brania sterydow?? a moze lepsze jest rozwiazanie -calperos+alfadiol??jesli lepsze to 2 rozwiazanie to dlaczego??

wystarczy post w jednym miejscu; i cierpliwości też troszeczkę trzeba się nauczyć....
albo skorzystać z wyszukiwarki i poczytać na dany temat; a sporo tego jest....

po pierwsze Alfadiol jest lekiem wyłącznie na receptę
a wapń z witaminą D3 to suplement

zazwyczaj to lekarz powinien wybrać sposób, w jaki ma się dostarczać organizmowi powyższe składniki
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzyss97
Junior
Junior


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok przepraszam...postaram sie nie robic wiecej takich bledow:)

mam jeszcze pytanie odnosnie alfadiolu...piszecie ze bierze sie jego na noc...ale podczas posilku? czy po posilku? czy po prosu przed snem ani podczas posilku ani po posilku???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biorę na noc...po prostu sobie łykam nie zważając na posiłki i tak od prawie 11 lat Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzyss97
Junior
Junior


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pią Maj 20, 2011 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki kinga za odpowiedz. a jeszcze mi powiedz kiedy bierzesz wapno(calperos) rano? w obiad? z posilkiem czy tez niezaleznie od posilku?
dawke alfadiolu jaka bierzesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 20, 2011 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alfadiol biorę 0,25 albo 0,5-w zależności od wyników

a Calperos-kiedy pamiętam (jak nie zapomnę, to łykam)
sam Alfadiol (bez Calperosu) też daje dobre rezultaty Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group