Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

to już chyba naprawdę nie żarty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 1:19 pm    Temat postu: to już chyba naprawdę nie żarty Odpowiedz z cytatem

Uczepiło się mnie to coś i nie chce odpuścić. Nowy rok się zaczął, czas iśc pomęczyć lekarza o skierowania na badania, byłam pewna, że moje pozytywne nastawienie pokona wszelkie cholerstwo, a tu niestety...
za każdymn razem dochodzi nowy ból w nowym miejscu, stary się zmniejszy na tyle że sie przyzwyczaje, to narasta kolejny - w ostatnich dniach daje mi popalić coś podobnego do korzonków albo nieostrej rwy kulszowej - mam problemy ze wstawaniem siedzeniem i wogóle blebleble - aż się odechciewa wszystkiego, no i zauważyłam dziwną rzećz - przy tych dużych bólach czegoś tam w środku nasilają mi sie na szyi zmiany - chyba to oznacza stan zapalny ale czemu razem?
No i mam prośbę - ja u swojego rodzinnego to musze wypraszać badania-
bo inaczej wypisuje coś na zgłoszoną dolegliwość i każe spadać.
Na jakie badania mam wołać zlecenie , czy lepiej od razu do jakiegoś specjalisty?
czy może w poradni dermakologicznej o tym powiedzieć i tam dostanę skierowanie na wyniki
Ja już nic nie wiem.
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zużka ja szczerze mówiąc to jak mam możliwość to biorę skierowania gdzie tylko się da Smile napewno rodzinny da Ci skierowanie na morfologie ogólną i badanie moczu ogólne, jak zrobisz to powinno wykazać jakąś infekcję. A jakie masz zmiany na szyi, związane z braniem sterydów Question ja miałam takie zmiany w pierwszych 2 tygodniach zwiększenia leków z 9mg.co drugi dzień na 60 mg. codziennie i nasilały mi się one po nocy,ale przeszło. A w poradni dermatologicznej gdybyś się zgłosiła to sądze, że również daliby Ci skierowanie na wyiki, warto spróbować... powodzenia... Buziak
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela dobrze mówi - bierz skierowanie na wszystko, no co dadzą. Nadmiar badań nikomu nie zaszkodził, szczególnie, że masz takie objawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się .ze nie wszystkie badania zrobisz u rodzinnego .....mrfologia OB .tak ..........może elektrolity...dadzą ogolny obraz..ja zrobiłabym głowne ...białka ostrej fazy ...CRP.....może ASO....
.odczyn Walera Rosego.....próbuj u rodzinnego .ile ci da.....?
reszte u Reumatologa.......
Poczekaj .może ktoś wie więcej.. więcej zaproponuje ........dla mnie te byłyby ważne.powinny wykazać ....stan zapalny..a musisz zwalczyć chorobe.nie objawy...tabl. przeciwbolowe.dają troche spokoju ...ale nie o to chodzi....Trzymaj sie i czekaj na dalsze propozycje....
a wyszukiwarka....sprawdzałaś...?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zagadkowo to wygląda...
to są ogólne bóle mięśni, czy raczej stawów? bo jeśli podejrzewasz stawy biodrowo-krzyżowe (problemy ze wstawaniem, siedzeniem) to motrochę jak zzsk a
wędrujące bóle mięśni to np. fibromialgia
tylko że tam zmiany skórne nie pasują Shocked
czyli jak widzisz zgadywanka i loteria Rolling Eyes

a z tego co pamiętam, postawili diagnozę łojotokowego zapalenia skóry, tak? czy coś się zmieniło, uzupełnili bądź prostowali tą diagnozę?

czy przy łzs mogą być takie dziwne bóle, nie mam pojęcia Confused
a czy to coś zupełnie innego, to trzeba by od razu u specjalisty, bo co ci może lekarz rodzinny powiedzieć, najwyżej zleci podstawową morfologię i OB, jak Monika pisała, a tu chyba jednak chodzi o fachowe i jednoznaczne rozstrzygnięcie co się dzieje, prawda? tak mi się wydaje, że zaoszczędzisz czas i nerwy (ale już chyba nie kasę...) udając się do dermatologa lub reumatologa i jeszcze raz pokolei przedstawisz jak się sprawy mają, co ustalono do tej pory, jakie było leczenie i jakie zaszły zmiany od tamtej pory - może już się coś przez ten czas wykluło konkretniejszego? cholera wie...
nie mam nawet pojęcia o jakie badania powinnaś pytać, czego szukać, czy w ogóle czegoś z "naszej rodziny", czy zupełnie z innej bajki - a wygląda na to że jest ci potrzebne jakieś leczenie, bo się przecież męczysz!
chyba warto przeczołgać się jeszcze raz przez całą drogę diagnostyczną pod fachowym nadzorem, nic innego mi nie przychodzi do głowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Zużka, jak się dziś miewasz? Przeczytałam co napisałaś i próbuję napisać coś. Może trochę to rozjaśni. Ale oczywiście NAJLEPSZYM sposobem jest pójście do specjalisty Rolling Eyes
Jeśli chodzi o typową rwę kulszową, to ból wtedy występuje na pośladku, szczególnie w przejściu pośladka w nogę.
Poobserwuj kiedy, przy jakich czynnościach ból się nasila, czy noga(nogi) traci czucie, drętwieje, przestaje spełniać Twoje "polecenia" itp, takie są typowe objawy korzonków.
Jeśli chodzi o badania to najlepiej toczeń znają inni Forumowicze...
Chyba najlepiej tak jak mówią dziewczyny, tzn. brać skierowania na co dadzą... Trzymaj się Zużka, będzie dobrze!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group