Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle głowy, migrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wieczorem zdarzyło mi się coś, co jeszcze nigdy dotąd nie miało miejsca. Otóż od wczorajsezgo ranka pobolewała mnie głowa, z upływem dnia ból nasilał się, a gdy dotarłam na nocny dyżur, nie mogłam już chodzić, bo wstrząsy wywołane stawianiem kroków przyprawiały mnie o mdłości. Musiałam zalec pod kroplówką z lekiem znieczulającym, którego działanie okazało się bardzo marne. W trakcie rozmowy z koleżanką z pracy - po około dwóch godzinach od kroplówki, zrobiło mi się trochę lepiej - koleżanka owa zamarła w pół słowa, gapiąc się na mnie tak, że aż głupio się poczułam Confused Odpowiadając na moje pytanie o co chodzi, ona z niedowierzaniem stwierdziła, że mam anizokorię i poleciała po naszego lekarza dyzurnego, natomiast ja zbaraniałam zupełnie Shocked Po przebadaniu, nasz lekarz stwierdził, że rzeczywiście jest subtelna nierówność źrenic i zaczłą mi zadawać pytania, czy ostatnio nie miałam drgawek i zaburzeń widzenia, niewyjasnionej utraty przytomności Shocked Nadal zupełnie zbaraniała, odpowiedziałam, że absolutnie nie Exclamation
Po kolejnych dwóch godzinach stan moich źrenic wrócił do normy, ale dzisiaj rano, patrząc do lustra znowu widzę subtelną różnicę Confused Czy ktoś z was może mnie oświecić, czy w chorobach reumatycznych, moga się zdarzać takie rzeczy i czy nie niosą one ze sobą takich konsekwencji, jak niektóre choroby, dające w ojawach anizokorię Confused Question Bo teraz zaczęłam odczuwać niepokój, tym bardziej, ze znowu pobolewa mnie głowa i szyja zaczyna do tego Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam tak kilkakrotnie, z tym ,ze roznica wiekości zrenic utymywała sie długo, przez ładnych kilka dni, torwarzyszyło temu opadnięce kącika ust z jednej strony, co dziwne ja tego nie widziałam dopiero moja lekarka od razu zaczęła pytac co sie stało ?
chyba czeka cie wizyta u neurologa, zreszta w naszych chorobach w wiekszosci przypadków neurolog jest na porządku dziennym , co to było może stwierdzic lekarz neurolog po badaniach ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, wszystkiego bym się spodziewała, tylko nie tego Exclamation Shocked Kąciki ust na szczęście są na miejscu Wink , a neurologa rzeczywiście chciałam jeszcze dzisiaj dopaść, ale dyżur kończyałm reanimacją i tak jakoś wszystko uleciało w niebyt... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked matko święta o czym wy piszecie Shocked , mi tylko czasami drga powieka
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, zastanawiam się, co jeszcze musi u Ciebie sie wydarzyć, by poziom niepokoju osiągnął granicę progową konieczną do przełamania pewnych oporów i poważnego zajęcia się swoim zdrowiem. Boję się tylko, by nie nastąpiło to dopiero w sytuacji zagrożenia Twojego życia.

Wiem, że możesz mieć dość pewnych rad, ale myślę, że byłoby rzeczą rozsądną udanie się jeszcze dzisiaj do neurologa. Objawy te nie muszą być koniecznie związne z chorobą reumatyczną. Trzeba też wykluczyć krwawienie podpajęczynówkowe, tym bardziej, że zażywałaś wiele leków przeciwbólowych mogących prowadzić do krwawień. Ból szyi może być wczesnym objawem sztywności karku (objaw oponowy).
Oczywiście jesteś osoba wolną i zrobisz to co będziesz uważała za słuszne, ale ja poprostu coraz bardziej martwię się o Ciebie. U mnie poziom niepokoju o Twoje zdrowie dawno przekroczył wszelkie granice alarmowe. Może jestem nadwrażliwa, a może po prostu coraz bardziej cenię zdrowie i życie.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana Sawono, poziom niepokoju juz tą granicę chyba osiągnął Confused Dzisiaj na treningu łupnęłam z konia i walnęłam lewym stawem krzyżowo-biodrowym(jak na złość) w ziemię, a głową (miałam kask na szczęście) i lewą łopatką w słup od płotu Confused Co prawda jakoś nic mnie nie bolało i zaraz wsiadłam na konia z powrotem, ale takie jakieś dziwne zaburzenia widzenia miałam przez chwilę Confused Ni to mgła ni to nie mgła Confused Potem przeszło, ale na łopatce mam już krwiaka, a na wymienionym stawie siniol się rysuje Confused
Jutro mam dniówkę, to pogadam z neurologiem, z resztą jutro też idę do reumatologa, bo badania krwi mam kontrolne zrobić. Nie wiem, czy mu powiem o tym łupnięciu Confused pewnie zły będzie Confused A tak poza tym czuję się zupełnie dobrze Confused No, gdyby nie te mdłości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani co ty wyprawiasz Rozga powinnaś zarobić
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Ani Ani ..lanie i to porzadne Ci się nalezy...i powinnas powiedziec o tym lekarzowi... no tak ale leczyć słuzbe zdrowia zawsze najtrudniej ehh nieładnie Ani...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Perłowy Dżem
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Lbn

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do migreny...cierpie od kilku lat...a najlepszy sposob na unikniecie ataku to ustabilizowany tryb zycia,zadnych nocnych posiadowek,zadnego dymu papierosowego,alkoholu czekolady(tak podobno wskazuja badania,chociaz u mnie nie widze zwiazku) zero stresu ,,ponadto u mnie wystepuje migreny przy gwaltownych zmianach pogody-silne wiatry ,spadki cisnienia,wlasnie ostatnio mnie dopadla,caly dzien nudnosci wymioty,swiatlowstret, zapachwstret,dzwiekowstret...a bol w pulsie taki,jakby ktos wbijal ci gwozdzie w glowe.do tej pory gdy czuje ze sie zbliza łykam SUMAMIGREN i pomaga.wczoraj jednak za pozno zareagowalam i niestety jakos nie pomoglo. ale jak na razie tylko dzieki tym proszkom udaje mi sie przetrwac. sa na recepte i 2 tabletki w zaleznosci od dawki -50 lub 100mg kosztuej 0d 30 do 50 zl....wiem ze drogo,ale co poradzic. tylko jak mowie trzeba łyknac na samym poczatku ataku migreny bo inaczej nic z tego nie bedzie.wspolczuje wszystkim ktorzy cierpia na migrene..pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perłowy Dżem napisał:
co do migreny...cierpie od kilku lat...a najlepszy sposob na unikniecie ataku to ustabilizowany tryb zycia,zadnych nocnych posiadowek,zadnego dymu papierosowego,alkoholu czekolady(tak podobno wskazuja badania,chociaz u mnie nie widze zwiazku) zero stresu ,,ponadto u mnie wystepuje migreny przy gwaltownych zmianach pogody-silne wiatry ,spadki cisnienia,wlasnie ostatnio mnie dopadla,caly dzien nudnosci wymioty,swiatlowstret, zapachwstret,dzwiekowstret...a bol w pulsie taki,jakby ktos wbijal ci gwozdzie w glowe.


Jak najbardziej to typowe dla migreny. Tylko niestety nie da się uniknąć co niektórych czynników. Żyć bez stresu, według jakiegoś schematu, unikać zmian pogodowych? To nie jest realne i dlatego zdecydowana większość ludzi cierpi z tego powodu. Jest tylko mały problem - lekceważenie pierwszych objawów i łykanie leków przeciwbólowych na własną rękę. Skoro bóle powtarzają się cyklicznie, to jest to problem do wyregulowania z porozumieniu z lekarzem. Też miewam z tego powodu nudności itp. To wszystko jest ze sobą powiązane. A że problem warty uwagi i wymagający podjęcia zdecydowanych kroków, o czym świadczy chociażby powyższy przypadek Ani, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Komplikacji może być mnóstwo, w tym zaburzenia neurologiczne, parestezja, afazja, dyzartria, niedowłady, padaczki... Nie ma żartów. Również nie każdy lek przeciwbólowy jest tolerowany przez dany organizm. Kwestia doboru i kontroli, przez lekarza pierwszego kontaktu chociażby. Przy okazji warto sprawdzać ciśnienie. Regularnie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Perłowy Dżem powiedz jak to zrobic ? zadnego stresu, zadynch zmian ustabilizowany tryb życia, a jak okełznąc zmiany pogody , nie da się, po prostu sie nie da, akoholu nie pije nie pale czekoady nie jem ,( cukrzyca) co jeszcze zrobic aby było ok, nie jest to możlwe, zwyczajnie się nie da

Ani tobie opowiedziałam, jak chyba wiesz mam padczkę, mam tez wiele smian po mikroudarach, chcesz tez tak ? watpie wiec bez ociagania biegiem do neurologa,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, umieram dzisiaj z bólu, od 10 do 16.30 nie byłam w stanie pracowac, brałam leki, ale nie pomogły. Razi mnie jasne światło, musiałam sciemnic ekran kompa...Reumatolog wypisał badania na krew, wszystko w normie, mocz też...miałam iśc do niego pobadaniu krwi, ale musiałam się położyc i zasnęłam, a kiedy się obudziałm już go nie było, dzisiaj tylko na 8 godz. do pracy przyszedł. Na niedzielę umówiłam się z neurologiem, byc może TK zrobią Confused Źrenice na razie równe, brak sztywności karku, tylko ten ból głowy mnie dobija, nie jestem w stanie funkcjonowac. Jutro dzień wolny, nic nie robię, tylko do góry brzuchem leżę...
U mnie się bez stresu nie da, taka praca...Ale nie palę i nie piję, czekolady też raczej nie jadam Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiec tylko sie połozyc, nie siedz przy kompie nie oglądaj tv. to też podraznia ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Monika, ja już sama nie wiem, co mam robic, jak leżę boli, jak siedzę boli, jak chodzę boli, nigdy dotychczas nie miałam takiego problemu i nie za bardzo umiem sobie z nim poradzic...Próbowałam zimnych okładów, nic...Ale zaraz idę spac, tak sobie siadłam trochę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z bolem nie zawsze mozna sobie poradzic chyba ze pozna sie jego przyczyne, jesli masz jakies leki przeciwbolowe z cofeiną to szybciej zadziała
wiem co to ból i wiem jak jesteśmy bezradni wobec niego
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group