Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Staw żuchwowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no no jakich ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzieć i niejedno potwierdzic z tym stawem żuchwowym u mnie podobnie jak u angeli boli przy szerokim otewieraniu szczęki i dotyku pozdrawiam Smile
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też bolą okresowo stawy żuchwowe - najpierw z jednej strony,potem z drugiej. Ból jest bardzo dotkliwy,nie mogę jeść /gryżć/ ani szerzej otwierać ust. Czasem zdarzaja sie obrzęki,ślinianek za uchem też przy okazji. Br...
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ala1199
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 9
Skąd: łęczna k. lublina

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no kochane u mnie z tym stawem troche lepiej, tzn. boli mnie teraz tylko rano po przebudzeniu takze 3 godziny a pozniej juz nie, nie wiem dlaczego tak dziwnie, chociaz tego chyba nikt nie wie bo moj lekarz tez nic tam nie wybadal a staw boli do tego zwiekszyl mi sterydy i sie nie zanosi na zmniejszenie, takze dol Sad(((((( pozdrawiam! Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ala przykro mi ze ci zwiekszyli sterydy i jak piszesz nie zanosi sie na zmniejszenie ale widocznie cos nie tak jest wiec musza doprowadzic do tego zeby bylo ok wiec badz wytrwala dasz rade Very Happy.......nie lap dolka jak bedziesz pozytywnie myslec to szybciej bedzie dobrze bo wszystko zalezy od naszego nastawienia Very HappyVery Happy Buziak
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubesia masz rację połowa sukcesu w leczeniu to pozytywne nastawienie i wiecej optymizmu Very Happy

ala1199 nie daj się i pomyśl że teraz jest gorzej po to by potem widzieć że jest lepiej Very Happy

miłego dnia bez bólu a z uśmiechem Very Happy Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam problemy ze stawami zuchwowymi...bola jak diabli...strzelaja...i wogole mam wysieki z nich...co jest bardzo bolesne...na zewnatrz na skorze zawsze wtedy gdy mam z nimi pogorszenie robia mi sie zasinienia...jak do tej pory nicmi nie pomoglo na nie oprocz wstrzykniec do stawowych sterydow...lecz lekarze robia to niechetnie ze wzgledu na niszczenie stawu...pozniej mialam robiona na nie jonoforeze...ale to nic nie dalo...i do tego kosztowalo mnie dosc drogo wiec zrezygnowalam...a teraz qrde chodze i sie mecze...i nawet takie chrupiacej buleczki zjesc nie moge na sniadanie bo pozniej bym chyba jush przez caly dzien nic nie mogla zjesc Sad
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio ja tesh choruje na stawy zuchwowe ok.2 lat...i niestety moj wiek jush jest troszke za stary bo mam 19 latek Razz mnie tesh stawy czasem pobolewaja nawet przy mowieniu...czasami mnie to nawet smieszy zwlasza wtedy gdy leze przytulona do mojego chlopaka i cos mowie a wtedy moja szczeka pyka mu superacko w ramie Razz pierwszy raz gdy tak sie przytrafilo byl w glebokim szoku ale teraz tesh podchodzi do tego ze smiechem Razz Rechot
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam cos nie tak z tymi stawami. Od półtora roku chodziłam od dentysty do dentysty i nikt nie wiedział co mi jest. Potem było podejrzenie o neuralgię. To jest ból po jednej stronie jakby mnie bolały zęby siodemka i szostka na górze i równocześnie piątka na dole i to promieniuje do stawu, ucha i tyłu głowy. Wyglądało jak ból zębów, albo zapalenie okostnej. Dwa zęby już usunęłam i nic. Na rtg i panoramach nic nie widać. Będę musiała jechać do Zabrza, tam jest taka poradnia leczenia chor. stawu szczękowego. Może tam się dowiem, co to jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesh mi naprzyklad kity wciskali ze to od osemek ktore rzekomo nie moga sie wyrznac...robili mi zdjecia pantomograficzne (czy jakos takos sie to nazywa) i jednak wyszlo ze to wina szczeki...ale wczesniej w trzech miejscach uparcie twierdzono ze operacyjnie musza mi usunac 4 osemki i bole sie skoncza...eshhh ta nasza polska sluzba zdrowia...
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnesis
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 227
Skąd: wyspa Man

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o niej nie słyszałam. Ale mi dano namiary na prof. Barona ze śląska. Jest w klinice w Zabrzu, a prywatną przychodnię ma w Gliwicach. Podobno b. dobry, ale jeszcze tam nie dotarłam. Do Zabrza mam daleko, tzn. kilka przesiadek, bo autka nie mam, a do Gliwic, trzaby mieć kasę! Ale podam namiary:

prof. ŚLAM dr hab. n. med. Stefan Baron

Katedra i Zakład Dysfunkcji Narządu Żucia
ul. Traugutta 2, 41-800 Zabrze tel. 032/271 72 17 wewn. 232
i
Specjalistyczne Centrum Stomatologii
Ośrodek Leczenia Bólu i Dysfunkcji Narządu Żucia
Gliwice, ul. Żurawia 61 II, tel. 032/ 232 66 43
www.b-dental.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 7:56 pm    Temat postu: Poradnia leczenie dysfunkcji Odpowiedz z cytatem

Polecam dr Barona.
Duzo osob ma problemy ze stawami bo ma tzw. bruksizm czyli zgrzytanie zebami.
Dr zrobi nakladke do noszenia na zeby w nocy i to bardzo pomaga i lagodzi dolegliwosci.
Pozdrawiam
Olo
P.S. Sam nosze taka nakladke zrobiona wlasnie w gliwicach.
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, wygrzebuje stary wątek, bo nie ma sensu zakładać nowego, a znalazłam ciekawostkę, która może lecz nie musi mieć związek z problemami tu poruszanymi, w kazdym razie jest o czym pomyśleć...

Bóle szczękowe mogą być dla kobiet sygnałem zawału
PAP / 2007-01-25
Bóle szczękowe, bóle zębów i bóle w dolnej części twarzy mogą być, głównie u kobiet, sygnałem zbliżającego się zawału serca lub nawet występować w trakcie samego ataku.
Tak twierdzą szwedzcy i urugwajscy naukowcy, którzy niedawno zakończyli wspólne badania nad tym problemem.

Zespół kardiologów kierowany przez dr Marcelo Kreinera przeprowadził badania na grupie 186 pacjentów z obu krajów, którzy przeszli zawały lub mają poważne problemy z funkcjonowaniem systemu krążenia.

Chorych pytano, jakie objawy i jakie bóle towarzyszą ich kłopotom z sercem. 38 proc. badanych, w większości kobiety, wskazało na silne bóle szczęk, zębów oraz dolnych części twarzy. Nie odczuwali natomiast tradycyjnie uznawanych za objaw zawału tzw. bólów zamostkowych.

Dlatego większość z przebadanych kobiet szukała najpierw pomocy u dentystów, którzy nie potrafili ustalić źródła dolegliwości. W opinii prof. Anniki Isberg z uniwersytetu w Umea, specjalisty w dziedzinie radiologii stomatologicznej, zjawisko to nakłada na stomatologów obowiązek natychmiastowego kierowania takich pacjentów do kardiologów.

Szybka i prawidłowa reakcja kardiologów na podejrzane bóle, może w wielu wypadkach ocalić życie chorych osób.

Natomiast nie ma jeszcze odpowiedzi na pytanie, dlaczego tego typu dolegliwościami dotknięte są przede wszystkim kobiety. Wiadomo, że pojawiają głównie przy większym wysiłku, np. podczas wchodzenia po schodach, podnoszenia ciężaru itp. Ponadto występują one równocześnie, po lewej i prawej stronie twarzy.

źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, a to ciekawe, gdyby nie ten temat, to bym na to nie wpadła Confused Podczas tych wysokich gorączek w listopadzie rzeczywiście czułam kłujący, nieprzyjemny ból w stawie żuchwowym,ale zupełnie nie powiązałam jednego z drugim. Do tej pory co jakiś czas boli mnie w okolicy kąta żuchwy, aż do ucha promieniuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, kochani, znowu się dzieje niedobrze, zaczęło mnie dzisiaj po południu pobolewać w okolicy stawu żuchwowego, teraz boli mnie lewy staw żuchwowy, lewe oko, całe ucho, w środku też, nie mogę zacisnąć zębów, nie mogę buzi szerzej otworzyć, zaczyna mnie boleć głowa. Koszmar Exclamation Jak przetrwam noc wybiorę się jutro do laryngologa. Ufff, mam wrażenie, że puchnę Crying or Very sad
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group