Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spuchnięte nogi
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 9:44 am    Temat postu: Spuchnięte nogi Odpowiedz z cytatem

No i kolejny wątek.
Kurcze tak sobie myślę, że chyba zaczynam narzekać Very Happy No ale skoro mam Was, to przecież mogę pytać, co nie? Wiem, że tak Razz No więc właśnie, od jakiego czasu puchną mi nogi, szczególnie przy kostkach, a dodam, że są one chude, a mimo tego robią mi się odciski od skarpetek (wcale nie są za ciasne) i zastanawiam się, czy aby to nie była przyczyna moich nerek. Jak do tej pory zawsze z nimi miałam spokój, nic się nie działo i właściwie nigdy nie musiałam kontrolować specjalnie moczu. Tylko z toczniem, to chyba tak jest, cisza, cisza, a potem wielkie bum! Nie chciałabym niczego zaniedbać, a wiem, że jesli sama siebie nie będę pilnować, to nikt tego za mnie nie zrobi. Co więc radzicie, powinnam zrobić sobie badanie moczu? A może to jeszcze inna przyczyna?
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelina, nie zaszkodzi zrobić badanie moczu, bo to rzeczywiście może być przyczyna, u mnie pani dokotor zawsze sprawdza, czy nogi nie puchną, właśnie w kostkach, czasem też mogą puchnąć przy problemach kardiologicznych, też przy nadciśnieniu, cukrzycy, o reszcie na pewno wypowiedzą się koleżanki. A jak z siusianiem? Masz jakieś problemy? np. wstawanie w nocy? Confused
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko wiesz co, powiem Ci szczerze, że teraz właśnie prez spuchnięte kostki i stopy dał się przypomnieć toczeń, tylko że ja mam zajęte nerki przez niego nie tak jak Ty. Moja rada to na pewno zrobienie badania moczu... i wiesz co nie wiem jak to jest u innych osób, ale mi nigdy przy nerkach nic nie puchło, aż tu dopiero teraz gdzie mam dużo białka w DZM 2,8 g więc nie czekaj... zrób badnie moczu, na wszelki wypadek...

pozdrawiam ciepło-angela
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko Very Happy
Jednak konieczne jest skontrolowanie moczu.
Serdecznie Cie pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze lepiej zbadac mocz dla uspokojenia takze samego siebie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję
Pozdrawiam
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie zrób to badanie moczu! Ja miałam to samo w listopadzie, tzn. już od września zaczęły mi puchnąć nogi, zbagatelizowałam to i wyszło mi w końcu zajęcie nerek. Już drugi raz tego błędu nie popełnię. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec zrobilam sobie te badania. Jutro będą wyniki.
Wiecie poszłam do lekarza, myslałam, że nie będę musiała, bo takie wyniki to mogę sobie sama zrobić, tylko coś ostatnio nie najlepiej sie czuję. Jestem jakoś dziwnie osłabiona, szybko się męczę i dlatego to było konieczne. Zrobilam sobie tez morfologie i zobaczymy. Mam nadzieję, ze to chwilowy dyskomfort.
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie odebrałam wyniki dzisiejszej dobowej zbiórki i niestety utrzymuje się białko... pokazałam wyniki prof. i pobrali mi krew oólny, mocz i... jutro mam podany mieć rano endoxan dożylnie. Może to i dobrze, przynajmniej zniknie te białko Smile i znów powróce powoli do małych dawek sterydów... mam nadzieje, że Twoje wyniki będą dobre

pozdrawiam ciepło-angela
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi cały czas jeszcze puchną kostki - jak leżę to nie, ale jak posiedzę nawet godzinkę - od razu balony... Rolling Eyes

Lekarka przypisała mi Furosemidum na obrzęki. Ktoś brał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Furosemid to lek odwadniający. Łykałam go kilka lat temu, gdy nerki trochę zastrajkowały. Po wyjsciu ze szpitala dość szybko zeszłam z furosemidu, bo (za zgodą pani doktor) zaczęłam pić zioła moczopędne od Bonifratrów i nie było już takiej potrzeby Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę go od dziś (nieźle pędza!), co drugi dzień. Mam cały czas opuchliznę (szczególnie buzi - policzki i podgardle) po pulsach. Myślisz Mellu, że chociaż trochę mi pomoże? Mam nadzieję, bo nie cierpię siebie takiej napompowanej Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoże na pewno. Ja miałam ponad 30 kg płynów zatrzymanych w różnych miejscach i wszystko wysikałam, z 91 kg doszłam do 55 Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoże na pewno.....ale musisz pamiętać o uzupełnianiu potasu ....tracisz go wraz z moczem.Ja biore zamiast furosemidu .Tialorid...oszczedza potas .działanie takie samo jak furosemid .
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mella napisał:
Pomoże na pewno. Ja miałam ponad 30 kg płynów zatrzymanych w różnych miejscach i wszystko wysikałam, z 91 kg doszłam do 55 Wink


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Przepraszam, ale mnie zatkało Shocked

Monika B napisał:
Pomoże na pewno.....ale musisz pamiętać o uzupełnianiu potasu ....tracisz go wraz z moczem.Ja biore zamiast furosemidu .Tialorid...oszczedza potas .działanie takie samo jak furosemid .
Monika


Biorę 5 tabletek Kalipozu dziennie 8) aż mi różowo 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group