Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysokie OB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mam być szczera, to ja pojechałabym na konsultację do Polski. Nie znaczy to, że za granicą nie ma dobrych specjalistów - wręcz przeciwnie. Mimo wszystko, wolałabym się leczyć w kraju.

Olesia, gratuluję! Ja też mam OB najniższe jakie miałam - 8! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki wam bardzo... rzeczywiscie powrotu na stale nie planuję..tu mam rodzinę tu moja niunia chodzi do szkoly.. tu pracuje...zobacze co mi powie lekarz pierwszego kontaktu.. a reumatolog-moim zdaniem - albo niechcial mi nie zostawic cienia watpliwości albo taka ich taktyka..hmm.. ale do poski chyba polece,zeby potwierdzić i ewentualnie rozeznac sie co u nas proponuja...jeszcze raz dzięki..wrocilam wlasnie z pracy i jestem padnieta muszę się na troche przytulic do podusi...
pozdrawiam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas proponują mniej więcej to samo co na całym świecie.
w razie powtórnej polskiej diagnostyki, musisz wkalkulować przynajmniej ze dwa tygodnie - bo tyle czeka się przeciętnie na oznaczenie przeciwciał.
co do leczenia, to najczęsciej są to kortykosterydy czyli jakieś pochodne prednizonu (encorton, metypred), leki przeciwmalaryczne (arechina, plaquenil) oraz cytostatyki (imuran, endoxan, cyklosporyna).
podawane doustnie. jeśli są zaatakowane jakieś narządy np. nerki planuje się cykle tzw. pulsów czyli wlewów dożylnych z mieszanki sterydowo-cytostatycznej.
potem bierze się prochy i ciągle monitoruje reakcję organizmu. pod kontrolą lekarską musisz być już do końca życia, powinnaś mieć więc na stałe lekarza prowadzącego, który będzie reagował na bierząco na wyniki twoich badań i odstawiał bądź właczał odpowiednie leki.
oczywiście opowiednie leczenie powoduje odwrót choroby, ustąpienie objawów, a więc tzw. remisję i można wtedy latami żyć spokojnie bez żadnych leków. z tym że trzeba być czujnym bo nasze choroby funkcjonują w systemie rzutów i remisji, czyli pojawiają się i znikają. stąd konieczność stałego nadzoru lekarskiego.
zatem jeśli osiadasz na stałe w Szkocji to najwygodniej dla ciebie będzie zdobycie lekarza prawadzącego na miejscu.
to oczywiście tylko moje zdanie, bo nie znam realiów Stamtąd Smile


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Maj 02, 2006 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

neyma.. ksiązeczko moja....a hydroxychloroquine?...bo wiem,ze o takim była mowa....hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hydroxychloroquine to właśnie antymalaryk, nazwa handlowa - Plaquenil.
uważa się, że to najłagodniejszy i z najmniejszymi skutkami ubocznymi lek stosowany w toczniu.
dokładny opis w przyklejonym na górze wątku o Lekach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki troszke mnie uspokoilaś..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katrin99
Senior
Senior


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: NIEMCY HANAU

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje OB zawszwe wachalo sie 40 -60 ,potem bardzo skoczylo do 98 i wtedy sie czulam bardzo dobrze Laughing ale i tak wyladowalam w szpitalu potem spadlo do 28 w tydzien i teraz juz tak zostalo Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie, OB było 2 .Shocked A jednocześnie mam podwyższone ASO i CRP, zapalenie stawów, nerek, ropne migdały i podejrzenie tocznia, rozumie ktoś coś z tego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz sugar, u mnie OB 5, a CRP przekroczone 5-krotnie, zapalenie, bóle stawów i mięśni, wysokie ANA (dsDNA), wysokie leukocyty, więc w gruncie rzeczy zdarza się OB niskie a ogólnie delikatnie mówiąc - "syf" w organizmie. poza tym u mnie do tego hemoglobiny 14,9 i to jest dopiero zaskakujące, bo toczeń mam już zdiagnozowany. więc w sumie wyniki badań mogą być bardzo różne, dużo chyba zależy od ich interpretacji i korelacji pomiędzy zachodzącymi za siebie różnymi parametrami. tak sądzę. pozdrawiam.
_________________
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugar ja podobnie jak Ty OB nie mam dużego, ale za to CRP i ASO są wysokie (700). Z ASO to już mam problemy od urodzenia. Moja pani doktor to zawsze każe mi robić CRP bo OB w moim przypadku jest niemiarodajne. Chyba myślę że CRP jest bardziej dokładniejszą miarą jeżeli chodzi o stan zapalny w organiźmie.
_________________
"Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy" Georg Christoph Lichtenberg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo OB jest mało miarodajne, uważa się je za nieprecyzyjne i nieswoiste, dlatego najczesciej robi się dodatkowo/albo zamiast - CRP i ASO.
u nas autoagresiarzy jakos częściej CRP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, a już myślałam, że może się w laboratorum pomylili, czy coś, bo wyczytałam, że przy stanach zapalnych OB jest powyższone i takie to trochę dziwne. :roll:Przeczytałam też, że obniżone wartości OB mogą świaczyć m.in. niedoborze fibrynogenu, a ja mam często krwawienia z nosa i rany też zawsze długo krwawią i się nie chcą goić, ale fibrynogen to białko ostrej fazy, więc gdyby było go za mało, to pewnie i CRP nie byłoby wysokie. Jednak przy najbliższej okazji, poproszę w laboratorium żeby mi zrobil badania na krzepliwość. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, przy gorączce 39,7 stopni, zapaleniu stawów krzyżowo-biodrowych miałam OB 2, a CRP 5 Shocked To dopiero ewenement medyczny Wink Leukocytów 3, a pozostała morfologia w normie.
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked To może faktycznie masz niedobór tych białek, czy coś. A z wątrobą u ciebie jak? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugar może coś w tym jest że jak niskie OB to może być związane z niedoborem fibrynogenu. Ja mam złą krzepliwość i do tego małopłytkowość i fibrynogen też nie w normie. Ale u mnie zawsze jak mam zapalenie wsierdzia to wykazuje CRP i ASO wysokie.
Ja myślę że u każdego organizm inaczej reaguje na zapalenia i choroby. Po prostu trzeba się obserwować a lekarz wiedząc że nie jesteśmy pacjentami "z książek" zrobią napewno dodatkowe badania.
_________________
"Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy" Georg Christoph Lichtenberg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group