Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle głowy, migrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniś, dziękuję Ci za wszystkie rady, dziś już nie będę nic łykac, nie pomógł czopek z paracetamolu, nie pomogły dwa Apapy, nie pomogła w końcu kroplówka z tramalem, jak jeszcze coś łyknę, to chyba z odruchem wymiotnym w toalecie wyląduję, zaraz idę się kąpac i spac, bo już siły na nic nie mam...Tylko mój sisostrzeniec łazienkę zwolni...
Niestety nie mam takich tabletek, bo spróbowałabym łyknąc jutro... Sad
Dzisiaj rano obudziłam się z jednostronnym bólem głowy. Boli lewa skroń, szyja, lewy bark, promieniuje do ramienia, i nie mogę do końca otworzyc lewego oka, bo wtedy boli jeszcze bardziej Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani w aptece jest dostepny Apap z coffeiną, szybciej pomaga, tylko jesli ból jest bardzo mocny wez od razu dwie, i nie przesadz z lekami, mozna na dobe wziąc 8 tabletek po 500 mg, to jest juz wyjatkowo , dopuszczalna norma leków przciwbolowych , na dobe to 4 g. ale tylko w wyjatkowych sytuacjach ,
na mnie tramal wcale nie działa
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mia Boska
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Wielka Brytania

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewek, opisujesz typowe objawy migreny.

Cierpie na nia cale zycie od dziecka i kiedy stawiano mi diagnoze coroby tkanki lacznej, to kiedy wspomnailam o mojej migrenie specjalista w Klinice Tocznia w St Thomas Hospital w Londynie pokiwal glowa, potwierdzajac ze migrena czesto towarzyszy chorobom zwiazanym z toczniem i to mu pomoga rowniez w stawianiu diagnozy (no i badania).

To ma sens, bo przy stanie zpalnym tkanek powoduje to stan zapalny ukladu krwionosnego w mozgu i stad tendencja to migren.

Mozesz sie zwrocic to neurologa ale najpierw sie upewnij ze jest specjalista od migreny, bo nie wszyscy neurologowie znaja sie na tym jak sobie radzic z migrena (ani postawiac diagnoze).

Tak na codzien to najlepszym sposobem na migreny jest dostepny w Posce rowniez Imigran. Nie wiem czy tak samo sie nazywa, ale w aptece beda wiedziec. Jest na recepte (u nas w UK mozna tez bez recepty) ale dosyc drogi.

To nie jest srodek przeciwbolowy ale dziala na migreny wspaniale.

Badz bardzom ostrozna ze srodkami przeciwbolowymi, bo one wlasnie czesto doprowadzaja szybko do chronicznego stanu bolow glowy - jesli bierze je sie zbyt czesto organizm sie uzaleznia i reaguje bolem glowy i wytwarza sie bledne kolo.

Imigran przerywa cyckl i nie trzeba go brac tak czesto. Srodki przeciwbolowe sa dlatego niewskazane przy czestych migrenach.

Imigran jest lepszy pod tym wzgledem - nie daj sie tylko namawiac na tabletke piedzesiat miligram, ze to niby tansza, bo to na ogol nie dziala i wiele osob sie przez to zniecheca do Imigranu. Potrzeba 100mg, by dawka zadzialala. Sprobuj, jak to migrena to powinno pomoc.
Poszukaj tez forum migreny - wiem ze jest jedno wspaniale w Polsce ale zapominalam jak je znalesc.

Zycze by Cu jaknajszybciej przeszlo
Mia
_________________
Mieszkam w Anglii od 30 lat, odwiedzam Polske poludniowa, ale choroba utrudnia mi pobyt mam diagnose glownie na Sjorgen itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zosia50
Junior
Junior


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 8:30 am    Temat postu: Bole glowy-migrena Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie po dlugim czasie. Nie jestem na biezaco tylko wskoczylam poczytac wszystko na temat BOL GLOWY,bo silny bol gnebi mnie juz od tygodnia. Crying or Very sad To nie 1raz ale tym razem inaczej.Moj lekarz byl na urlopie a ja nie chcialam isc do innego a wogole staram sie pomoc sama jak tylko idzie.Jutro mam termin do lekarza.Przeczytalam wszystko pod tematem" Bole glowy -migrena"i mam pewne przypuszczeeniee co mnie meczy tylko musze poczytac jeszcze w encyklopedii zdrowia by sie upewnic.

Niby w tej chwili nie boli mnie glowa ale np.jak bylam przed chwila i parlam przy "posiedzeniu"czy przy przysiadzie to bol mocny pulsuje mi od karku do czubka glowy.poczatkowo tak jakby tylko bolal mnie tyl glowy ale po paru sekundach pulsuje w calej niemilosiernie.Oczywiscie dziennie biore leki przeciwbolowe paracetamol albo apap albo tramalparacetamol.

nie znalazlam potwierdzenia w encyklopedii tak chcialabym zapytac czy ktos mial podobne bole? Musze dodac jeszcze ze przed tygodniem to nawet przy siadaniu i polozeniu sie tupalo mi w glowie,ze najlepiej to tylko stac ale to tez tylko do czasu Crying or Very sad Dzisiaj o tyle poprawia mi sie,ze ostry atak nastepuje z wiekszymi odstepami Smile aha! i jeszcze mam to,ze kiedy dotykam szyje przy glowie to boli mnie tam . Prosze napiszcie mimo tego czy ktos ma podobnnie Question

połaczyłam twoje posty w jeden , przy pisaniu korzystaj w funkcji EDIT aby dopisac cos co pominęłas w poprzednim do tego wałsnie słuzy ta funkcja .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zosia, nie pozostaje Ci nic innego, jak zgłosić to lekarzowi. Nikt Ci tutaj nie powie co może być przyczyną. Zwykła migrena (którą i tak się leczy), zmiany pogodowe, problemy z ciśnieniem, albo problemy z układem nerwowym, które mogą mieć miejsce przy toczniu (bo z toczniem masz do czynienia tak?). Bardzo często forumowicze skarżą się na podobne objawy. Należy się tym zająć i to jak najszybciej.
Poza tym, przy gwałtowniejszej zmianie pozycji ból lubi się nasilać, występują zawroty głowy, itp.


PS. Kwestia techniczna - korzystaj z opcji Edit w celu modyfikacji lub dodania paru słów do wiadomości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyczyn może byc wiele od zwykłego bolu głowy spowodowanego zmianami pogody , do bólu spowodowanego wysokim cisnieniem czy migreną albo zniamami zwyrodnieniowymi w kręgosłupie , musisz to wyjasnic z lekrzem, przyczyn jest sporo i to on powinien to wyjaśnic bo my mozemy siebie tylko gdybać, nawet jesli bol jest tak sam a przynajmniej ci się wydaje ze jest taki sam jak u kogos innego to jednak u innej osoby czesto spowodowane jest innym czynnikiem,
nie masz wyboru, musisz o tym wpomniec na wizycie,
byc moze nie wyjasni sie przyczyny bo nie zawsze jest to mozliwe to jednak wkluczy pewne powazne sprawy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zosia50
Junior
Junior


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 19

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 10:27 am    Temat postu: bole glowy-migrena Odpowiedz z cytatem

Dziekuje serdecznie za odpis Exclamation Monika i Robert Smile to dobrze robi jak ktos odpisze,bo czlowiek czuje sie nieraz zagubiony. Witam dzis i powiem co bylo u lekarza.Moj lekarz przypuszcza,ze jest to spowodowane przez sprezone muskuly i dostalam zabieg terapie na muskulature karku-pole magnetyczne to sie tu tak doslownie nazywa.Jak na razie czuje sie lepiej.Gdyby bole wrocily mam przyjsc po poludniu. Ja jako optymistka mam madzieje,ze bedzie dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki masaz jest dobrą sparwą jesli to rzeczywiscie od tego, napiete mięsnie szyi i ramion czasmi powoduja bole głowy , na pewno nie zaszkodzi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Już mnie chłopak i tak przezywa hipochondryczką ale poużalam się nad sobą. Czy miewacie tak, że boli całkiem z tyłu głowy? Odczuwam to tak tak jakby ktoś mi czymś ciężkim przyłożył czy coś w tym stylu. Dawniej miewałam i miewam nadal typowe migreny z bólem skroniowym i uczuciem zaciskającej się obręczy, co mój lekarz tłumaczy wysokim ciśnieniem, ale ten ból z tyłu głowy jest chyba jeszcze gorszy. Przymierzam się do wizyty u neurologa, ale chyba musiałabym prywatnie iść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bole głowy z tyłu tez wizą się z wysokim cisnienem albo nagłym jego wzrostem, przy takich bolach sprawdz cisnienie, ja wtedy mam zlecone od lekrza dodatkowa tabletkę na nadcisnienie
wizyta u neurologa nie zaszkodzi, domagaj się skierowania chociazbys miała poczekac ze 3 miesiace,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to by się zgadzało, bo ja mam podwyższone i nawet mój internista mi zalecił brać po połówce enarenalu. Skoro się dowiedziałam, że to może być z powodu tego podwyższonego ciśnienia, to czuję się uspokojona, będę się domagać skierowania, jakby mi się mimo brania tego enarenalu to powtórzyło. Dzięki. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli masz cisnieniomierz w domu sprawdz w takiej sytuacji czy zmieniło się cisnienie , połowka tabletki a moze naprawde bardzo pomoc, przy okazji skonsultuj to z lekarzem prowadzącym
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nie mam ciśnieniomierza, chyba muszę go sobie w końcu sprawić. Ale nie ma problemu, bo mam przychodnię blisko i raz na jakiś czas tam chodzę i każę sobie mierzyć. Hmm lekarz prowadzący? Znaczy pani reumatolog? Ale ona mi powiedziała, żebym się do niej zgłosiła dopiero po wycięciu migdałów, czyli za jakieś 2-3 miesiące. Very Happy Chyba żeby mi sie zapas leków skończył (ale mam jeszcze dużo), albo coś się wydarzyło niepokojącego, bo stwierdziła, ze skoro te leki pomagają i nic nowego się nie dzieje, to bez sensu, żebym tak łaziła co chwila i wydawała pieniądze. Ale myślę, że skoro internista mi to przepisał, to chyba wiedział co robi, on jest generalnie o wszystkim poinformowany. Jeszcze raz dziękuję! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Muzyk
Junior
Junior


Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic przyjemnego, dziękuję Bogu że od dłuższego czasu mam spokój w tej kwestii. U mnie było to związane bezpośrednio ze stresem. Faktycznie nie ma lekarstwa, które uśmierzy ten ból. Przy każdym takim ataku 3-4 dni wyjęte z życia, wstręt do jedzenia, wody, światła, każdy nawet szept drażni do tego stopnia że dostawałem furii i było jeszcze gorzej... wizyty u neurologa nic nie przyniosły niestety, ale od co najmniej pół roku cisza.....
_________________
D u m
S p i r o
S p e r o....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś testował Feverfew?
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group