Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle głowy, migrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziałam reklamę, zakupię na ryzyko Very Happy , chociaż jak mam migrenę to kawy pić nie mogę, bo jest mi jeszcze bardziej niedobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę od blisko miesiąca reklamę w tv i miałam was zapytać czy ktos brał i zjakim skutkiem, bo pamiętam że wielu z was ma migreny solidne. Może wam pomoże, tylko sprawdzcie skład, bo nie każdy może ten kwas acetylo... jeśli ktoś z was nie może aspiryny, to nie bardzo

na szczęscie ja nie mam migren (tfu tfu odpukać by nie mieć), ale cześto mam super bóle głowy po glebie albo po niektórych lekach, np nitratach i tylko aspityna działa jak ręką odjął w tym wypadku tylko niezbyt fajnie czuję się po aspirynie (w nosie głupie uczucie i w zatokoach czołowych) ale po jedej nic mi nie jest, po dwóch w ciagu doby mały zonk właśnie przez ten kwas.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę miałam po zażyciu przez jakiś czas uczucie osłabionych rąk i nóg. To pewnie działanie kw.acetylo, bo on osłabia. Ale migrena jak ręka odjął. Nigdy tak szybko jej sie nie pozbyłam. A rozhustala sie bardzo szybko. Zwykle jest tak, ze rozwija mi sie cały dzień, a leki niewiele dają. Dopiero zwymiotowanie pomaga. Także, mimo tego osłabienia po zażyciu jestem na TAK.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo dawno temu zażywałam leki z kwasem acetylo potem nie bo problemy żołądkowe.
No widzę,
że w składzie jest paracetamol też
a ja po nim jak naćpana jestem Laughing no i kofeina a z ciśnieniem walczę Embarassed
Biorę w tej chwili Sumamigren ale chyba organizm już się przyzwyczaił a na początku było rewelacyjnie.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moją "migrenę" działa wzięty przy pierwszych objawach nurofen w syropie dla dzieci Smile Nigdy nie dopuszczam już do rozhulania się bólu. Na moje właściwe bóle głowy za to nic nie działa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam w migrenach dość długie doświadczenie i świetnego neurologa. Excedrin MigraStop na mnie nie działa, tzn. działa tak jak Ibuprom, ale przy Excedrinie czuję się lekko otumaniona.
Mój neurolog przepisał mi Nilogrin i jest świetny - działa na migreny na tle przepływowym, które jak tłumaczył mi neurolog bardzo często występują u młodych ludzi (wrażliwych na wahania przepływów). Twierdzi też, że po 30 roku życia ten rodzaj migren zaczyna być mniej dokuczliwy.
Z tego co mi mówił lekarz to leki typu Sumamigren, Sumigra i Imigran są OK pod warunkiem, że korzysta się z nich nie częściej niż raz w miesiącu, bo ogólnie są bardziej szkodliwe niż np. branie codziennie Nilogrinu i mają dużo skutków ubocznych, które ujawniają się dopiero po jakimś czasie, więc trzeba z nich korzystać bardzo ostrożnie (a niestety lekarze bardzo lubią je przepisywać bo są skuteczne i nie informują o konsekwencjach).
Moja rada jest taka, żeby znaleźć naprawdę dobrego neurologa, który specjalizuje się typowo w migrenach.
Mogę tylko napisać, że są trzy główne kuracje:
1. Nilogrin (dla ludzi młodych, wrażliwych na przepływy, lek bierze się ok 30 dni, a później następne kuracje rozpoczyna się jak migreny wrócą)
2. Nilogrin + jakieś dodatkowy lek (mi na szczęście wystarczył sam Nilogrin)
te dwie działają w 60% przypadków
3. trzeciej grupy leków w ogóle nie znam - ale działają na pozostałe 30% przypadków
i niestety jest ok 10% grupa na którą nic nie działa. Ostatnio lekarz mówił mi po jakiejś międzynarodowej konferencji, że wynaleziono lek który działa na te 10%, ale jest on dopiero w fazie testów klinicznych.
Ale tu jest haczyk - tło migren jest najważniejsze bo te 3 grupy nie są ze sobą powiązane, więc lek z pierwszej grupy nie zmniejszy migreny z trzeciej, po prostu w ogóle nie zadziała.
Ale tak na koniec - byłam ostatnio w końcu u reumatologa i jak powiedziałam o migrenach na tle przepływowym i skuteczności Nilogrinu - lekarka powiedziała "to klasyczna postać migren dla układówek".
Więc szukajcie neurologa - bo po co się męczyć!!
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nilorgin zażywałam ale z innych przyczyn niż migrena i niestety reakcja zerowa w obu kierunkach,chyba pesel nie ten Rechot
Moje mega migrena występuje w zasadzie raz w miesiącu Wink zdarza się też tak,że migrena zapomni czasami przyjść Laughing
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meguchna napisał:
Nilorgin zażywałam ale z innych przyczyn niż migrena i niestety reakcja zerowa w obu kierunkach,chyba pesel nie ten Rechot


tak mi też tłumaczył neurolog, że Nilogrin, albo bardzo pomoże, albo w ogóle nie zadziała, gdy to to drugie tło (niestety nie pamiętam fachowych nazw).. ale cieszę się, że przynajmniej nie tak często się męczysz - bo wiem jakie to okropne
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nilogrin też biorę z innych przyczyn i na migreny to on u mnie raczej nie działa. Biorę stale w połączeniu z innymi neurologicznymi lekami i jeśli mam porównać do innych przepływowców to jak dla mnie jest najskuteczniejszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostałam link, taka mała ciekawostka Very Happy
http://czyrski.pl/leczenie-bolow-glowy/
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorotanka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: londyn

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, ja miewam migreny i to takie z fajerwerkami (czyli z aura) najwazniejsze to wziac silny lek przeciwbolowy (zalezy co na kogo dziala i co moze brac) jak tylko zaczyna sie ten specyficzny bol. Migrenie nie wolno dac sie rozchustac... bo jak sie da to mozna brac leki i nic... musi sie wybolec... Trzeba od razu uderzyc... Nauczyl mnie tego chwytu moj neurolog i poki co dziala! Takiej migreny w pelnym rozkwicie (z torsjami i swiatlowstretem) nie mialam juz ponad pol roku. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogladalam ostatnio program o migrenie.
Oprocz podania przyczyn wywokujacych atak (kawa, niektore gatunki sera, wino), pojawila sie pewna ciekawistka.
Okazuje sie, ze wstrzykniecie botoksu w poblizu receptorow nerwowych twarzy, szyi i karku moze zlikwidowac ataki lub znacznie zmniejszyc ich intensywnosc.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelina czyli zbieram na botoks Fuck you Fuck you Fuck you , migreny miną a i uroda się poprawi Mr. Green Mr. Green
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renia zaczniemy zbierać razem, żeby się zmobilizować i zdyscyplinować w odkładaniu Fuck you
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jak to naukowo wytłumaczyć DP Question Question jakieś rady Laughing Laughing
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group