Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remisja i po remisji- znów nawrót
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaro!
Junior
Junior


Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 2:29 pm    Temat postu: Remisja i po remisji- znów nawrót Odpowiedz z cytatem

Troszkę mnie to dobija, że przez 5 lat miałem spokój z chorobą a tu ni z tąd ni z owąd toczeń zajmuje moje nerki i zaczynam mieć podawany endoxan, po którym już od 3 tygodni nie umię się wyleczyć z infekcji Confused Pozatym jestem teraz w klasie maturalnej i coś bede musial odwlec o rok albo wstep na studia albo mature i wstep na studia. Wszystko runelo i to w takim waznym etapie mojego zycia Evil or Very Mad Co sadzicie o zlosliwosci tej choroby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w zeszlym roku musialam zrezygnowac ze szkoly... nie bylo latwo duzo sie nad tym naplakalam i nahisteryzowalam... wrocilam do szkoly po wakacjach no i nie jest tak zle jak myslalam mam super klase itp teraz chodze z siostra i jest latwiej bo jak ide do szpitala albo na badania czy zwyczajnie na kontrole to wiem co kiedy jest i mam od kogo zeszyty przepisac np... teraz sie nawet ciesze ze podjelam taka a nie inna decyzje i wiem ze zdrowie jest o wiele bardziej wazniejsze od szkoly... pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Jaro, to choróbsko jest wyjątkowo podstępne i atakuje w najmniej spodziewanym momencie - czasem może przewrócić życie do góry nogami, ale Didulka ma rację - szkoła, matura, studia - to wszystko może poczekać...nawet i kilka lat...leczenia tej choroby nie odłożysz na póżniej...niestety...
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Jaro!
Ja również jak teraz jestem w momencie powrotu choroby, po 3.5 letniej remisji, gdzie choruje od 4 lat. Niestety znów mi przypomniała o sobie, a najgorsze jest to, że podczas tych lat wogóle nie odczuwałam choroby, zero po prostu nic, aa tu nagle białko w moczu znów sterydy w pełnej daawce gdzie wyglądam jak chomik i nie wiadomo czy nie endoxan Sad Przez nią mature napisałam tak sobie, ale studiuje na 2 roku i nie mam zamiaru przez nią rezygnować, nie musze być studentką 5 Very Happy Ale wiesz co? najwazżniejsze jest zdrowie, wszystko inne dosłownie wszytko jest mniej ważne.
pozdrawiam-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jaro!
Junior
Junior


Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 6:33 pm    Temat postu: dzięki za komentarze Odpowiedz z cytatem

dodaliście mi otuchy Very Happy , ale mimo wszystko przyszłość jest także bardzo ważna, no i przedewszystkim szkoda mi troche tego, że musze poświęcić ten rok. Zawsze to stracony czas Sad tym bardziej jak się ma plany... i trzeba z nich zrezygnować. Pozatym dzięki za taką stronę natknąłem się na nią ostatnio i uważam, że to świetny pomysł przynajmniej nie czujemy się sami w tym co przeżywamy Exclamation Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaro, czasami trzeba wiedzieć kiedy sobie odpuścić...
nie rezygnuj, po prostu musisz przyjąć do wiadomości że życie nie toczy się według harmonogramu, który sobie spisaliśmy.
czasami zdarzają się niespodzianki, oby częściej te bardziej pomyślne Very Happy

choroba ma już taką swoją pokręconą specyfikę, i cykliczność, nic na to nie poradzisz Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duzo chorych niestety z czegoś rezygnuje....to prawda , jest ciężko i żal....
Niestety czasami trzeba coś poświęcic , aby pózniej bylo lepiej...Musisz wybrać , albo teraz zrezygnować a pózniej wszystko nadrobić ,albo ciagnać dalej .....z gorszymi wynikami .....i mniejsza wiedzą zdawć maturę .Póżniej i wymarzone studia -- moze ci się nie udać.
Może warto teraz odpuścić....i poczakać az choroba sie uspokoi....?
Lub radzić sobie ze wszystkim i iść pod górkę..........?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a rok z całego życia to naprawdę niewiele, poza tym może się okazać, że wcale nie był stracony
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka Jaro Smile

cele, plany i ambicje są bardzo ważne bo w życiu należy do czegoś dążyć a nie siedzieć bezczynnie i czekać np na nawrót choroby
jednak bez dobrego zdrowia nie da się zrealizować swoich marzeń Sad
musisz teraz zadbać o siebie żeby mieć siłę krok po kroku osiągnąć zamierzone cele Smile
rezygnacja całkowita to moim zdaniem ostateczność .........
ja też jestem w maturalnej klasie i moja diagnoza stoi chwilowo pod znakiem zapytania Wink od 2002r toczeń układowy a dziś nie wiadomo Rolling Eyes
czekam w tej chwili na wyniki badań i sama nie wiem czego sie mam spodziewać ....... najgorsza ta niepewność
postawiłam sobie pewien próg który chcę sama przekroczyć - wydział lekarski na AM 8)
wiem że to bardzo ciężkie i wyczerpujące studia jak i sama praca później ale ja po prostu chce być lekarzem i to w dodatku reumatologiem Smile
może kiedyś uda mi się pomóc jakiemuś motylkowi Wink

nie załamuj się Smile wszystko na pewno będzie dobrze Smile
pozdrawiam Love
Powrót do góry
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sama mialam wielkie plany i ambicje zwiazane z moim ukochanym sportem ktory trenowalam wiele lat i mialam niezle osiagniecia... no ale trudno stalo jak sie stalo a marzenia zawsze mozna zastapic innymi rownie ciekawymi Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko i serdecznie ...zawsze trzeba byc dobrej mysli a wszystko bedzie dobrze...Smile 3m sie i niepoddawaj do usłyszenia..SmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga ty to jestes optymistka
MI trudno pogodzic sie z ta choroba.Cale moje zycie przewrocilo sie do gory nogami.
Trudno pogodzic,ze to co chcialas osiagnac staje sie nie mozliwe.Pobyty w szpitalu,utrata przyjaciol i ludzie ktorzy patrza taka mloda a chora.
Narazie cieszmy sie ze nie jest gorzej a co ma byc to bedzie.
Monika
Dzieki za optymizm przeslij troche w moim kierunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wolno siępoddawać, choć sama chyba juz to zrobiłam. Przez chorobę musiałam zrezygnować z klasy biologiczno-chemicznej i przenieść się do matematyczno-fizyczne<że niby łatwiej>przez to nie zdawałam na analityke i teraz jestem studentką 2 roku ekonomii. Z jednej strony bardzo żałuję, że nie podjęłąm ryzyka i nie zdawałam, bo myślałam, że choroba mnie ograniczy, a z drugiej ciesze się bo mniej wysiłku jest na ekonomii i dzięki temu mam więcej czasu dla choroby hehe...
Tak czy siak jak skończe 3 raok ekonomii to zdaje na analityke, dostane się czy nie zobaczymy ważne, żeby mając 40 lat nie mówić, że się czegoś żałowało, albo wszystko zwalać na chorobe. Marzenia są po to, żeby je spełniać, jak nie teraz to za kilka lat... ja wierze, że mi się uda i mając 40 lat będe pani dr ekonomii, oraz mgr analityki Very Happy co za ambicje, ale ja w to wierze...
pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze..powinnaś próbować........Kiedyś w życiu możesz żalować..jesli nie spróbujesz . Choroba może przez wiele lat nie dawać żadnych poważniejszych dolegliwości .
Niestety cześći marzen nie da sie zrealizować , ale można jak isała Didulka znależc nowe cele.Nikomu nie jest łatwo ,a przyjaciele ktorzy sie odsuwają ? to nie sa przyjaciele. monika jeszce sobie wszystko poukładasz na nowo . Zycie niesie ze soba wiele niespodzianek, przyjda lepsze dni ....nie warto sie poddawac . Warto wierzyć w lepsze jutro .a sama sie przekonasz , że bedzie lepiej .
monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też musiałam zrezygnować z klasy biologiczno-chemicznej ale nie dlatego że ciężej tylko dlatego że w mojej miejscowości nie było takiego profilu a do Lublina nie mogłam dojeżdżać bo zapalenia stawów i infekcje nie dawały mi spokoju Sad
jestem w klasie z rozszerzeniem angielskiego i też jest ok Wink
na maturze zdaje biologie, chemie i fizyke Rolling Eyes
mam nadzieje że kiedyś uda mi się w pełni Wink zrealizować swoje marzenia
życze tego wszystkim Love
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group