Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Półpasiec
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 8:30 am    Temat postu: Półpasiec Odpowiedz z cytatem

A mnie dopadł półpasiec,niestety!!! Kurcze,boli,piecze,tragedia...I to w tydzień po szczepieniu przeciw grypie. Pan doktor mówi,że musiałam się TYM paskudztwem zarazić ok.5 tygodni temu...Moje złe samopoczucie,jakieś bóle,niestrawności,przygnębienie,zmęczenie,brałam za reakcje po szczepieniu,a tu masz babo placek...Węzeł chłonny w pachwinie zrobił się duży i bolący...I te bolace plecy...Ał..Biorę Heviran i witminki B compositum,mąz mi smaruje pewne części ciała,i po dwóch dniach mam już dosyć,a to może ponoc trwać,/szczególnie u nas/ długo i bolesnie... Pozdrawiam Was,smutno Crying or Very sad
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymaj sie i glowa do gory Slonko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3m się i niepoddawaj bedzie OKI zobaczysz duzo zdrówka do miłego..Smile:*
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Róża
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 143
Skąd: Białystok/Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatko chyba Cię rozumiem. Ja półpaśća przeszłam jakies 2 lata temu. Wysypka swędząca i koszmarny bół mięśni. Zaatakował mi mięśnie tylnej części nogi, od uda do kostki. Trafiłam z tym dziwactwem na dyżur chirurgiczny, kilkoro chirurgów się pochylało i ogladało - jedna z pań z uśmiechem rzuciła "Bin Laden atakuje". Pośmialiśmy się wszyscy. Po czym jeden z panów "proszę Pani, my teoretycznie wiemy co to jest, ale żeby potwierdzić musi Panią dermatolog albo jakiś zakaźny obejżeć". Kiedy dotarłam do szpitala dermatologicznego okazało sie, że nie ma tam dyżuru więc ręce mi opadły. Noga bolała coraz bardziej. Chciało mi się już tylko płakać. Ale trafiłam na miłego lekarza, który zszedł z oddziału i mnie zbadał. Wypisał co trzeba, kazał w łóżku leżeć i się życiem nie przejmować, i brać przeciwbólowe. No to byłam posłuszna. Chorowałam jakieś 2 tygodnie na zmianę spiąc i jedząc, nogę czułam znacznie dłużej. Później okazało się, że powinnam w tym czasie przestać brać immuran, ale i z nim jakoś mi przeszło. Po raz kolejny okazało się, że spokój i ciepło domowe czynią cuda. Czego i Tobie życzę. Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatko wspolczuje........niestety musisz lezec.i raczej nie wychodzic z domu.........moze zetknelas sie z kims kto przechodzil ospe ? w ten sposob takze mozna sie zarazic...jak mialas ospe wtedy .masz polpascia
niestety ...Kuruj sie ..duzo tabletek przeciwbolowych lezec spac.....i nie przejmowac sie swiatem.....Mozna jeszce isc do szpltala na kroplowki z immogluguliny.ale teraz...?po skonczeniu kasy .......??....moze by sie udalo , pare takich kroplowek szybciej stawia na nogi.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo,nic tak nie działa jak wsparcie duchowe.... Smile Już mi lepiej....Leżę w łóżeczku,czytam,ból taki,że idzie wytrzymać,szczególnie po pyralginie...Moja psinka,aż wstyd się przyznać,wygrzewa się obok mnie...Do miłego
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatka, strasznie mi ciebie żal Crying or Very sad , życzę ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, trzymaj się bardzo cieplutko. A dobra psinka wie czego jej pani potrzeba i na pewno działa jak piecyk Very Happy
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojoj, Agatka ale masz bigos Crying or Very sad
Uściski wielkie, znajdź sobie dobre wciągające
relaksujące zajęcie, oby migiem minęło wszystko!
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:45 pm    Temat postu: trzymaj sie Odpowiedz z cytatem

ja tez to przeszlam choc nie tak uciazliwie

trzymaj sie cieplutko

pozdr
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuuuuuuu wspolczuje serdecznie -- mnie polpasiec dorwal akurat na rocznice slubu - no to super mialam -- akurat tak mi sie usadowil ze wywalalo mnei na wysokosci pasa po prawej stronie od pepka do polowy plecow - nawet gaci nie moglam nosic eheh -- bol niesamowity -- lekarz przepisala mi tramal i kazala lezec i bron boszze tego nei wyziebic --- no troszke mi jeszcze blizny po bablach zostaly ale coraz mniej ich jest ale nadal odczuwam od czasu do czasu takie silne skurcze (kucia) w miejscu polpasca - pewnie jakis rodzaj nerwobulu -- no ale nic

ponoc czesto polpasiec atakuje toczniowcow -- moja prowadzaca mowila ze sporo jej pacjentow spotkala przyjemnosc polpasca
no coz -- glowa do gory - swoje wyjdzie i po sprawie bedzie Wink

Pozdraiwam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Złota...
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 14
Skąd: woj. zachodniopomorskie/Berlin

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś tydzień temu zaczęły mnie boleć okolice brzucha po jednej stronie i plecy także po jednej stronie (lewej) i pojawiały się krostki czerwone, z każdym dniem coraz więcej aż zaczęły robić się ropne. Ale objawy półpaśca chyba każdy zna. Bez lekarza zdążyłam już sama sobie stwierdzić co mi jest. Ale poszłam bo potrzebowałam lekarstw, a bez tego bym nie wytrzymała. Tym razem już do Dermatologa się udałam, niestety niemca bo wszyscy polacy na urlopach Sad Spojrzał tylko na mojä skórę i od razu stwierdził to okropieństwo. Ale o nic nie zapytałam bo byłam bez terminu i czasu dla mnie nie miał. Także piszę tutaj z zapytaniem:

- Jak długo przy Toczniu utrzymują się objawy?
- i jak z tym spać jeśli posmaruje się maścią na noc? Bo chyba wolno? Myślałam o folii spożywczej ale może są jakieś inne ,,normalniejsze,, metody?

Pomocy ludzie bo już sił nie mam Sad
_________________
Uśmiech jest naj­praw­dziw­szym, kiedy jed­nocześnie uśmie­chają się oczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz nic Ci nie przepisał ?
maść jaką masz ?
na pewno nie wolno Ci sie owijac folią .
tableki przeciwbolowe jesli mocno boli i to wszystko .
Przydałyby się leki przeciwwirusowe - ale jak rozumiem nie masz .
wysypka jest taka sama jak przy ospie .
traktuje się ją tak samo .
Nie wiem czym to smarowałaś do tej pory że zrobiły się ropne .
One musza same zaschnąć- dobrze by było zostać w domu , bo to choroba zakażna - zarażasz.

U nas moze to trwać dłużej ale niekoniecznie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Złota...
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 14
Skąd: woj. zachodniopomorskie/Berlin

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepisał mi tabletki 5x dziennie i maść 3x dziennie. Nie robiłam z tym nic do tej pory bo nie wiedziałam czym i nie wiedziałam na pewno czy to to. Czyli niczym nie owijać rozumiem. Ospę przechodziłam w dzieciństwie ale te krosty bolą bardziej, nie swędzą.
_________________
Uśmiech jest naj­praw­dziw­szym, kiedy jed­nocześnie uśmie­chają się oczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety to boli
koleżanka z toczniem miała półpaśca i niezbyt dobrze to wspomina; pomęczyła się troszkę, ale przeszło (nie pamiętam po jakim czasie)
miała jakieś specjalne maści i leki

nie stosuj żadnej folii spożywczej Exclamation
stosuj się do zaleceń lekarza
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Złota...
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 14
Skąd: woj. zachodniopomorskie/Berlin

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama też mi mówiła, żebym słuchała lekarza. Dobrze, już będę grzeczna Wink
Niektórzy mnie straszą, że może to trwać bardzo długo ale lekarz powiedział że właśnie około tygodnia. Ale trzeba ponownie robić wizyty kontrolne?
_________________
Uśmiech jest naj­praw­dziw­szym, kiedy jed­nocześnie uśmie­chają się oczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group