Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysokie OB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyniki zaprzeczają mojej chorobie. OB zawsze idealne - 3-5 podczas rzutu choroby i podczas remisji. Pozostałe wyniki też idealne zawsze, gdyby nie niezbity dowód można my myśleć że jestem zdrowa Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy wyladowalam w szpitalu to ob miala 135.
Teraz mam 25.Nizej nie schodzi
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nawet jak wyniki są dobre, OB w granicach 20-30 Rolling Eyes

Najwyższe miałam 128.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 304
Skąd: Słupsk/Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie OB jest zawsze niskie 5-8.Najwyższe miałam coś koło 20.


SmileSmileSmile
_________________

Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

[ Dr Davis Viscott ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OBprzezwiele lat miałam koło 40-50 od 2 lat wacha sie koło 20, ale martwi mnie to że moje dziecko 3miesiące temu miało OB 115 leżał w szpitalu w Koszalinie ale nic tam mądrego nie powiedzieli. Miesiąc temu robiłam mu to mniał17 ciekawe jakie ma teraz. Przedwyjazdem do IR w WARSZAWIE będę mu robić eszystkie wyniki. Boje się jak grom żeby tam czegoś nie znaleźli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz mam OB tylko 8 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monia
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28 marca robiłam badania, ogólnie wyszły bardzo dobre, OB - 12, także mieszcze sie w normie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam cały czas OB w granicach 30, lekarz mówił, żeby tym się nie przejmować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...hmmm a ja OB juz3lata temu mialam 80...ale nie wiedzieli gdzie szukac..to bylo jeszcze w polsce..po prześwietleniu klatki piersiowej rozlożyli rece..... tu ostatnio mialam 120 ..ale nie wiem jak ostatnie badanie..powiedzieli tylko,ze rosnie.... czy ktos mi powie czy to OBmnie tak wykańcza.....wieczorami to nawet niewiem co siedookola mnie dzieje....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysokie OB wskazuje na jakis stan zapalny w organiżmie .to trzeba wyjasnic i nie wolno tego ot tak , zostawić...juz 80 było wysokie ale przeszło 100 dziwie się ze lekarze to tak zostawili?..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..tutaj po wielu badaniach..padlo toczeń....ale reumatolog..ograniczyl sie do wyslania listu do lekarza pierwszego kontaktu...czekam na wizyte..ale trochę to mnie niepokoi..tymbardziej ze następna(u Mc Donalda-niezle nazwisko-mam za pól roku..) chyba spakujemanelę i polece na konsultacje do polski...NIEWIEM CO MAM ROBIC....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikomu nie życzę wysokiego OB, ale mósze się pochwalić bo ja mam w tej chwili tak niskie jak nigdy w życiu moje OB wynosi 9- nie wiem czy mam być dumna z siebie czy z mojej pani reumatolog.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..moje pytanie pozostaje..co mam robic potrzebuje rady..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak to działa u was....czy rodzinny sie zna na wielu innych chorobach .Masz diagnoe toczen i tyle a gdzie jakies leczenie ..? co dalej....jesli rodzinny rozłoży ręce to może w Polse.ale tutaj wchodza w gre tylko wizyty prywatnie bo o wiele szybciej ale czy u ciebie zaakceptuja sposob leczenia wprowadzony w Polse? bo zawszyczaj jest tak ze co jeden przepisze drugi zakwestionuje....takie OB to powinny byc kompletne badania w szpitalu... ja mialam najwyższe ob juz teraz nie pamietam czy 135 czy 155....ale to bylo przed operacja na jelitach (zarnicowatośc jelit) powazna sprawa..u taty to był rak.ale skonczylo sie dobrze....liczy sie czas..wiec jak najszybciej rodzinny ..jesli z tego nic nie wyniknie to w Polsce prywatnie...niestety w Lodzi nie znam nikogo .ale myslę z Centrum Matki Polki pracuje wielu specjalistów i byc może pracuje prywatnie w okolicachczy samej Lodzi..wywiad rodziny ..szukajcie najpierw reumatologa .... lub profesora chorób wewnętrznych ...i telefonicznie umówcie sie zaznaczając ze to toczen.może będzie mozliwosc skorzystania z kliniki .....sama nie wiem....wazna tutaj jest szybka reakcja bo czekanie dalej jest ryzykowne....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba spakujemanelę i polece na konsultacje do polski...NIEWIEM CO MAM ROBIC....

a ja nie wiem jak wygląda opieka medyczna w Szkocji, masz jednoznaczną diagnozę i rozpoznanie, teraz pora na wdrożenie leczenia. I pytanie czy dlatego reumatolog wysłał list do lekarza pierwszego kontaktu? może tak się tam robi? wysłał diagnoze i zalecenia co do leczenia, a dalsza opieka jest obowiązkiem lekarza, ktory ma z tobą najbliższy kontakt? nie mam pojęcia... Confused ale jeśli tak jest to chyba nie ma potrzeby panikować.
jeśli wrócisz do Polski to musisz znaleść reumatologa (państwowo cholernie długo, prywatnie szybciej) - być może uzna on wyniki przywiezione ze Szkocji, albo czeka cię tu kilka tygodni powtórnej diagnostyki. A potem wprowadzenie leczenia. Jeśli to będzie leczenie tylko doustne to ok, choć wskazana byłaby i tak obserwacja i badania czy leczenie jest skuteczne. Jeśli konieczne okażą się pulsy, to cały cykl może zająć ładnych kilka miesięcy. A z tego co rozumiem nie masz zamiaru na stałe czy też nawet na dłużej wracać do kraju. Chcesz tylko konsultacji? Ale o jakie konsultacje chodzi? O potwierdzenie diagnozy czy o sposoby i rodzaje leczenia?
Mieszkasz tam na stałe, będziesz po każde badanie i receptę wracać do Polski? Nie wiem jakie masz plany, nie wiem jak leczy się w Szkocji, nie mam więc pojęcia co dla ciebie jest lepsze. Nikt nie jest w stanie powiedzieć ci co robić. Możemy najwyżej opowiedzićci jak to u nas wygląda...

Przemyśl na spokojnie cała sprawę jeszcze raz, bo tak naprawdę ty masz największą wiedzę o całej sytuacji.
Ty wiesz czy dzieje się z tobą teraz coś dramatycznego i potrzebujesz pilnie leczenia, przy czym OB to jedno z badań wskazujących na stany zapalne, które są typowe dla tej choroby, jak sama mówisz masz je podwyższone od lat. OB nie jest wskaźnikiem aktwności czy postępu choroby, tylko sygnałem że organizm jest w stanie walki " z czymś".

Twoja decyzja. Pytaj, jeśli możemy coś podpowiedzieć to granicach naszych możliwości, to jak widzisz, chętnie.
Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group