Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rękawiczki przy pobieraniu krwi
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 12:57 pm    Temat postu: rękawiczki przy pobieraniu krwi Odpowiedz z cytatem

Hej! mam pytanko...
Czy pielęgniarki zawsze zakładają rękawiczki przy pobieraiu krwi?tzn. jak to u Was bywa. Bo ja pierwszy raz się spotkałam, że nie Exclamation i wczoraj mama będąc ze mną w szpitalu zwróciła uwagę, a on odpowiedział, że rękawiczki zakładają tylko osoby które się uczą... no jakaś bzdura totalna Shocked chyba po prostu będe nosiła ze sobą rękawiczki i prosiła, żeby zakładali... bo po prostu boje się o siebie... mieliście z czymś takim styczność Question Exclamation Shocked
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W klinice zakładają pielęgniarki rękawiczki .natomiast spotkałam się z tym ,że w przychodniach .nie każdej się chce.......zwróciłam uwage laborantce........a ona była bardzo zdziwona ...no jak to .....po co jej rekawiczki.? Masz prawo żadać aby osoba pobierająca krew zakładała rękawiczki.to jest obowiązek i jeśli ktos ich nie ma .......popełnia
wykroczenie....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nie w przychodni, nie spotkałam się ani razu z tym , by osoba pobierająca krew zakładała rekawiczki, natomiast w szpitalu , pielegniarka miała je na rekach za każdym razem , chyba ubierała na poczatku pracy, a ściągała po wszystkim. Tak jest przynajmniej w szpitalu górniczym, w bytomiu
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w klinice teraz jak mi zastrzyki robia to siostry zawsze maja ubrane rekawiczki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w przychodni to dokladnie nie pamietyam ale wydaje mi sie ze rtaz miala a raz nie. nie chodze do przychodni na pobieranmie krwi bo musze jezdzic do chorzowa. za to w chorzowie zawsze pielegniarki maja rekawiczki. jeszcze sie tak nie zdazylo ze by ktoras nie miala.
w sosnowcu jak tam jeszcze lezalam to czasami mialy a czami nie. jak i m sie spomnialo to tak
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Warszawie, w Instytucie to nawet do zabandażowania ręki z venflonem zakładają rękawiczki... i do mierzenia ciśnienia Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie tak powinno być, bo przecież mogę ja się od nich czymś zarazić, a oni ode mnie. Jeżeli robie badania z poradni to zawsze zakładają, a w szpitalu może raz. Jak tutaj zmusićich, żeby zakładali rękawiczki to ja tego nie wiem...będe nosiła ze sobą to może założą... Surprised
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam teraz zawsze robione badania w szpitalu i pielęgniarki zakładają rękawiczki... Smile
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Personel nie może mieć żadnych wirusów (jak HBV, HCV, HIV itp...), bo inaczej nie jest zatrudniany. Rękawiczki chronią przede wszystkim personel przed... pacjentem, który często nie wie jakie ma wirusy... Sad

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara ...masz racje...widziałas pielegniarke bez rekawiczek ...bo ja nie.W Ligocie jest to przestrzegane,i rekawiczki nie sa jedne na cały dyzur....chyba inni powinni się od nich uczyć.
A co do zatrudniania pielęgniarek ..maja robine badania...ale wcale nie znaczy to ze nie sa chore. Znam pare pielęgniarek osobiście .które maja dodatnie HBS.......i nie tylko. ..fakt kiedyś zaraziły sie od pacjentów.
No ale teraz pracują ....jak sie im to udaje , to juz ich tajemnica.
Nie pisze bzdur nie sieje postrachu ....nzam takie na 100%
Wymóg posiadania rękawiczek przy pobieraniu krwi jest obowiązujący
powinien byc bezwzględnie przestrzegany.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika masz rację, z tego co wiem absolutnie nie można zwolnić pracownika ze względu na to że jest nosicielem wirusem HCV czy HBV, nawet w służbie zdrowia, nie można na tej podstawie odmówić mu zatrudnienia (trzeba znaleść inny pretekst Rolling Eyes )

Poza tym personel medyczny, może mimo wszystko być równie nieświadomy tego że jest nosicielem jak każdy z pacjentów. W zasadach bezpieczeństwa chodzi zatem o to by wszystkich bez wyjątku oraz wszystkie materiały biologiczne traktować jak zakażone wszystkimi możliwymi wirusami i patogenami.
Jednorazowe rękawiczki, strzykawki i igły to podstawa. Jeśli jesteśmy świadkiem zaniedbań, naeżałoby udać się przełożonego osoby łamiącej te zasady. Po prostu się awanturować.

Tak przynajmniej przekonują na swojej liście dyskusyjnej Prometeusze (HCV). Co więcej, ostatnio czytałam tam test na dobrego dentyste (99% dentystów go oblewa), należy siedząc już na fotelu i widząc lekarza w rękawiczkach, ukradkiem zadzwonić do niego z komórki. Jeśli mamy farta to odbierze telefon osobiście i zrobi to zdejmując rękawiczki, bądź zmieniając je po odłożeniu słuchawki...
Jeśli tak zrobi, to znaczy że jesteśmy bezpieczni Very Happy

A tak na chłopski rozum wydaje mi się, że przy prostym pobieraniu krwi zarażenie się czymś z uwagi na używane wielokrotnie rękawiczki jest o wiele mniejsze niż zarażenie się taką drogą u dentysty, nie wspominając już o strzykawkach i igłach (bo wielokrotnych się chyba już nie spotyka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 2:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby się zakazić HBV wystarczy kontakt z 0.00004 ml zakażonej krwi... starczy otarcie skóry, mała ranka... dla porównania dla HIV trzeba aż 0.1 ml... HBV potrafi wykończyć wątrobę bezpowrotnie... Teraz wiele pacjentów procesuje się ze szpitalami z powodu zakażenia wirusami na oddziale... Nie życzę nikomu kontaktu z zakażonym personelem... Idzie się do szpitala po zdrowie... To nieetyczne narażać pacjentów na zakażenie wiedząc, że ma się wirusa. A może te panie nie pracują z pacjentami? Wtedy nie byłyby zagrożeniem. Od kiedy jest szczepionka na HBV to cały personel (nowy, łącznie ze studentami, nie wiem jak jest ze starszym personelem) ma obowiązek szczepień. Lekarz medycyny pracy nie powinien zakażonej osoby dopuścić do pracy z pacjentami, to zbyt ryzykowne.
Pozdrawiam noworocznie...


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Sty 01, 2006 3:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 2:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te moje znajome ..to pielęgniarki .oraz jeden lekarz...lekarz nie ma stycznosci z krwią ...pielegniarki tak....pracują na oddziałach w szpitalach.
Takie są fakty..własnie u nich przy corocznych badaniach wyszło HBS...
maja wieloletni staż pracy , pracują nadal . 2 innych lekarzy zarażonych wirusem HIV także pracuje zarazili .zarazili sie na chirurgii ...teraz nie mają kontaktu z krwią tzn. nie pracują na bloku
...ale pracują dalej ...Oni nie zagrażaja pacjentom....a zwolnić z pracy ich nie można .
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 3:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przychodni Hepatologicznej w poczekalni widziałam kiedyś taki napis "miałeś kontakt ze służbą zdrowia? - zgłoś się do lekarza"...
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgadzam się że to nieetyczne, większość zakażeń powodowanych w placówkach służby zdrowia nie pochodzi od chorego personelu! tylko własnie z pacjenta na pacjenta przy nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa
to nie są skomplikowane procedury - jednorazowe materiały i autoklaw do sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku, zasady powinny być tak wpojone personelowi, że są automatyczne i wykonywane bez zastanowienia!

nieetyczna wydaje mi się raczej hipokryzja i powójne standardy moralne w takich przypadkach - w placówce nie przestrzega się zasad, wie o tym doskonale kierownictwo (bo czasami wręcz naciska na "oszczędności" materiałów np. rękawiczek) a kiedy zakażona zostaje pielęgniarka pracująca w takich warunkach, to się ją wyrzuca...

a wystarczy trzymać prostych procedur! wtedy nie ma dylematów moralnych, bo ryzyko jest znikome. dla obu stron.
dlatgo tak jak pisałam wyżej, należy bez krępacji domagać się prawidłowej "obsługi", w razie potrzeby udać się do kierwonictwa, albo nasłać Sanepid - oni umieją zmotywować kogo trzeba...
Istnieją Powiatowe lub Wojewódzkie Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne., w wojewódzkich powinny być specjalne działy Sekcje Higieny Lecznictwa, wystarczy telefon, albo sama groźba wykonania telefonu Wink

Polecam strony z namianiarami na odpowiednie jednostki:
Główny Inspektorat Sanitarny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group