Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

strażnicy dobrego samopoczucia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i pomyslec jak tu takich przyzmakow nie jesc ??
moja prowadzaca juz zrezygnowala z przekonywania mnei by jresc wylacznei warzywa i ryby eheheh --- to nei dla mnei ja jestem typowym miesorzerca -- i owszem tam zawsze wszystko odchoruje ale te smaki to delektowanie sie nimi i wogole uhmmmm warto Smile --- szkoda tylko ze te flaczki tak daja mi sie we znaki Sad --- ale nie dam sie pozbawic normalnego jedzenia i jesc ciagle jalowo i wegetowac na tych warzywach samych bleeeeee

no to dzis pora na spagetti boloneze Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słodka no i masz rację Smile w końcu człowiek to istota mięsożerna ...nie wyobrażam sobie rezygnacji z chrupiącego kotlecika albo kurczaczka Laughing 8) ...chociaż do kotlecika pasuje surówka ,więc równowaga jest Wink ...mnie ostatno prześladuje pizza Confused ech mam zachcianki jak kobita w ciąży Shocked ...i jeszcze truskawki Mr. Green Love...no nie przegnam KorbaSmile
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czasem sobie pozwalam... Very Happy 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia ja to nawet dosyć często Laughing 8) ...kurcze a później manti i nospa idzie w ruch (woreczek się odzywa ) Wink
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak a po manti to na drugi dzien wc i leci dolem hehehe - przynajmniej w moim przypadku --- ale cos za czesto musze wspomagac sie manti --- albo zaladek jzu calkiem do niczego albo za duzo sobei pozwalam hmmm
ale jakos nie mam silnej woli by sobie az tak odmawiac Wink

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słodka a co bierzesz na żołądek bo ja mam controloc 20 i powiem Ci że w zasadzie odkąd go biorę skończyły się moje żołądkowe problemy ,kórych nie mogłam uniknąć po ranigaście Wink Very Happy ,jedna tabletka rano i wszystko mogę jeść bez obaw że zaraz polecę to oddać 8)
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moje problemy żołądkowo-jelitowe zawsze się kończą,jak zaczynam brać antydepresanty. Wniosek z tego,że,jak mówi pan doktor,to choroba współistniejąca czyli zespół jelita nadwrażliwego... Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiu ja oslonowo biore lanzul

agatko hmmm a wiesz ze to moze byc cos --- bo te moje problemy zaczely sie po wyjsciu ze spzitala czyli w momencie jak zaczelam brac przeciwdepresyjne --- kurcze tyle ciagle dokladaja tych lekow ze trudno czasem poznac od czego co jest

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się ,że to odpowiedni temat (..robert.. Laughing )..
ogladałam wczoraj ciekawy program odnośnie diety na .....depresję !!!
niewiem czy wiecie ale chciełabym sprzedać wam ją jako ciekawostkę..

w takiej diecie jest mnóstwo różnych owoców i warzyw (surowych), oraz duze ilości tłustych ryb takich jak łosos, makrela-podobno sa w nich specjalne substancje, których organizm sam nie moze wytworzyć ( chyba chodzi o jakis rodzaj tłuszczy ) a są one niezbędne w produkcji związków poprawiających nastrój oraz są budulcem przekazników w mózgu...

to tak po krótce..gdybym miała to na piśmie to pewniw byłoby dokładniej, ale tyle z tego zapamiętałam..

aaaa.. jeszcze jedna ważna informacja.. całkowity zakaz jedzenia produktów pszennych...podobno potrafią wywoływać stany depresyjne..

niewiem jak to skutkuje.. bo ja wsumie zupełnie naturalnie żywię się tak od roku.. a depresja swoją drogą, ale z drugiej stony może byłoby duzo gorzej..
sądze również ,że organizm sam wie co dla niego jest najlepsze i dlatego mamy apetyt na to czy na tamto..hmm.. bo niby skąd u mnie taka dieta.. poprostu na to mam ochotę a na inne rzeczy nie...

pozdrawiam -ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tak nic nie poprawia samopoczucia jak picca czy lasania , żadna czekolada czy lody jak to się naukowo się mówi nie poprawiają mi nastroju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłam w jakiejś gazecie przepis na
placuszki na dobre sampoczucie

czas wykonania: 15 min
porcja dla 4 osób
składniki:
- po 2 łyżki płatków jęczmiennych, orkiszowych, pszennych, jaglanych i owsianych
- 2 łyżki pszennej mąki razowej
- mleko 1,5 % lub jogurt naturalny
- 6-8 jaj przepiórczych
- 3-4 łyzki oliwy z oliwek

sposób wykonania:
Do naczynia wsypujemy wszystkie rodzaje płatków. Dodajemy mąkę. Następnie wlewamy mleko lub jogurt, w takiej ilości, by masa uzyskała konsystencję gęstej śmietany. Na końcu wbijamy jajka. Wszystkie składniki mieszamy łyżką (nie miksujemy!). Tak przygotowane ciasto smażymy na złoty kolor na rozgrzanej oliwie z oliwek. Ciepłe placuszki będą jeszcze smaczniejsze, jeśli posmarujemy je dżemem z pomarańczy (albo śliwek).

Smacznego Exclamation

ja jeszcze nie próbowałam, muszę pierw kupić składniki Very Happy ale zapowiada się pysznie Slina
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tylko płatki owsiane i makę razową ale chyba będzie trzeba sprawdzic w zdrowej żtwności.Jak mi sie uda to bede smażyc placuszki.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W starym temacie - ziółka :
Rozmaryn- doskonały dodatek do zup jarzynowych, mięsnych farszów, pieczonego drobiu i gotowanych ryb. Poprawia trawienie i dodaje energii.
Bazylia - świeże listki dodawaj szczodrze do pomidorów, a także do sałatek, białych sosow, ryb i spaghetti. Bazylia przyspiesza trawienie, działa przeciwzapalnie i uspokajająco.
Tymianek - Jeśli lubisz jeść tłusto, ale chciałbyś tez i zdrowo, postaw doniczkę z ziołem niedaleko i nie żałuj sobie. Wegetarianie dodaja tymianek do ryżu, soczewicy. fasoli, karczocha.
Kolendra- Poprawia smak zwłaszcza zup z warzyw strączkowych, ułatwia trawienie, działa tez wykrztuśnie.
Oregano - Pizza bez oregano, to nie pizza. Tak jak wszelkiego rodzaju mięsa z rusztu, Jeśli w domu masz Tadka-niejadka, zioło wybawi cie z tego klopotu. Działa też przeciwzapalnie i żółciopędnie.
Lawenda- Swieża pieknie pachnie, a suszona wspaniale smakuje. Zwłaszcza w sosach i rybnych zupach czy dodana do masła i warzyw. Napary z kwiatów łagodza migreny, zmniejszaja stres, maja dzialanie rozkurczajace.
Czas założyc domowy mini-ogrodek.
/Twój Styl - "Zdrowie"/
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko, co z wanilią i cynamonem, a szczególnie szejki lodowe, lody waniliowe itd. i pistacje, mogę je jeść kilogramami Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

różnego rodzaju kasze i ryże na słodko i w wersji do mięsa
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group