Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opuchlizna... płacz
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 9:22 am    Temat postu: Opuchlizna... płacz Odpowiedz z cytatem

Witam... chciałabym się dowiedzieć dlaczego gdy sobie popłacze wieczorem, rano mam mocno spuchnięte oczka i nie tylko wydaje mi się że cała twarz jest bardziej opuchnięta... to chyba przez leki Question wcześniej tak nie było. Czy Wy również tak macie Question A może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jakieś dobre rady jak szybko sprawić,aby zmniejszyć opuchlizne... Rolling Eyes bo właśnie siedze z mokrym wacikiem i nie wiem czy to coś pomoże... Sad
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobnie.Jak sobie poplacze to na drugi dzien spuchnieta.Ale to jest widoczne tylko dla mnie.Moze to reakcja na stres.
Ja robie sobie zimne oklady lub oklady z lodu.Lod zawijam w recznik i przykaladam do twarzy.
Pomaga.
A czego plakalas.Depresja...........?
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak robiłam z tym lodem... a już dawno nie płakałam i musiałam ponadrabiać zaległości<żarcik> Wink Zestresowała i wogóle zdenerwowała mnie moja druga połówka Very Happy tylko, że to już wątek miłosny...może później go otworze i poradzicie co robić Rolling Eyes narazie to ten problem najbardziej mnie nurtuje...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otworza watek to pogadamy.Na tema drugiem polowki tez moge cos powiedziec. Jest fajnie ale czasami to rece opadaaja jacy faceci sa dziwni
i nieczuli.........
Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już otworzyłam Wink
Ale co do oczek to dalej prosze o rady... i dlaczego tak się dzieje Question Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witajcie.Skuteczne w moim wypadku były letnie kompresy z rumianku lub szałwi z herbatą i za chwilą zimne.pomagało.A żaden facet nie dorósł do tego żeby przez niego płakać ale do tego dochodzi się po wielu latach.
trzymajcie sie i nie płaczcie .To wyraz bezsilności .chociaz są i inne przyczyny łez.
Buziak Slonko
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka


Ostatnio zmieniony przez Lidia dnia Wto Sty 24, 2006 9:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paulina_87
Gość





PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nadrabiam czasami zaległości w płaczu Wink
i tez mam spuchniętą buzię rano Confused
zwykle chłodze się zimną wodą a lod to dobry pomysl
bo wlasnie trzeba ochlodzic buzke to jej "rozmiary" sie zmniejsza Wink

ale nie płakaj już Angelka Smile trzeba się uśmiechać Smile
bussska dla Ciebie Buziak
Powrót do góry
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie tak samo. Wystarczy troszke poryczec sobie w poduszkę a rono wyglądam jak zombie. I tez czasem płacze z powodu mojej drugiej połówki Smile Ehh...te chłopy......
Zimna woda to zdecydowanie jest to. Ja przemywam oczy, a czasem też przykładam zmrozoną łyżeczkę. Potem delikatny makijaż i jest w miarę ok. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojjj. no u mnie dokładnie to samo.... też pomagają chłodne okłady ..ztrasznie zimnych z lodu nierobie bo wtedy jest jeszcze gorzej całe czerwone spojówki sa ...a moja córa po płaczu to az dostaje plami na buzi...hmmm..
ale naqjlepsze lekarstwo to porostu niepłakusiać..do miłego hej..Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co odkad jestem chora 2 razy tylko plakalam z tego powodu innych nie mam i sie ciesze z tego oby tak bylo dalej......ja nie lubie plakac wiec nie placze Smile nawet na smutnych filmach nie placze jakas malo uczuciowa chyba jestem no i zrszta od plakania glowa zaczyna bolec ale jak sie placze to podobno jelita sie oczyszczaja ciekawe czy to prawda hehe..........nie placzcie dziewczynki szkoda czasu jak wam smutno to szybko robcie to co wam sprawia przyjemnos SmileSmile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela, też jestem cała spuchnięta po płaczu i też chłodna woda rano pomaga, ja to kojarzę z gorzej pracującymi nerkami - bardziej płyny się zatrzymują. Na samym początku choroby, jak byłam w szpitalu i mocno popłakałam sobie, to na drugi dzień nie mogłam otworzyć oczu tak byłam spuchnięta, a ordynator tłumaczył konsultantowi krajowemu od nerek, że to tak po płaczu pacjentka spuchła Wink
A jeśli chodzi o facetów - cóż inny gatunek. 8)
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak samo .oczy zapuchnięte na następny dzien bardzo.......wygladam wtedy okropnie.a ze mam oczy na tzw. mokrym miejscu ...rycze o byle co.to możecie sobie wyobrazić......pomaga okład z lodu .lub zelowa maseczka na oczy.którą mrozi sie w lodowce i zakłada na oczka.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mella napisał:
Angela, też jestem cała spuchnięta po płaczu i też chłodna woda rano pomaga, ja to kojarzę z gorzej pracującymi nerkami - bardziej płyny się zatrzymują

Ja mam dalej nadzieje, że to od leków jakie biore niż od nerek...
Takie żelowe okularki to ja mam ... mrożą się.... myślałam, że może któraś z was zna jakiś żel czy maść z apteki... nawet nie wiem czy coś takiego wogóle jest Rolling Eyes A co do tego drugiego gatunku eee szkoda słów... nie chcę i nie będe przez nich płakać... a walić to, są ważniejsze sprawy w życiu Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no może nie z powodu facetów, ale od czasu do czasu dobrze sobie popłakać, dla rozładowania złych emocji, oczyszczenia się - takie swoiste katharsis nie zaszkodzi dla higieny psychicznej Wink

oczywiście odreagować można w każdy inny sposób, pokrzyczeć na wietrze, czy pobiegać dookoła osiedla, co kto lubi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że dobrze jest sobie popłakać, ale tylko od czasu do czasu i nie przez faceta... Smile gorzej jak płacz staje się przyjacielem... ale to już inna bajka Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group