Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Staw żuchwowy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala1199
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 9
Skąd: łęczna k. lublina

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 6:57 pm    Temat postu: Staw żuchwowy Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH! MAM PYTANIE CZY KTOS Z WAS MIAŁ KIEDYKOLWIEK PODCZAS CHOROBY PROBLEMY ZE STAWEM ŻUCHWOWYM????!!! BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ, Z GORY DZIEKUJE!
******************
zmiana tytułu oraz prośba o wyłączenia capslocka - na forum używanie wielkich liter czytane jest jako krzyk, utrudnia odbiór wiadomości i jest niezgodne z naszą netykietą!
moderator

Netykieta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze stawem nigdy... Miałam tylko afty w buzi Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nie.......i nikt z moich znajomych..poczekaj cierpliwie...jeśli ktoś miał odezwie się.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie podczas zoostrzenia zdarzały sie bóle także stawu żuchwowego. Nigdy jednak nie było tak że nie mogłabym ruszać szczęką. Ale owszem ból był dośc silny,nie mogłam np. gryżć bez problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ala1199
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 9
Skąd: łęczna k. lublina

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz! ja wlasnie mialam taki bol podczas pierwszego rzutu tocznia a teraz wrocil i sie bardzo bardzo boje, wykluczone juz zostaly sprawy stomatologiczne ale jeszcze laryngolog, ktory pewnie tez nic nie zobaczy bo uszy mam ok, jak cos topiszcie, czekam na wiecej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie bol przede wszystkim obejmuje staw zuchwowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ala1199
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 9
Skąd: łęczna k. lublina

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka, napisz cos wiecej na ten temat, czy lekarze z tego powodu zwiekszyli ci dawke sterydow i jak wyglada leczenie tego, bo ja rowniez mam z tym wielkiproblem, dostalam od swojego reumatologa Aulin i jak nie przejdzie dopiatku (a nie przechodzi tylko sie nasila), to mam od razu sie zglaszac i powiedzial ze bedziemy dzialac, tylko ciekawe co...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alu, w toczniu caly czas doswiadczac bedziesz wedrujacych bolow stawow i/lub miesni. Kazdorazowe zwiekszanie sterydow nie wzbudza u mnie zbytniego entuzjazmu, gdyz na tych wysokich dawkach powinnam byc -wedlug tej teorii- wtedy gdy cos boli, czyli codziennie (prawie). Od 10 lat zazywam sterydy, chemie dopiero teraz mi odstawiono ze wzgledu na powiklania, ale sterydow nigdy! Jesli bol jest doprawdy nie do zniesienia, to bralam majamil 100, potem tramal, ketonal, byleby moc cos zjesc, bo z tym byl najwiekszy problem. Shocked I jeszcze jedno: staraj sie jesc, pomimo bolu i absolutnie nie wrzucaj prochow do pustego zoladka, tak jak ja to robilam na poczatku. Wstyd sie przyznac, ale to prawda. Ucz sie zatem od starszych (doswiadczeniem?) Wink
Aha, przeswietlenie stawu zuchwowego tez nie przynioslo zadnych efektow, nie dopatrzono sie tam bowiem zadnych zmian patologicznych, a konsultacja laryngologiczna wygladala zgola dziwnie - prosili bym powtarzala po lekarzu liczby, a w tym czasie pielegnierka mi masowala uszy, zaklocajac slyszalnosc. Powtarzalam bez problemu, choc zniesienie masazu malzowin przy bolesnosci stawu zuchwowego bylo nie lada wyczynem. Potem zagladali w uszy i tez nie stwierdzili nic podejrzanego.
I jeszcze jedna wazna rzecz: tylko parokrotnie bol byl symetryczny, zazwyczaj obejmowal albo prawy, albo lewy staw, rzadko tez pojawial sie obrzek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka napisał:
w toczniu caly czas doswiadczac bedziesz wedrujacych bolow stawow i/lub miesni..


To prawda. U mnie jest dokładnie tak samo. Jak chwyta ból to po przechodzi po kolei przez wszystkie stawy: palce rąk, kolano, stopy, czasem właśnie tez zuchwa.
Podobnie jak u klasyki najczęściej nie symetryczny, tylko z jednej strony.
Ja tez nie mam zwiększanej dawki sterydów. rzadko tez biore leki przeciw bólowe. Wychodze z założenia, ze wystarczająco dużo łykam świństw. Staram się radzić sobie inaczej. Sen, okłady, robię wszystko żeby zająć mysli czyms innym. Przewaznie pomaga, choc czasem to ogromny wysiłek, jeśli np. samej nie mogę zapiąc biustonosza..........Ale wszystko da sie przezyć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to samo.Moja siostra ktora tez ma tocznia tez ma.U niej jest straszniej.Raz to nie mogla buzi zamkac.Dzieje sie to zawsze przy zaostrzeniu choroby.
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ala1199
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 9
Skąd: łęczna k. lublina

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wam kochane za te porady, naprawde jestescie swietni, tyle sie mozna dowiedziec, moj bol nie mija tylko sie nasila, dzwonie dziiaj dolekarza i zobaczymy co powie, mam nadzieje ze nie bede musiala isc do szpitala Sad(( jesczze raz dziekuje Wam i pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az tak grozne to to nie jest.Ale skontaktuj sie z lekarzem.
Powodzenia Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ostatnio tez przez kilka dni bolala zuchwa i to dosyc mocno - tak ze musialam jesc papki fuj ...hmmmm....a ja myslalam ze znowu mi rosnie jakas osemka i boli bo sie wyzyna Shocked nawet na chwile nie polaczylam tego z toczniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również zauważyłam problemy z żychwą, ale dopiero przy toczniu. Tylko że u mnie to wygląda nieco inaczej, bo mnie nie boli ale nie mogę za szeroko otworzyć ust Shocked nie wiem czemu tak się dzieje, ale przed toczniem tego nie było...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:01 am    Temat postu: sorry Odpowiedz z cytatem

ja tez miewam podobne problemy ze stawem skroniowo zuchwowym i nie w okresach zaostrzen,zupelnie przypadkowo..pomagaja mi zabiegi czyli laser i ultradzwieki..po kilku zabiegach juz jest duza poprawa..u mnie wyglada to podobnie jak u Angeli nie moge otwierac szerzej ust.. Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group