Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to "Motyl"?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 9:59 pm    Temat postu: Czy to "Motyl"? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Od póltorej miesiąca mam zdiagnozowany toczeń z wtórnym zespołem fosfolipidowym. Od ponad miesiąca zażywam calcort - 36 mg i arechinę. O dwóch dni na dekolcie pojawiła mi się jakaś wysypka. Na bokach szyi mam czerwone plamy a na twarzy: czerwona broda, zaczerwienie wokół nosa podchodzące aż pod oczy i czerwono-filoletowe plamy na bokach twarzy (blisko uszu). "To" paskudztwo" piecze i swędzi jak po oparzeniu. Aha - usta są zaczerwienione, spuchnięte i bolące, jak po przysłowiowym "całowaniu na wietrze". Czy tak wygląda motyl? A jeżeli tak to czemu pojawił się w czasie kiedy biorę dużą dawkę sterydów? A wlaściwie właśnie zaczęłam ją bardzo delikatnie redukować. Jak dotąd nie mialam żadnych zmian na twarzy, wypadło mi b. dużo włosów ale powoli odrastają. Pradźcie mi także proszę, jak zalagodzić to pieczenie. Wizytę u lekarza mam dopiero po 20 lutego. Pozdrawiam. Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to najprawdopodobniej wersja motyla ale moim zdaniem postaraj sie o chociażby telefoniczny kontakt z lekarzem.Prawdopodobnie przyjmnie Cie poza kolejką, Zadzwoń do rejestracji i powiedz co sie dzieje.Nigdy nie miałam tak ostrej postaci motyla .Zawsze mam maść Lorinden A i to mi pomaga no i wizyta u lekarza,miałam też maść robioną .
NIe doradzę Ci czym to złagodzic bo nie wiem niestety.
Trzymaj sie .
Pozdrawiam serdecznie i życzę uspienia motyla.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za radę. Niestety, u lekarza bylam akurat w zeszły piątek - a jeżdże do specjalisty reumatologa ponad 100 km. No i kasa - leczę się prywatnie Shocked Skąd ją po świętach wziąść?! Pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu idź do lekarza rodzinnego z pewnością coś Ci da.Nie możesz tak długo czekać a w tym wypadku to wszystkie maści łagodzące będą na receptę a strach smarowac byle czym bo nie wiadomo jaka bedzie reakcja.Musisz znależć jakiegoś reumatologa z ubezpieczenia .Sprawdź w lekarzach polecanych czy nie ma coś z twojego rejonu.Nie możesz tego tak zostawić.
Bedzie dobrze ale trzeba troszkę koło tego pochodzić.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz bylo lagodniej u mnie motyl tak wyglądał
motylek Rolling Eyes czasem byl bardziej widoczny wrrRRR!! Evil or Very Mad
_________________


Ostatnio zmieniony przez veg8 dnia Wto Lis 11, 2008 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lagodna wersja.....to ładny rumieniec u ciebie.......a jaki fajny chlopak .....
....Ja tez mam niewielki .....dopiero jak ktos tak spojrzy z bliska to widzi .
Oby tak mi juz zostalo .zresztą piegi miedzy tym .to się miesza.....
Lorinden A........owszem ale dla mnie.....dziewczyny radzcie Krysi....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam zapalenie skóry od tocznia ale na rękach. teraz stosuję maść Dermovate, ręce przestały swędzieć i boleć, a plamy trochę zblakły.

myślę,że lepiej wybrać się do lekarza jak najwcześniej.


Ostatnio zmieniony przez megi dnia Wto Sty 17, 2006 10:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu wg mnie musisz skontaktowac sie z lekarzem reumatologiem lub lekarzem domowym.Moze za szybko zmniejszyli ci dawke.
Lepiej nie ryzykowac.Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Krajanko! powiedz, czy te czerwone plamy zmieniają się, czy coś sie z nimi dzieje, np. łuszczenie, czy są mokre gładkie z wysypką...na wargi weszła ci tzw zapalenie czerwieni wargowej
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj,Veg,co za bużka,do twarzy Ci z tym rumieńcem...Teraz spapuguję po Monice i pokażę Twoją twarzyczkę mojej córce /Twojej rówiesnicy/ i dam przeczytać Twoje skromne cechy....Taki facet,to skarb! Laughing
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka03 napisał:
Oj,Veg,co za bużka,do twarzy Ci z tym rumieńcem...Teraz spapuguję po Monice i pokażę Twoją twarzyczkę mojej córce /Twojej rówiesnicy/ i dam przeczytać Twoje skromne cechy....Taki facet,to skarb! Laughing



Rumien na twarzy myslalem ,ze to minus
,a tu prosze kolejna osoba mówi to samo Laughing
jeszcze troche i lupusik bedzie przewagą plusików hie hie Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zużka napisał:
witaj Krajanko! powiedz, czy te czerwone plamy zmieniają się, czy coś sie z nimi dzieje, np. łuszczenie, czy są mokre gładkie z wysypką...na wargi weszła ci tzw zapalenie czerwieni wargowej

Witam ponownie. Dziękuję Wszystkim za porady. Te plamy rozchodzą się, regują na zmiany temperatury. Jestem niemożliwie łaciata. Nie wiem wprawdzie co to jest zapalenie czerwieni wargowej ale tak moglabym to nazwać.
Zmobilizowalam się dzisiaj i znalazlam lekarza dermatologa, ktory zgodził się mnie przyjąc na fundusz. Pani stwierdzila, że to jest uczulenie. Może jakiś kosmetyk?.. Powiedziałam jej na co choruję, przepisała mi Claritine - tabletki przeciwalergiczne i Elocom - krem (sterydowy). Zobaczymy - na razie piecze i swędzi... Aha, na brodzie te zmiany się łuszczą, a miejsca rozlanych plam są błyszczące i obrzmiałe. Trudnto opisać, w każdym razie w pracy wzbudziłam lekką sensację. Wzięłam sobie urlop, nie będę straszyć ludzi. Pozdrawiam, Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu, ma miałam podobne objawy w listopadzie. Na toczeń choruję od 3,5 roku, ale dopiero niedawno miałam zaostrzenie i pojawił się rumień. Twarz strasznie piekła, jak oblana kwasem. Przeszło po 2. pulsie z Solumedrolu. Może i u Ciebie puls będzie konieczny. Z maści używałam Latocort, ale to musi przypisać lekarz. Skontaktuj się z lekarzem, nie warto się męczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krysiu u mnie pojawiły się opisane przez Ciebie objawy w momencie gdy zaczęłąm brać sterydy po raz pierwszy i to nie odrazu a po ok 10 dniach. Teraz po 4 latach znów musiałam zwiększyć dawkę leku i również się to powtórzyło po kilku dniach tylko że nie aż tak ostro, może temu że brałam calcort, nie wiem. Miałam i używałam maść Clotrimazolum, ale nie powiem Ci czy on mi pomógł, czy po prostu samo zeszło...najważniejsze żeby powiedzieć jak najszybciej prowadzącemu Cię lekarzowi, bo u mnie jak to się pojawiło to zadzwonili odrazu z Centrum Zdrowia Dziecka do Instytutu Reumatologii i skonsultowali się i to było podstawą do włączenia pulsów z endoxanu. Nie mówie, że u Ciebie będzie tak samo, ale ważne żeby jak najszybciej o tym powiedzieć... trzymam się... Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzownilam dzisiaj do mojej Pani Doktor. Kazala mi odstawić Quensyl (arechin), ktory biorę od miesiąca. O calcorcie nic nie wspomniała. Żal mi quensylu - wreszcie zaczęły mi trochę odrastać włosy, ale trudno. A wyglądam dzisiaj duzo gorzej niż wczoraj Embarassed Czy któraś z Was miala takie problemy z Arechinem lub Quensylem??? Pozdrawiam serdecznie, buziaków nie przesylam, żeby na Was się nie przeniosło! Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group