Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tradycyjny wigilijny stół
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt u nas sś tez śliszki nikt tego nie wymienił
ciatso jak na zwiajny makowec siateczny, tylko przed pieczeniem kroi sie to na kawałki, wychodza pyszne kołaczyki, w wigilie, moczy sie je w mleku,polewa rotopionym masłem i postypuje cukrem, podonmy smak jak makówki ale one są pychotka - to danie mojej mamy , przepis jej mamy, od lat potrawa z woj opolskiego , z dziada pradziada rdzennej ludności tamtych okolic
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzmi to bardzo smakowicie Slina
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
fakt u nas sś tez śliszki nikt tego nie wymienił
ciatso jak na zwiajny makowec siateczny, tylko przed pieczeniem kroi sie to na kawałki, wychodza pyszne kołaczyki, w wigilie, moczy sie je w mleku,polewa rotopionym masłem i postypuje cukrem, podonmy smak jak makówki ale one są pychotka - to danie mojej mamy , przepis jej mamy, od lat potrawa z woj opolskiego , z dziada pradziada rdzennej ludności tamtych okolic
hmm a ja pierwszy raz o takim czym słyszę ...no a ja z opolskiego Laughing a może to dlatego ze moi dziadkowie pochodzili z okolic Mielca a po wojnie dopiero osiedlili się w opolsim..
U mnie jako danie główne to barszcz ale biały z ziemniakami grochem i kapusta..zawsze sama robię zaczyn jest wtedy pychotka taki barszczyk... na drugie danie różnego rodzaju pierogi...
no i oczywiście rybka różnego gatunku.. ciasto...i kąpocik tez z suszu Very Happy
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak anieszko zgadza sie dziadkowie przywiezli tradycje ze swoich okolic, rodzina mojej mamy od pokoleń zamieszkiwała opolszczyznę, dlatego inne dania, na wigilię Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, czyli normalnie się robi makowiec zwijany (jak roladka) kroi na plasterki i piecze-tak?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tylko nie na plasterki tylko na kawałki grubości tak z 10 cm , moze trochę mniej, w wigilię moczy się to w mleku, musi przesiąknąć na wylot,
potem polewa roztopionym masłem i posypuje cukrem, i smaczniego Very Happy masła wystarczy tak po każdej polać po łyżce , moczyc tyle ile jest potrzebne w danym dniu zawsze mozna na następny namoczyć kolejne,
ja zostawiam klika w zamrażalniku i wyciągam po świętach, kiedy juz zostają tylko wspomniena,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihihih Rechot tylko napisałam "plasterki" Laughing
a one w mleku mają leżeć i się namaczać, czy każdy sam wg upodobania sobie moczy?
a sam przepis ciekawy, może się skuszę na to. Warto wypróbować Slina
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli pieczesz zawijane makowce to jasne, watro spróbowac a mają leżec tak ze 3 godziny, muszą się namoczyć,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozpaćkają się przez tyle czasu?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one po upieczeniu wyglądają jak drozdzówki, i nic im nie bedzie maja byc takie miękkie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki, dziękuję bardzo Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas na wigilijnym stole oprócz karpia z pieczarkami,karpia smażonego,ryby po grecku,śledzików w różnej postaci /w tym gotowanych/,królują krokiety z orzechami,kompot /suszone sliwki,jabłka,cytryna,pomarańcza,banany-pycha/. Co jeszcze? A,kapusta z grzybami, makówki /czyli mak,rodzynki,bułka namoczona w mleku/ i barszczyk. Moja Mama zawsze robila jeszcze zupę rybną i zupę z suszonych śliwek.
No i oczywiscie ciasta - ostatnio robie tzw. miodownik i krolewiec.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przejzalam wszystkie wypowiedzi i tylko nie wiem co to jest -MAKIELKI IMAKOWKI brzmi ciekawie ,moze przepis ktos poda?,a jak robicie paszteciki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paszteciki z ciasta francuskiego

ciasto: 50 dag (2 1/2 szklanki) mąki, 25 dag margaryny, 1 szklanka wody, 2 płaskie łyżeczki soli, 2 jaja do smarowania; nadzienie: 40 dag mięsa, 1 1/2 czerstwej bułki, 1 mała cebula, 35
dag margaryny, 1 małe jajo, sól, pieprz, zielona pietruszka

Przygotować nadzienie- np. z pieczarek, z kapusty, z ryby itp.

Z mąki, wody i soli zarobić luźne ciasto. Schłodzić je w lodówce (około 30 min.) i rozwałkować w kwadrat grubości 1 cm. Margarynę rozkruszyć i rozłożyć ją na rozwałkowanym cieście równą warstwą. Rogi ciasta złożyć do środka w kopertę, brzegi złożenia dokładnie zlepić. "Kopertę" rozwałkować w prostokąt, złożyć na 3 części (zwijając boki do środka), schłodzić. Wałkowanie i chłodzenie powtórzyć 3 razy. Po ostatnim chłodzeniu ciasto rozwałkować i kroić na kwadraty o boku 9-10 cm. Na każdy kwadrat nałożyć płasko nadzienie i złożyć po przekątnej, tworząc trójkąt. Brzegi ciasta posmarować jajem, zlepić, a powierzchnię posmarować rozmąconym jajem. Piec w bardzo gorącym piekarniku około 20 min.
w międzyczasie pichcę zwykle sałatki;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group