Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

System nerwowy na sterydach
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 2:02 pm    Temat postu: System nerwowy na sterydach Odpowiedz z cytatem

Biore sterydy juz od 8 lat niestety widzę że zmienia się moja psychika........mało tego cala osobowość. Czasami wydaje mi się ze zwariowałam, wrzeszcze bez powodu, wszedzie doszukuję sie negatywnych objawów całego funkcjonowania rodziny. Miałam stany depresyjne .......brałam rózneleki z róznym skutkiem .
napiszcie jakie macie doswiadczenia w tym temacie

Dziękuję Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio, znacznie lepiej. Od września jestem na antydepresantach (wskazanie od lekarza psychiatry i psychologa). Wreszcie mam większą radość w sobie, wszyscy patrzą na mnie i mówią - nareszcie "dawna" Kasia. Mialam opory by wejść na drogę farmakologiczną, ale... teraz zupełnie nie żałuję.
Pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gość
Gość





PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z powikłań jest psychoza posterydowa.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czym najczesciej sie to objawia i po ilu latach brania sterydow moze to spotkac??? Twisted Evil
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie objawia sie podobnie jak u kasi krzycze na caly dom bez zadnego powodu brak mi optymzmu i radosci zyciowej ktorej kiedys bylam pelna!nie wiem prawde mowiac jak sobie z tym radzic czasami mam wrazenie ze wybuchne!wtedy pale sobie papieroska (choc na codzien tego nie robie),wlaczam fajna muzyczke i robie sobie kapiel z mnostwem piany!
na mnie dziala niestety chwilowo!Sada teraz jeszcze przyszla jesien Sad
oby do wiosny
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz Smile

Wstretne to chorobsko brr... Twisted Evil
Powrót do góry
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Sro Lis 17, 2004 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka!!

No u mnie jest podobnie: albo sie denerwuje, albo popadam w stany depresyjne i nie mam na nic ochoty. No ale to mozna chyba zniesc denerwuje mnie ostatnio moje zachowanie: wtracam sie w prawie wszystko i krytykuje (no ale moze to lepsze od depresji Smile)

A jak sobie radzic, to nie wiem. Wiem tylko, ze trzeba myslec pozytywnie Smile Ale jak to robic o to jest pytanie ;D
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za odpowiedzi. Moja psychika zaczęla siadać po roku brania sterydow. wpadam w rozne zmienne nastroje od euforii do pełnego doła , leczenie pomaga na krótko , robienie sobie małych przyjemności tak samo.

Czasami czepiam sie wszystkiego i wszystkich praktycznie o nic.
Chciałabym się zmienic ale sterydy -24 mg metypredu ...trzymaja mocno
Do tego dochodza cykle Solu medrolu .......też laduja dokładnie.

w tej chwili jestem zadowolona .......ponieważ tyle osób odezwało się do mnie. Czekam na dalsze rady.

dziekuję Monika


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Czw Maj 02, 2013 10:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Nie Sty 02, 2005 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojoj, ja sie dowiedzialam jakies trzy tygodnie temu ze mam toczen,( a wlasciwie zespol toczniopodobny) no i lykam od trzech tygodni te wstretne sterydy. Tak sobie wchodze na to forum, fajnie ze jest, to naprawde mi pomoglo, bo duzo juz wiem przynajmniej o mojej chorobie, ale jak tak zaczelam czytac o tych depresjach, zmianach osobowowsci, psychozie posterydowej... Confused troszke mnie przeraziliscie...Niby od razu wiedzialam ze po tych prochach skutki uboczne jakies moga byc, troche sie tyje, cos tam cos tam, ale depresja? kiedy zaczeliscie zauwazac u siebie jakies zmainy w zachowaniu, albo w nastrojach...?brrr.... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 02, 2005 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przejmuj sie ......nie wszystko co tu piszemy musi dotknac ciebie......to jest tak.......
jedni tyja ...u innych wystepuje depresja u innych jeszcze co innego ...nie znaczy to jednak ze biorac sterydy bedziesz miala wszystkie powiklania jakie sa tylko mozliwe .
Biore sterydy od przeszlo 8 lat ..jedynym powiklaniem ktore wystapilo od razu bylo nadcisnienie.......zraz po paru dniach od wlaczenia sterydow......miewam depresje , zmiennosc nastrojow ale wystapilo to po kilku latach brania sterydow.Zaznaczam ze stale jestem na wysokiej dawce...i bardzo rzadko udalo mi sie chwilowo zejsc na 40 mg encortonu..Mysle ze przy depresjii oprocz sterydow maja takze znaczenie ......charakter czlowieka ...sytuacja rodzinna ...przezycia dodatkowe ktore przyczyniaja sie do nastroju...Moja rada dla ciebie i wszystkich .....nie przejmuj sie na zapas bierz wszystko troche na dystans.....mozliwe ze nie wystapi u ciebie nic z tych niekorzystnych objawow.........trzymaj sie
duzzooo optymizmu zycze.......Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj chlopak zabronil mi czytac rzeczy na temat naszej choroby.na poczatku siedzalam i plakalam przed komputerem.Od kiedy znalazlam forum jest lepiej. Ale zmiane nastroju i przygnebienie zawsze mialam nigdy nie bylam pozytywnie nastawiona.Ale nerwy to mnie lapia dosyc czesto.Ciesze sie ze jest to forum tutaj mozna przynajmnie podzielic sie naszymi doswiadczeniami.To dziala jak wizyta u psychologa.Moj chlopak to juz wariuje.Z reszta kiedy on przychodzie zmeczony z pracy to nie chce go zameczac moja choroba.Teraz nadchodzi zima deszcze zimowa depresja na sto procent.poczekamy zobaczymy.Pozdrawiam pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przejmuj się huśtawką nastrojów, wszyscy tutaj tak mamy Very Happy
trochę od choroby trochę od leków.
w necie znajdziesz wiele wiadomości o chorobie, tyle że na ogół podane tak sucho i profesjonalnie, że aż przerażająco. musisz to sobie przesiewać przez filtr Dystansu. trudne ale możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania86
Junior
Junior


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 5

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
biorę metypred już od 5 lat i szczerze powiedziawszy nie zwróciłam uwagi na moje zachowanie... myślałam że te moje wrzaski, krzyki, "dołki" oraz płacz bez powodu to normalne u młodej dziewczyny. Po przeczytaniu natomiast waszych wypowiedzi, uświadomiłam sobie że to może być przyczyna brania tych leków. W sumie to dobiło mnie branie 20 tabletek rano i 15 na wieczór Sad kiedyś "było dobrze", teraz bóle stały się dotkliwsze, ledwie chodze (całe szcześćie że mam samochód) martwie się o przyszłość, co ze mną bedzie, a najbardziej martwi mnie moje przyszłe dziecko... chciałabym mieć 4 ale wszyscy dookoła mówią mi że powinnam patrzeć na siebie i dbać o swoje zdrobie a nie zawracać sobie głowy innymi sprawami. Dla mnie wydało się to nie do pomyślenia... Dzieci to moje największe marzenie ale boję się że mogłyby mieć tą samą chorobę co ja i tym samym naraziłabym je na niesamowite bóle Sad
i jeszcze jedno... moja reumatolog przepisała mi antydepresyjne tabletki po tym jak zobaczyła moje ob dochodzące znów do 100 i po moim zachowaniu... rozpłakałam się przy niej Sad od stycznia nie umiałam się pozbierać... zmarł wtedy mój tata i wszystko straciło dla mnie sens... próbowałam nawet...zresztą nieważne...teraz jest już troszkę lepiej... chyba... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu Very Happy
bardzo mi przykro z powodu straty tak bliskiej Ci osoby Sad
huśtawki nastroju to normalne w miarę przy naszych chorobach, no i przy braniu sterydów-nie przejmuj się tym Smile
dobrze, że dostałaś leki antydepresynje-powinny pomóc, nie Ty jedna je bierzesz, ważne żeby czuć się lepiej Very Happy
ból Confused hmmm poproś lekarza o jakieś odpowiednie środki przeciwbólowe, może zleci też jakąś rehabilitację, zabiegi Very Happy
mimo wszystko życie jest piękne i warto żyć Smile
dzieci-jak chcesz je mieć, to zacznij pozytywnie myśleć, nigdzie nie jest powiedziane, że maluszki będą chore tak jak Ty-zobacz na forum ile jest szczęśliwych Mamuś Baby nie słuchaj się tych "cudownych" doradców Exclamation bo niektórzy to potrafią tylko człowieka dobić Twisted Evil
o siebie też oczywiście masz dbać Very Happy

a jak Ci źle, to wal na forum i wyrzuć wszystko z siebie-będzie lżej
tu zawsze znajdzie się ktoś kto zrozumie, wesprze, doda otuchy, czy rozśmieszy Very Happy

i jeszcze jedno: dużo tych tabletek łykasz-jaka to dawka?

trzymaj się Słonko cieplutko Buziak
dużo zdrówka Exclamation Very Happy
ja trzymam kciuki za powrót do formy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja staram sie zawsze byc pozytywnie nastawiona i naprawde wychodzi mi to duzo sie smieje ale to dzieki bliskim mi osoba Kiedy jestem sama tez staram sie nie myslec zle Jednak jak to kazdego czasami chyta"dołek"wtedy widze swiat na czarno zwalam wszystko na chorobe i mysle jak to mi zle nie jest ... ale juz potem podnosze głowa i znowu mysl optymistyczna i chcec walki z tym wszystkim bardzo pomaga mi w tym Wiara naprawde Smile Prosze Boga zebym jakos dała rade zebym tylko sie nie załamała.Biore tabletki juz prawie rok przecidepresyjne przeciwlekowe (małe ilosci pół rano pół na wieczór) Czasami w tych troszke gorszych "czasach" zazywam doraznie wieksza dawke Tak zalecil mi lekarz psychiatra
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym


Ostatnio zmieniony przez karolina7 dnia Pon Kwi 23, 2007 3:26 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group