Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle głowy, migrena
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 11:43 pm    Temat postu: bóle głowy, migrena Odpowiedz z cytatem

od dłuższego już czasu mam bóle i zawroty głowy, dochodzi do tego światłowstręt , nadwrażliwość na jakiekolwiek zapachy i mdłości. Myślicie ,że to migrena? Bo jeśli tak, to niejedna hrabianka mogłaby mi pozazdrościć. Nie pomagają żadne tabletki p/bólowe, głowe chce mi rozerwać i jest wstrętnie. Trzyma mnie to jeden, dwa dni , a potem przerwa na dwa tygodnie i od nowa
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to jest uzależnione od pogody Question bo np. mojej cioci boli głowa gdy wieje halny w górach Shocked no właśnie... bo co do migreny to janie wiem,nie znam się...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę ...że powinnas szybciutko iśc do neurologa.niech wyjaśni twój
problem.....może to być migrena .ale także jakieś zmiany w mózgu.bez paniki .....na wszelki wypadek lepiej to wyjaśnić..... Neurolog powinnien pomóc........są tez inne leki na migrene....przydała bo się tutaj tomografia...lub rezonans.....jest poczatek roku...badania powinni wykonać.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz<Ewek,to może być migrena i wcale Ci nie zazdroszczę. Crying or Very sad Mam koleżankę,która na to cierpi.Biedna jest,TO paskudztwo zwala ją z nóg na 2,3 dni.Do tego wymioty,nie bardzo jej leki pomagają.Ostatnio była na Pogotowiu,dostała kroplówkę,potem już w domu zastrzyki przeciwbólowe i jako,tako zniosła święta.... Z kolei moja córka chrzestna też na to cierpi,ale jest młodą osobą /może to ma jakieś znaczenie/ i pomaga jej,jak sie nie mylę, SOLPADYNA,tabletki musujące ,bez recepty. Brała jakieś przepisane przez neurologa,ale po nich mdlała,albo czuła sie jak na karuzeli. Spróbuj,może pomogą. Trzymam kciuki. Crying or Very sad Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewek, jeśli to jest migrena i nie masz nadciśnienia, to doraźnie może pomóc mocna, niesłodzona kawa z cytryną i położenie się w zaciemnionym pokoju, ja tak właśnie się ratuję i naprawdę pomaga - środki przeciwbólowe nie działają. Tylko, że u mnie najczęściej powodowane jest to silnym spadkiem ciśnienia na zewnątrz, albo po bardzo dużym stresie, a wcześniej też występowała w okresie około miesiączkowym. Na szczęście mam rzadko i tylko do kilkunastu godzin, ale zadarzają się bóle glowy z wymiotami, zaburzeniami widzenia i omdleniami - lekarz tłumaczył to, między innymi, zwyrodnieniem kręgów szyjnych Confused Czekam na rezonans magnetyczny, mam mieć w połowie lutego, niedawno robiono mi badanie przepływu krwi w tętnicach szyjnych, ale wyszło dobrze. Ale bóle migrenowe mam od bardzo dawna, już od kilkunastu lat.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo prawdopodobne że to migrena .Idź do neurologa może ustali przyczynę i zdoła dobrać Ci leki.Ja mam to draństwo i mam zestawy leków w zależności od pory i intensywności ataku migreny i zalecenie przerwac natychmiast zanim się rozkręci a są oznaki że nadchodzi.A przy naszym schorzeniu powinni Ci zrobić doplera i rezonans.Tylko są strasznie oszczedni w badaniach i trzeba się upomonać.Zobaczysz sprawasię wyjaśni i ustawi lekowo i będzie ok.Najwyżej sobie w dzień pośpisz jak ja dzisiaj.A te leki nie ogłupiają i nie powodują senności.To co biorę doraźnie to Migea środek przeciwbólowy przy migrenie na receptę kosztuje około 28,- Jeżeli zażyję szybko to działa jeden a jak nie to 2-3.Bedzie dobrze tylko się nie denerwuj bo to sprzyja migrenie podobnie jak zapachy.
Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka


Ostatnio zmieniony przez Lidia dnia Sro Sty 11, 2006 3:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zazdroszcze ci tym bolow blowy.Ja dzis wstalam z bolem i wiem ze to nie jest przyjemne.Ja najczesciej bole gdy jestem zmeczona lub po duzym stresie.
Wydaje mi sie ze to migrena.Ostatnio czytalam o gosciowie,ktora miala takie silne bole ze musial lezec w lozku pare dni w dotalnie ciemnym pokoju.Koszmar.
Ale na wszelki wypadek zapytaj sie lekarza.Nie zaszkodzi.
Pozdrawiam Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupełnie mi te bóle wyszły z głowy jak byłam wczoraj u lekarza, głownie skupiałam się na mięśniach i stawach , nocóż następny termin 24 .01- poczekam i chyba pójdę z kartką, bo skleroza mnie męczy. Chcę również dodać, że przy tych bólach głowy nie mogę leżeć z wyprostowanymi nogami, bo mi w jakieś drgawki wpadają, tak więc leżę zwinięta w kłębek. Aha, mam jeszcze pytania czy reumatolog wystawi mi skierowanie do neurologa czy znowu mam iść do lekarza rodzinnego? Ostatnie EEG miałam robione 3 lata temu i wykazały niewielkie zmiany.Niestety nie podaje dokładnie zapisu, bo w czasie przeprowadzki podziałam gdzieś część dokumentów i na razie pracuje nad odzyskaniem wypisów ze szpitala , a to trwa i trwa., już drugi tydzień.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Róża
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 143
Skąd: Białystok/Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewek reumatolog spokojnie może Ci wystawić skierowanie do neurologa.
Ja miałam podobnie, dostałam skierowanie do poradni migrenowej. A że czekać trzeba było długo postanowiłam poeksperymentować, bo żołądek zaczynał prostestować przeciw takiej ilości przeciwbólowych. Za namową brata zaczęłam nosić okulary i bingo. Mam niewielki astygmatyzm i myślałam, że nie musze ciągle nosić okularów. A okazało się, że jednak trzeba. Pani doktor powiedziała, że oko musi się wysilac żeby patrzeć pod odpowiednim kątem i to może powodowac silne bóle głowy. Więc nosze okulary regularnie i pomaga, glowa boli sporadycznie.

Pozdrawiam i życzę, zeby rozwiązanie Twoich problemów okazało się tak proste jak moich
_________________
What goes around comes back around...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może cos jest w tym, że trzeba na co dziń nosić okulary. Ja też mam astygmatyzm, ale okulary nosze od święta, bo po kilku godzinach noszenia zaczynały się u mnie bóle głowy. Jednak nie zauważyłam, żeby te bóle przekształcały się w takie "ataki", że nie wiedziałam co zrobic z własną głową. Wpisuje ten problem na kartke i z kartką do lekarza.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewek Very Happy
Jeśli lekarze stwierdzą, że to migrena to Ci nie zazdroszczę.
Choruje na migrenę już ponad 20lat. Zadne leki przeciwbólowe nie pomagają. Najczęściej ból trzyma 3 dni a potem po tych 3 dniach jak ręką odjął . Jaka wtedy ulga.....
Muszę unikać m.in.czekolady, kakao , alkohol. Bardzo jestem wrażliwa na wszelkie zapachy, zmiany pogodowe . Bol tez moze pojawiać się w okresach przedmiesiaczkowych.
U wielu lekarzy specjalistów radziłam sie i nikt mi nic mądrego nie wniósł.
Jak walczę z bólem? Jeśli akurat moge to kładę się w przewietrzonym pokoju, w ciszy. Czasami próbuję kawkę z cytrynka ale rzadko mi pomaga.
Najlepsze to cisza i całkowity relaks no i żadnych zapachów.
Jeśli ktoś z Twojego otoczenia nie wie co to za choroba to będziesz miała ciężki żywot. W pracy miałam przechlapane: jak gasiłam światło -nie cierpię oświetlenia w ciągu dnia i zawsze pracowałam przy dziennym świetle to inni z biura zapalali. Jak leciałam do toalety bo :zygi: to słyszałam głupie uwagi. Tylko w swojej pierwszej pracy miałam świetny zespół . Jesli migrena dorwała mnie w pracy to do lekarza zakładowego i odwożono mnie do domu. Kilka razy -początki mojej migreny lekarka aplikowała mi 1 ampułkę pyralginy w zastrzyku i wtedy mi pomagało . Mogłam nawet wrócić do pracy.
Znam ten bol migrenowy i nie życzę najgorszemu wrogowi. Wink
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Migrena.......chyba coraz bardziej popularna....cierpi na nią wiele osob.a żadko się o niej mówi...ja też miałam gorsze i lepsze oresy ....teraz dopada mnie dużo rzadziej .sama nie wiem dlaczego? Mnie przez pewien okres pomagał Ascodan..zlecił go neurolog po wypróbowaniu dosłownie wszystkich innych leków Jest on na bazie kodeiny ....może ktoś ci przepisze....bo tutaj to metodą prób i błedów .......człowiek się męczy ...i w zasadzie nie nie pomaga....teraz możesz wypróbować.kawe z cytryną jak pisała Martek...może.....niektorym pomaga...Mnie chyba mniej boli ....rzadsze i krótsze ataki spowodowało właczenie leków przeciwpadaczkowych .......tak że przy okazji złagodziły one migrene.Tego nie polecam....
Trzymaj się i życzę aby ataki były tak żadkie jak to tylko możliwe.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi bólami głowy róznie bywa. Jak brałam sterydy i te wszystkie inne świństwa to głowa mnie bolała prawie cały czas, ataki trwały po 2-3 tygodnie bez przerwy - budziłam się z bólem i zasypiałam z nim. Miałam tak samo, nudności, światłowstręt żadne leki nie pomagały. Potem już nawet nic nie zażywałam. Ale jak odstawiłam sterydy wszystko mi przeszło. Wiadomo mam czasem bóle głowy ale juz nie takie teraz to nawet apap mi pomaga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak brałam sterydy to też mnie głowa bolała, ale jak czytam wasze posty to chyba jednak migrena mi dokucza , bo i światłowstręt i zapachy sa dla mnie wtedy nie do zniesienia no i te mdłości. , i zaden lek nie pomaga. , jak mnie głowa boli, że tak powiem normalnie, to udaje mi się zbić ten ból apaem czy innymi p/bólowymi, tak czy siak powiem o tym lekarzowi prowadzącemu.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleczek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też od dawna mam okropne bóle głowy, przy tym dochodzą wymioty, zawroty głowy i niesamowita wrażliwość na zapachy. Kilka dni temu byłam u neurolog, przepisała mi Nilogrin i Migpriv no i na razie jest w porządku.Co prawda skierowała mnie także na eeg w przyszłą środę, więc liczę, że tam się wszystko wyjaśni...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group