Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Staw żuchwowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, mnie w takich przypadkach pomaga tabletka przeciwbólowa i nasmarowanie okolicy za uchem maścią przeciwbólową.
Spróbuj - może pomoże.
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuję, już się natarłam olejkiem kamforowym, zaraz łyknę ketonal i zobaczymy co będzie dalej... Za uchem mnie nie boli w ogóle...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani, przytoczę woje słowa z Kawiarenki:

Cytat:
boli mnie ucho, mam wrażenie, że cała kość żuchwowa, tak jakby węzły chłonne pod kością, okolice lewej skroni nie mogę mocniej otworzyć buzi, ani zacisnąć zębów, nie mogę lewego oka mocniej otworzyć, zaczyna boleć mnie nos i w ogóle głowa, mam wrażenie, że gorzej na lewe ucho słyszę...


Cytat:
Mam zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego i śrdkowego, być może towarzyszy temu zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego, wskazują na to objawy ze strony właśnie tego stawu


tak się składa, że dwa dni temu czytałam o ziarniniaku Wegenera, więc sorry jeśli moje skojarzenia cię zaniepokoją, ale tak jakoś mi się nasunęły z autoamtu, nie twierdzę że dotyczą ciebie bezpośrednio, ale może jeszcze komuś coś się rozjaśni przy okazji...

Fragment z podsumowania:

Wczesne objawy ziarniniakowatości Wegenera to:
- przewlekłe zapalenie zatok przynosowych (80%)
- przewlekły nieżyt nosa (70%) z ropną wydzieliną, krwawieniami i owrzodzeniami w jamie nosowej
- przewlekłe zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani.
Jeżeli u osoby dorosłej po raz pierwszy w życiu wystąpi zapalenie ucha środkowego, należy pomyśleć o ziarniniakowatości Wegenera.
Narządami najczęściej zajętymi procesem zapalnym w ziarniniakowatości Wegenera są płuca, nerki, narząd wzroku i serce. U połowy chorych obserwuje się zmiany w obrębie skóry.
U około 70% chorych występuje ból stawów i mięśni, rzadziej zapalenie stawów.
Markerem ziarniniakowatości Wegenera są przeciwciała c-ANCA.


reszta artykułu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Nenya, a to ciekawe, tylko, że poza zapaleniem ucha nic nie wskazuje u mnie na aktywną chorobę Confused Owszem leukocyty trochę spadły, ale OB mam 2, CRP <1, pozosatałe wyniki również w normie, kreatyniny trochę za mało, ale to podobno nie ma istotnego znaczenia...Jeszcze nie mówiłam reumatologowi o moim uchu, bo widziałam się tylko z laryngologiem, ale przy najbliższej okazji o tym wspomnę.
Dzięki za informacje Smile Na razie się nie niepokoję, zobaczymy, co będzie dalej...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to, że nie ma aktywności to akurat nie jest powód do narzekań Laughing
dobrze, że się nie zaniepokoiłaś, bo przyznaję miałam pewien dylemat przed wklejeniem tego newsa Wink nie chce, żeby to wyglądało że komuś coś wmawiam, albo niedajboże go diagnozuję Rolling Eyes
to tylko luźne skojarzenia, dobrze jeśli komuś się kiedyś przydadzą. i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi, hi, hi ja wręcz szczęśliwa jestem, że obraz moich badań laboratoryjnych jest taki dobry Very Happy W innym przypadku miałabym problemy i z badaniami okresowymi i dopuszczeniem do wykonywanej pracy i z lekarzem sportowym. Tylko, ze lekarze często nie mając czarno na białym zaburzeń w badaniach krwi, wychodzą z założenia, ze wszystko jest dobrze. Na szczęście ja na takiego lekarza nie trafiłam Laughing
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gabi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 311
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,a ja mam dziwne dolegliwosci z gorna szczeka ,a własciwie koścmi policzkowymi,przejawia sie to drętwieniem i uczuciem ,ze cos tam mam.
sadziłam,ze to moze zatoki ale zdjecie rentgenowskie,ktore ostatnio zrobiłam nie wykazało zmian
dodatkowo łapie sie na tym ,ze bardzo mocno zaciskam szczęki...najczesciej zdarza mi sie to ,kiedy myje naczynia...ale to pewnie reakcja na silna traume zwiazana z niechecia do tego zajecia Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie próbuję zjeść śniadanie, ból nie do opisania. Zaczęło się wczoraj wieczorem i nie chce przejść. Staw zuchwowy po prawej stronie twarzy nie daje mi żyć-paskudnik wstrętny. Do tego obudziałam się z bólem lewego stawu biodrowego. Więc łaże jak łamaga i do tego nie mogę nawet się uśmiechnąć, żeby chociaż psychicznie nastawić się na to, że uda mi się dotrzeć do pracy,pomimo tego diabelnego bólu.
Jako, że wizyte u reumatologa mam dopiero na początku maja, postanowiłam sama zwiększyć sobie dawkę sterydów. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale chce żeby mi szybko przeszło!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani zaniepokoiłaś mnie, najpierw to przewlekłe zapalenie ucha, a teraz wygląda, że stan zapalny jakby rozlał się po okolicznych rejonach? Confused
Ale chciałam trochę z innej beczki: drętwienie i ból w okolicach stawu żuchwowego, objawy takie jak szczękościsk, rozmaite stany zapalne w obrębie jamy ustnej i gardła u młodych osób mogą być spowodowane wyrzynaniem się zębów mądrości. Niektórym ludziom wyrzynają się nie tylko "ósemki" ale jeszcze i dziewiątki, potrafi to trwać nawet wiele lat i naprawdę zatruć życie... Wiem coś o tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja też miałm jesienią problem aż nie mogłam jeść
ale u Joanki może jest tak jak pisze Sugar
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ósemek nie mam juz od około dwóch lat. Poddałam się ekstrakcji, ponieważ tzw. zeby mądrości miałam zapróchniczone i niszczyły mi prawidłowy zgryz. Jedyne wytłumaczenie to zapalenie stawu zuchwowego-strasznie boli. Siedzę w pracy i jęczę sobie po cichutku, żeby nikt nie słyszał Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanko to wędruj do lekarza , z pewnością pomoże , przecież nie możesz bezczynnie a właściwie czynnie jęczęć z bólu
poprawy tej nieprzyjemnej sytuacji życzę
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy ze stawami żuchwowymi mam około 2 lat ,ale moja lekarka cały czas zaprzeczała, jak wiązałam to z moją chorobą. Wciskano mi paradontozę a stomatolog mówila ,że niemogą mnie boleć zęby 6 prawa u góry 7 i 8 prawa na dole bo nie mają powiązania ze sobą. Pod koniec stycznia miałam, zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego od lutego walczę z zatokami, dziś poszłam wreszcie do laryngologa i dostałam "końską" dawkę antybiotyku. Nie wiązałam tych chorób z toczniem. Lekarka rodzinna powiedziała, że powinnam przyzwyczaić się do naszego klimatu. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 195
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też miałam problem ze staami żuchowowo skronioymi jakieś 5 lat temu potorny ból ,niedałam rady jeść lekarze wtedy stwierdzili że to przez to że miałam wyrwane 3 szóstki. i że szczęka mi opadła. NA poczatku zrobili mi taką nakładke na dolną szczęke potem zrobiłam mostki ale tylko na górze. po pewnym czasie dolegliwości ustąpiły ale przeskakiania zostały. W ubiegłm roku znowu powróciło dostałam antybiotyk i się uspokoiło. Niestety nikt tego nie skojarzył z moja chorobą.
Pozdrawiam Wink
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, MoiLolita za dobrą radę. Dieta faktycznie Wink darmowa. Do kliniki stomatologicznej, wybieram się już od jakiegoś czasu , nawet pantomogram mam zrobiony. Szczękościsk to cały czas łączyłam z epilepsją, dobrze że istnieje to forum.! Słyszałam o szynie i słyszałam, że trzeba zapłacić za nią? Czy ty płaciłaś? Wcześniej miałam , acrylową nakładkę na noc na zęby ale po niej nic nie było lepiej. Laughing pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group